Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze dziennika " misja: DOM"


Recommended Posts

  • 2 weeks później...

Witam Adamie z Częstochowy!

Zaczynam budowę niedaleko, bo w Lublińcu. Mam pytanko: na ile wyceniono koszty wybudowania Twojego domku np. do stanu surowego zamkniętego? I jaką powierzchnię użytkową będzie miał Twój domek? W projekcie mojego domku są dane w II kwartału 2007 r. a firmy budowlane z naszych okolic stwierdziły, że 200 000 zł to za mało na stan surowy otwarty!

Dzięki bardzo

Aneta z Lublińca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Szczerze mówiąc nie robiłem wyceny całości - ciężko oszacować wszystko dokładnie szczególnie gdy sie buduje pierwszy dom ( w projekcie nie mam kosztorysu).

Sądzę jednak że w naszym przypadku 200 000 pln to będzie max za stan surowy otwarty, przy powierzchni domu 180m + garaż + mała piwnica.

dach skomplikowany dachówka ceramiczna roben.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo! Ja mam dom 120 m2 powierzchni użytkowej ale gdyby zliczyć wszystko po podłodze+garaż+pomieszczenia gospodarcze - wyszłoby coś około175m2(bez piwnic - bo nie mam) i firmy oszacowały ten dom przy średnim standarcie na około 300000 zł pod klucz ale ceny materiałów rosną i te dane mogą wkrótce okazać się nieaktualne. :(

Pozdrawiam Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 weeks później...

Przede wszystkim to pogratulować efektu i tempa prac. I tak:

"Przybytek" na działce pierwsza klasa :)

Wylewki w piwnicy da się zrobić z gruszkopompy, ale sam z fatherem orobicie się po pachy mimo wszystko bo operator pompy zwykle nie ma czasu na zabawe i szybko chce opróżnić gruche i nie będzie czekał aż wy rozciągniecie beton na cacy po np. rurkach wcześniej wypoziomowanych (ja z ojcem zrobilismy sami metodą łopata, betoniarka, taczka budowlana + zsyp przez okienka:D i chyba bym wybrał gruszkopompe i facetowi robić kawe pół dnia żeby tylko czekał:D)

 

Więźba dachowa gdyby była calutka taka zielona jak niektóre jej elementy to mistrzostwo świata. Ja stosowałem metode natryskową z podobnego powodu ja ty - brak czasu i zbyt duże koszty na profesionalną impregnację - a prawda jest taka że dawniej nie stosowano impregnatów i konstrukcje drewniane poddaszy/ strychów stoją po dziś dzień, także ta impregnacja to chyba ma coś współnego z chemią zawartą z jedzeniu, skoro nas impregnują co czemu my mamy nie impregnowac np. domu:).

 

Oczywiście gratuluje również efektu innych prac :))) Kacperek wkrótce oceni jakość wybudowanego domu bo czas szybko leci i pewnie nie raz ci wygarnie że mogłeś zrobić to czy tamto lepiej :))))

 

O urodzie żony nie będe się wypowiadał bo jestem tuż przed ślubem i wole nie wysłuchiwać komentarzy narzeczonej że znów oglądam się za blondynkami :)))

 

Ciekawi mnie pomysł na podasze, jakie masz plany, i konkrety wykonania, bo ja nie mam pomysłu poza rezygnacją z rusztu i płyt gips/karton, a w zamian chce wymurowac ścianki z 9cm ceramiki, ale jak wykończyć potem ścianki gdzie jest najniżej czyli koło murłaty to pojęcia nie mam

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

[wpis przeniesiony z dziennika budowy]

 

Gratuluje postępów!

Jak sam zauważyłeś czasem nie warto być przewidującym i kupować materiał wcześniej :). Bagaż doświadczeń na pewno masz spory, ale poważnie myslisz o budowie następnego domu ????? hehehehehehe będe miał dość jak skończe jeden i na 200 % nie będe się brał za kolejny nawet zebym miał go robić na sprzedaż

Pozdro

Mokrego Dyngusa życze !!!!

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik36692.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

[wpis przeniesiony z dziennika budowy]

 

widze że pomoc na budowie jest :D

Dobry wybór styropianu sądząc po opakowaniu!!!! Miałem taki sam pod wylewki, ociepleniem garażu się nie martw bo przecież ocieplisz "dach" garażu kładąc styropian na wylewke w sypilani więc po co dwa razy to robić możesz ewentualnie wyjątkowo zarzucić coś mocniejszego styrodur np 5 który zastąpi ci 10-tke

pozdro

P.S. nie sprawdzaj cen materiałów lub urządzeń które kupiłeś kiedyś - szkoda zdrowia :D

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik36692.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełna 15 wzdłuż + 5 na przekładke ALE:

ja dodatkowo zastosowałem na to wszystko płyte OSB 12 mm mimo iż mam folie pod blachą, i dodatkowo folie taką srebrną która ma odbijać ciepło z wnętrzna ale mimo wszystko postanowiłem wrzucić przed rusztem i płytą GK tą płyte OSB jakby miało cos przemoknąć - przezorny jestem może aż zaaa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej wycenie jest wełna isover 15cm +10 cm i dodatkowo folia

paroizolacyjna strotex (zastępuje 3cm wełny) aluminiowa.

Z tą płytą osb to poszedłeś po bandzie:) Sam to wymyśliłeś czy ktoś Ci polecił ?

czekam na Twoje fotki na maila.

Ile w Twoich stronach kosztuje robocizna z metra za ocieplenie budynku ?

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

adamie, witaj, też jestem Częstochowianką :D Gratuluję okazałego domu i współczuję przejść z architektem. Beznadziejny facet. Niestety, nie znam nikogo kogo mogłabym Ci polecić, ponieważ nigdy nie korzystałam z usług architekta. Domu też nie buduję, tylko czekam na odbiór pierwszego, własnego em i stąd moja obecnosć na forum. Będę do Ciebie zaglądać i życzę, żeby misja: DOM zakończyła się pomyślnie.

 

P.S Czy przypadkiem nie budujecie się w okolicach Wierzchowiska/Północy, jeśli można spytać? Jakoś tak znajomo mi wygląda Wasza okolica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Cześć Adam

U mnie też zakończone docieplenie ( dzisjaj ). Powierzchnia jaka była u mnie to 265 m2 + bonie + oprawienie parapetów zew. W sumie sporo kasy "wydałem" dzisjaj. I to jeszcze szukałem niedrogich fachowców. Ale super ekipa. Warto było. 7 dni roboczych działało - 4-5 ludzi. Szybko się uporali. Podbitkę i tynk robię w przyszłym roku.

Dom jest podobny do Twojego jak u Ciebie z metrami

Wwolnej chwili zapraszam na budowę.

 

pozdr

 

Sławek z Częstochowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...