Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do Aps-119 inaczej


magdab7

Recommended Posts

Cześć lidex,

 

sztukaterie dałam 15 cm po każdej stornie okna i ok. 15 cm od ściany z oknem. Teraz stwierdzam, że jest to odpowiednia odległość ale tylko dla firanek.

 

Jeżeli chcesz umieścić zasłony, to o ile 15 cm od ściany wystaczy, to niestety po bokach trzeba dać więcej niż 15 cm.

 

Proponuję też do łączenia gzymsów używać oryginalengo kleju ORACa. My testowaliśmy różne no i teraz jak zaczęlismy grzać i palić w kominku to część łączeń stała się widoczna (popękały).

 

Najmniej widoczne są te, które robilismy na oryginalnym kleju, mimo, że znajdują się tuż przy kominku.

 

Pozdrawiam,

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za odpowiedź. Planujemy właśnie te tańsze sztukaterie, bo cena ORAC'a jest dla nas za wysoka (ale nie styropianowe tylko z tego samego materiału co ORAC tyle ze chińszczyzna). Zobaczymy. Nie myślałam jeszcze jakim klejem to przyklejać, ale mówisz, że klej ORAC jest OK? Nie planuję firanek, tylko same zasłony, ktore w przyszlości być może zamienię na rolety rzymskie - czyli 15 cm wystarczy aby swobodnie wsadzić tam łapkę i zapiąć zasłony na żabkach? Mam jeszcze jedno pytanie: jak wysokie są twoje sztukaterie i jak wysoki masz salon?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

co do sztukaterii - mamy model C 333, wys = 12,5 cm. Wysokość salonu 3 metry (dokładnie 2,98)

 

Co do wieszania firanek to wiesza je mąż i strasznie narzeka, ale zawsze narzekał przy wieszaniu firanek, więc nie wiem

czy teraz jest gorzej czy po prostu narzeka jak zwykle.

 

Płyta grzejna EHD 68200P. Ja jestem zadowolona. Po miesiącu użytkowania mam następujące uwagi:

1. cyklicznie bzyczy jak podgrzewa - mi nie przeszkadza, ale czytałam na forum, że niektórych irytuje

2. nie mam pojęcia jak można gotować na mniejszej kuchence indukcyjnej lub elektrycznej.

 

Kupiłam garnki Berghoffa, które są dosyć duże i sądzę, że na mniejszej płycie byłby problem z ustawieniem ich na wszystkich polach.

 

3. Pole z przycikami po posatwieniu obok dużego garnka nagrzewa się. Tak więc stawiam duże garnki na górne pola.

 

4. Funkcja boost rewelacja. Wodę gotuje dosłownie w oczach

 

5. Jest problem z bardzo małymi garnkami. NIby nie ma znaczenia kształt, ale te małe garnki muszą być postawione

dokładnie na krzyżyku.

 

6. wbudowany timer - świetnie działa, jest oddzielny na każde pole, po zakończeniu wyłącza pole lub całą płytę,

jeżeli jest to jedyne pole, które pracowało.

 

7. Niestety mąż szura garnkami po płycie (przyzwyczajenie z kuchenki gazowej). Powstają zarysowania, które są niewidoczne do czasu

zapalenia oświetlenia w okapie.

 

8. nie opracowałam jak przycisnąć przyciski, aby natychmiast wyłączyć pole.Niestety trzeba trzymać - aż do 0, więc w nagłych sytuacjach awaryjnych troche trwa nim się wyłączy kuchenkę.

 

Rety to chyba wszystko. Jak przyjdzie mi coś jeszcze do głowy to dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka samą płyte uzywam narazie sporadycznie bo niemieszkamy jeszcze ale gotuje czasem na budowie i potwierdzam ze to dobry wybór i ze na mniejszej sobie chyba niewyobrazam wygodnie gotowac....co do wyłaczenia płyty to musisz przycisnąc równoczesnie "- i +" i płyta zostanie wyłaczona :D

 

 

Na marginesie bardzo ładnie urzadzony dom i śliczny naroznik :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Magda. Zaglądam do Twojego Dziennika, i do komentarzy także. Dziękujemy za życzenia .

Podziwiam niezmiennie Twoją pomysłowość w urządzaniu domu. Mam w związku z tym pytanie : co jest na ścianie w salonie na lewo od okna tarasowego? Wygląda jak tkanina.

Czy mogłabyś wkleić zdjęcie kabiny parowej? Chodzi mi o jej usadowienie w łazience. Jakoś nie mogę sobie jej pomieścić w wyobraźni. Masz może jej wymiary?

Pozdrawiam cieplutko.

A propos' jak sprawuje się ogrzewanie w te mrozy? W Świdniku dziś o 7-mej rano było -21st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aldona

 

Na ścianie jest tapeta. Z bliska wygląda bardziej jak miedzioryt niż tkanina. Liście nieco wystają i są obwiedzione gładkimi liniami (widać to trochę na górnym zdjęciu).

 

Poniżej zbliżenia

 

http://images45.fotosik.pl/44/d1451f21a36bdd3bmed.jpg

 

http://images34.fotosik.pl/427/72392811fd84eb5cmed.jpg

 

Niestety zdjęcia nie oddają w pełni tego jak wygląda. Najlepiej ją oglądać albo za dnia jak pada na nią światło z boku,

lub wieczorem przy oświetleniu z kinkietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury to utrzymujemy 21 stopni, niezależnie od temp. na zewnątrz. Pewnie do pierwszej faktury za gaz.

 

Myślimy o zrobieniu rozprowadzenia ciepła z kominka.

 

Trochę pisałam wcześniej o rozkłądzie ciepła w domu. Nie wiem jak jest u innych,

ale u nas w związku z tym, że była spora różnica w temp. pomiędzy górą a dołem na dole chodzi tylko podłogówka,

 

a grzejniki są zakręcone. Z kolei na górze grzejniki są poodkręcane, ale i tak jest chłodniej o jakieś 2 stopnie. Najcieplej na górze jest w łazienkach, czyli tam gdzie jest podłogówka.

 

Jak pisałam wcześniej myślę o przeniesieniu czujnika z dołu na górę, no i kolejnym domu wszędzie rzucę podłogówkę.

 

A z bieżących spraw związanych z ciepłem w domu to muszę dać większy grzejnik w pokoju nad garażem, bo tam jest najzimniej, mimo tego, że na podłodze jest styropian 10 cm i do spodu od strony garażu dałam 15 cm styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabiny parowej to stoi w łazience przy sypialni zaraz po lewej stronie od wejścia

-tam gdzie jest komin. Wymiary ma 103 x 103.

 

Poniżej kilka zdjęć, tylko takie mam teraz. Mam nadzieję że się zorientujesz jak rozplanowana jest łazienka.

 

Proszę nie zwracaj uwagi na bałagan - to jeszcze zdjęcia z etapu budowy.

 

http://images34.fotosik.pl/390/985dd38e78157577med.jpg

 

http://images34.fotosik.pl/390/935a46c026649706med.jpg

 

http://images27.fotosik.pl/288/0203d8bf7552d6c6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....A z bieżących spraw związanych z ciepłem w domu to muszę dać większy grzejnik w pokoju nad garażem, bo tam jest najzimniej, mimo tego, że na podłodze jest styropian 10 cm i do spodu od strony garażu dałam 15 cm styropianu.
Ja mam podobną sytuacje, pokoik nad garażem, co prawda ma tylko służyć jako garderoba przy sypialni, ale na pewno dam też ocieplenie ze styropiany na sufit w garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...