Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u mnie podobnie, też 15styropianu.

mam już zaciągnięte ściany klejem, teraz tylko dorabiają przy oknach. panowie będą kładli parapety klinkierowe (z przysuchy) na sam styropian ściany zagruntują i położą novalit, na dół pasek mozaiki. pytałam czy czymś wzmacniać parapety, odpowiedzieli że sie nie wzmacnia, ale jeśli mam po co to wzmocnią, tylko że ja nie wymyśliłam po co wzmacniać parapet, chodzić po nim nie zamierzam(parapety tylko parter)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak wspomniałem mam 15 cm styropianu na ociepleniu . Chciałem na to dac parapety z płytek klinkierowych. Jak do tego podejsc ? Czy wogóle można położyć

taki parapet tylko na styropianie ?

 

Ja również mam styropian 15cm i parapety klinkierowe kładzie się bezproblemowo. Ja pod swoje wybrałem trochę więcej styropianu i robiłem takie wzmocnienie, że kładłem 1,5-2cm kleju do styropianu (pewnie lepszy byłby jakiś klej do płytek ale zostało mi trochę kleju do styropianu więc użyłem jego) jako warstwa nośna - po związaniu kleju, zwykle następnego dnia, kleiłem na tak przygotowane podłoże parapety na klej elastyczny do płytek.

 

Czy tynk akrylowy można po paru latach pomalować farbą silikonową? Właśnie jestem przed kładzeniem tynku i mam ofertę na materiał różnice między tynkiem akrylowym i silikatowym daje mi ponad 1500zł oszczędności a silikonowy to kolejny 1000zł. Martwi mnie tylko że przy sporych deszczach jak jest wiatr zachodni to pomimo okapów deszcz zacina mi na elewację. Czy woda nie wymyje mi w takich miejscach pigmentu z tynku akrylowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tynk akrylowy można po paru latach pomalować farbą silikonową? Właśnie jestem przed kładzeniem tynku i mam ofertę na materiał różnice między tynkiem akrylowym i silikatowym daje mi ponad 1500zł oszczędności a silikonowy to kolejny 1000zł. Martwi mnie tylko że przy sporych deszczach jak jest wiatr zachodni to pomimo okapów deszcz zacina mi na elewację. Czy woda nie wymyje mi w takich miejscach pigmentu z tynku akrylowego?

Po pierwsze - można malować farbą silikonową.

Po drugie - skoro zacina Ci deszczem, to wybij sobie z głowy tynk silikatowy. Prędzej zalecam polisilikatowy (inaczej polikrzemianowy).

Po trzecie - pigment nie ma prawa dać się wymywać - o ile tynk zabarwiono zgodnie ze sztuką i kolorem właściwym dla danego tynku.

Duże te różnice w cenach, czy macie taką dużą powierzchnię elewacji?

 

Czy podkład pod tynk silikonowy moze czekac 3 tyg na ścianie, czy trzeba go kłaść zaraz przed tynkiem ?
Może leżeć nawet dłużej. Ważne, aby wyprawa tynkarska została wykonana w tym samym sezonie (czyli nie po zimie!), co było wykonane zbrojenie i/lub gruntowanie. Drugi raz gruntować trzeba by było tylko w sytuacji, kiedy tynk będzie kładziony po zimie - ale wtedy to i tak nie ma większego znaczenia. Ewentualne reklamacje i tak będą nieuznane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podkład pod tynk silikonowy moze czekac 3 tyg na ścianie, czy trzeba go kłaść zaraz przed tynkiem ?

 

Może leżeć nawet dłużej. Ważne, aby wyprawa tynkarska została wykonana w tym samym sezonie (czyli nie po zimie!), co było wykonane zbrojenie i/lub gruntowanie. Drugi raz gruntować trzeba by było tylko w sytuacji, kiedy tynk będzie kładziony po zimie - ale wtedy to i tak nie ma większego znaczenia. Ewentualne reklamacje i tak będą nieuznane.

Bzdura totalna!

Tynki cienkowarstwowe położyć można na wszystkim newet po 3 latach i bez gruntowania, pytanie tylko jak to będzie wyglądało...

Osobiście nie odważył bym się położyć żadnego tynku po czasie dłuższym niż 2 tygodnie od momentu gruntowania, a najlepiej jest to zrobić w przeciągu kilku dni.

 

Vivia w innych wątkach piszesz o różnych wadach tynków, między innymi o przebarwieniach. Nie dziwię się, że powstają Ci takie kwiatki, skoro twierdzisz, że podkład nadaje się do otynkowania po tak długim czasie. Zlituj się i nie wypisuj więcej takich głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ leszeq

Nie tylko jak to będzie wyglądało, ale jakie zachowa parametry i właściwości tynku. Przecież tynki nie tylko "mają wyglądać", ale pełnią konkretne funkcje. Gdyby tylko o wygląd chodziło, to założę się, że połowa by nie gruntowała. ;)

Jakie są według Ciebie przeciwwskazania do nałożenia po 3 tygodniach tylko tynku? I po jakim czasie można według Ciebie nałożyć tynk po zagruntowaniu? Czy ten czas od czegoś zależy?

 

Hmm, gdzie pisałam o przebarwieniach? Wspomniałam o blednięciu Baumitu i zaciekach na tynkach silikatowych powstałych w trakcie deszczu. Widzisz tu głupoty? Albo związek z gruntowaniem. Poza tym mi nic nie powstaje, kwiatki tym bardziej, bo ja tego nie robię (nie jestem wykonawcą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko o wygląd chodziło, to założę się, że połowa by nie gruntowała. ;)

Wielu wykonawców w celu zminimalizowania kosztów, nie stosuje odpowiedniego gruntu pod tynki cienkowarstwowe. Efektem tego jest powstawanie przebarwień i różnic kolorystycznych podczas wykonywania tynków oraz ich zmniejszona trwałość, wychodząca z upływem czasu.

Jakie są według Ciebie przeciwwskazania do nałożenia po 3 tygodniach tylko tynku? I po jakim czasie można według Ciebie nałożyć tynk po zagruntowaniu? Czy ten czas od czegoś zależy?

Tak jak napisałem wcześniej, tynki powinno się położyć w przeciągu kilku dni od zagruntowania. Na gruntach, które pozostają narażone na różne warunki atmosferyczne (opady deszczu, nasłonecznienie, itp) bardzo ciężko jest położyć tynki w estetyczny sposób. Warstwa gruntu może zostać bardzo szybko zniszczona przez silne nasłonecznienie i już po okresie około dwóch tygodni często pokryta jest cienką warstwą kurzu, co nie tylko utrudnia położenie tynków, ale także może powodować powstawanie różnic kolorystycznych.

Ale to oczywiście tylko moje skromne, praktyczne zdanie wykonawcy, nie musisz się z nim zgadzać, bo producenci systemów ociepleń nie zaznaczają w kartach technicznych takich informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...