Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najgorszy moment na waszej budowie


galka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ci to mieli pecha:

Uciekając przed policją, rzucali w radiowóz sprzętem budowlanym

 

Trzech młodych mężczyzn, którzy wieźli z Niemiec skradziony sprzęt, próbowało "pozbyć się" policyjnego radiowozu, rzucając w niego sprzętem budowlanym - poinformowała rzeczniczka lubuskiej policji Agata Sałatka.

 

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 18 z granicznej Olszyny do Wrocławia. Patrol policji próbował zatrzymać tam do kontroli uginającego się pod ciężarem volkswagena passata, którym jechało trzech mężczyzn.

 

Ponieważ samochód nie zatrzymał się, policjanci ruszyli za nim w pościg. Gdy próbowali go zatrzymać, pasażerowie uciekającego auta zaczęli rzucać w radiowóz sprzętem budowlanym; wyrzucane przez mężczyzn piły do betonu oraz narzędzia wybiły szybę, uszkodziły zderzak oraz karoserię policyjnego auta. W pewnym momencie uciekinierzy zatrzymali się i porzucili samochód, w którym policja znalazł dużą ilość sprzętu budowlanego.

 

http://fakty.interia.pl/kraj/news/rzucali-sprzetem-budowlanym-w-radiowoz,1101608

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był chyba najgorszy moment w ich życiu, a nie na budowie. 8)

może najgorszy dla inwestora z którego budowy ukradli sprzęt?

 

mój moment ( jeden z wielu niestety)

kiedy ciagnęliśmy stan surowy - wszystkiego dogladał mój tato. ja i mąż pracowaliśmy, mąż w sumie znikał na 2- 3 dni, wracał na kilka godzin i dalej w droge, wiec stwierdził ze meskie oko się przyda ( oko mojego ojca znaczy się)

mój tatuńcio to taki domorosły majster od wszystkiego, zwłaszcza od altanek działkowych wiec czuł sie jak pan na włosciach i główny inwestor ( mieliśmy nawet przypadek ze musieliśmy udowadniać ekipie ze to my jesteśmy właścicielami budowy i ją finansujemy a nie on i ze to my decydujemy co sie tam bedzie działo :roll: )

wiec murarze ciagną ścianki kolankowe, drewno na więźbę zamówione na wymiar, tatuńcio sie szarogęsi jak u siebie a ja codziennie z dzieckiem po pracy jadę kilka km za miasto zeby być na bieżąco

scianki kolankowe stoją, przybyli cieśle i po 2 dniach.. lekki szok...

krokwie na dachu a ja swoim niefachowym okiem widzę że płaskawy ten mój dach :evil: a po działce plączą sie półtorametrowe kawałki krokwi

zapytałam majstra o co chodzi a on na to ze z ojcem wszystko ustalił.. i bedzie dobrze :-?

 

w nocy na szczęscie przyjechał maż, odłożył następny wyjazd o jeden dzień i wpadł na budowę

okazało sie ze mój ojczulek stwierdził że dach naszego domu jest zbyt drogi i skomplikowany i ze taniej bedzie jeśli zrobimy dach typu stodoła

:evil: , ustalił to nawet z majstrem BEZ NASZEJ WIEDZY

ponieważ krokwie były za długie - trzeba było je przyciać

oszczędze opisu wymienianych uprzejmości

jeszcze w tym samym dniu z dachu były ściagane krokwie, przycinane o dalsze 1,5 m ( zeby je przysztukować w odpowiednim miejscu )

dach mam taki jak miał być a tatuńcio na jakiś czas przystopował z realizacja własnych pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o raju...wprawdzie moj tesc widział kiedyś fajne lwy na kolumienkach przed nasz domek i euforycznie o nich opowiadał , ale zakładam, że aż takiej rozruby nie jest w stanie wykonać....

 

Taaa moj tesciu wszedzie widzial u nas łuki :o Namietnie przezywal jak beda bosko wygladac :o :lol: Szybku mu wytłumaczyłam, ze u nas żadnych łuków nie bedzie i basta :D Z czasem przyjal to to wiadomości, czasem tylko stara sie o tym wspominać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o raju...wprawdzie moj tesc widział kiedyś fajne lwy na kolumienkach przed nasz domek i euforycznie o nich opowiadał , ale zakładam, że aż takiej rozruby nie jest w stanie wykonać....

 

Taaa moj tesciu wszedzie widzial u nas łuki :o Namietnie przezywal jak beda bosko wygladac :o :lol: Szybku mu wytłumaczyłam, ze u nas żadnych łuków nie bedzie i basta :D Z czasem przyjal to to wiadomości, czasem tylko stara sie o tym wspominać...

moze jednak się skusisz na mały łuk? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może nie najgorszy moment ale to co mnie najbardziej :evil:

remontujemy stare drewniane domiszcze , ja jestem w nim zakochana i chciałabym zachować wszystko jak najbliżej oryginału :D

co najmniej 40 osób mówiło mi że powinnam chałupę styropianem obłożyć i "obtrynkować"(jak mówią w mojej wiosce) cierpliwie tłumaczyłam że nie chcę tynku na drewnianej chałupie na co oni aaa "sajding" :D no pewnie on nawet od "trynku" cieplejszy .................

na początku ze trzy razy dziennie bliższym i dalszym sąsiadom się grubo tłumaczyłam że drewnianą elewację chcę (nawet jeśli drewno jest takie wsiowe :wink: ) teraz tylko potakuję :roll: nawet na betonowy płot się zgadzam i wizytówki do szwagra od tych płotów biorę :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiedzi gadają ja przytakuję zgadzam się z nimi :oops: a robię swoje :lol:

innej metody nie ma , zamęczyli by przekonywaniem do swoich racji :-?

to moze dla dobra stiounków sąsiedzkich chociaż cos przy furtce albo kilka tłuczonych talerzy i lusterek naklejonych na tą obrzydliwa drewaniana konstrukcje? od razu bedzie widać ze cywilizacja wkroczyła,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja miałam złe momenty

trzy do tej pory

pierwszy z cieślą, który uległ wypadkowi przed wejściem na nasz dach

drugi z więźbą, kiedy to okazało się, ze jej mieć nie bedziemy tydzień przed wejściem cudem znalezionego innego cieśli a był to już listopad

i trzeci mam dzis, kiedy już 3 raz tynkarz przekłada termin wejścia na nasz budynek

nie wiem co robić, mam ochotę podziękować niesłownemu panu a gdzie ja znajdę ekipę na już :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...