Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adela z Archipelagu - komentarze (btx)


btx

Recommended Posts

Jaki jest powód mokrego nadproża w kuchni ? Czy przypadkiem Ci nie zamaka od napływającej wody z głównej połaci dachu ?

 

nie sądzę, nigdzie nie widać zacieków - ani na górze, ani na parterze. Nadproże powolutku wysycha, ale to baaaardzo powolutku. Teraz chałupa jest ocieplona z zewnątrz cała wilgoć idzie do środka. Zaczynam mieć obawy, że przeprowadzimy się i będziemy dalej suszyć....

Zresztą podobnie sprawa wygląda z nadprożem nad oknem w salonie. Z tym, że to trochę szybciej schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

btx tak się zastanawiam nad tymi nadprożami i u nas nie zauważyliśmy tego a może nie zwróciliśmy uwagi, prace wykończeniowe odbywały się w ekspresowym tempie

teraz jak już mieszkamy stwierdzam tylko, że w domu jest bardzo dużo wilgoci, dlatego wieczorem mąż uruchamia piec a w dzień wietrzymy ile się da, ale mam nadzieję, że przez lato dom przeschnie

zauważyłam, że prawie wszyscy robią dosyć szybko elewację budynku, nie wiem czy słusznie podjęliśmy decyzję o tym, że zrobimy ją dopiero w przyszłym roku, ewentualnie jesienią i czy rzeczywiście ocieplenie ma wpływ na "wychodzenie" wilgoci, ale baliśmy się, że z domu zrobi się "puszka"

u nas też tynki i wylewki były robione zimą, pieca jeszcze wtedy nie było i raczej kiepsko to schło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, kolorki wyglądają nieźle. Martwiliśmy się jak będą do siebie pasować ciemne fronty i płytki linero na ścianie nad blatem, ale różnica jest prawie niezauważalna.:p

W najbliższych dniach będziemy musieli całość przykryć folią i kartonami, żeby nie zniszczyć podczas dalszych prac...

Wyszło trochę za wcześnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

btx gratuluje kuchni!!!!! Jest piekna!Ja rowniez planuje takie kolory.. fronty.. uchwyty nawet :) bardzo sie ciesze, ze tu zajrzalam i moge podziwiac Twoje cudo :)

Ciekawa jestem co masz na scianie :)

i czy moglbys mi zdradzic rowniez co to za fronty.. te brazowe. Czy maja jakas nazwe? :)

Z gory dziekuje i pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

cieszę się że kuchnia się podoba.:)

Wszystkie fronty mamy firmy DRE, płyta MDF. Jasne to dąb biały, a ciemne to modrzew. Zdjęcia są mocno prześwietlone, dlatego nie widać faktycznego układu słojów, ani odcienia jasnych frontów. Ale proponuję udać się do firmy która będzie robiła wam kuchnie i zestawić te dwa próbniki.

Jak zamawialiśmy to nie mieli niestety jasnego modrzewiu, ale z tego co wiem, teraz coś wprowadzili do oferty. Te dwa kolory, mimo że całkiem inne, pasują do siebie.

Wy też budujecie adelę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

btx,

 

schody to poważna rzecz w salonie. Z moimi stolarze się trochę spóźnili i zaczęli je montować, gdy już mieszkaliśmy. Efekt - 0.5cm pyłu drewnianego w całym domu :evil:

 

Czy był jakiś powód, że zrobiłeś dolny bieg schodów znacznie dłuższy od górnego (widzę jakieś 11 stopni i zapewne 6/7 do góry) ? Czy planujesz mocować poręcz do sufitu ? I jakiej szerokości wyszedł Ci spocznik (podest) ?

 

Czy mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie swojego kominka po zabudowie ? Zastanawiam się nad podobnym, ale bez płaszcza wodnego. Do czego służy biała rura na froncie obudowy kominka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość stopni jest mniej więcej taka sama jak w projekcie. W sumie 17, z tego 5 na górnym biegu. Chciałem ze spocznikiem bo nie lubię skręcanych, zwężających się schodów.

Spocznik ma wymiary ok 1x2m.

Jeżeli chodzi o poręcz to jeszcze nie wiem, czy mocować ją do sufitu. Jest tylko ogólna wizja: poręcz i słupki drewniane, a wypełnienie ze stali nierdzewnej.

Właśnie połączenie z sufitem mnie ciągle dręczy...

 

A ta biała rura na kominku to nie rura tylko rolka taśmy malarskiej :wink:

Jak nie zapomnę to jutro zrobię zdjęcie całej zabudowy kominka to wkleję do dziennika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

btx, dzięki za zdjęcie kominka.

 

"Wiem, wiem, teraz niektórzy znawcy powiedzą: oj źle bo ciężkie to i będzie się giąć i wyginać i łamać i w ogóle będzie be!"

 

Zastanowiłem się nad tym i wyszło mi, że przeniesienie osi obrotu drzwiczek na krótszy bok powoduje ... że będą one mniej obciążone ! Poniższy rysunek powinien wyjaśnić wszystko.

 

http://savo.pl/forum/obrot.JPG

 

Zakładając, że masa drzwiczek nie ulegnie zmianie (czyli także położenie środka ciężkości), przy krótszym boku mamy mniejszy moment gięcia zawiasu, czyli mniejsze obciążenie (37cm vs 47cm) !

 

Muszę jeszcze raz zweryfikować wybór mojego wkładu kominkowego. Czy musiałeś coś dopłacać do lewych drzwiczek otwieranych w lewo ?

 

Dzięki btx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza, tylko obawiam się, że tu chodzi nie tylko o moment gnący, ale o skręcający, działający na drzwi, a nie na sam zawias... :wink:

W pierwszym przypadku masz rację.

 

Za wersję lewostronną lewootwieraną chyba z 80zł musiałem dopłacić.

 

A tak w ogóle to extra cyferki ci wyszły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btx Gratulacje z okazji przeprowadzki :D

 

nie wiem gdzie nabyłeś swoje cudne balustrady, ale u nas są identycznie podobne hehe :lol:

 

a tak poza tym to fajne uczucie zamieszkać wreszcie w swoim domu prawda :D

 

mi już nawet brak internetu nie przeszkadza :p

za to nie mogę odżałować, że lato tak szybko minęło i wieczory są już zimne i nie można posiedzieć na tarasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
okap mamy firmy TEKA, model TL1-62, teleskopowy, podszafkowy. Nie będzie podłączony do wyciągu; tylko filtr węglowy.

 

Witaj,

 

Mam pytanie związane z okapem kuchennym i wentylacja mechaniczną. Jeśli dobrze rozumiem to Twój okap tylko mieli powietrze przez filtr węglowy i wyrzuca je do kuchni, a dalej jest ono wywiewane przez anemostat?

 

Mam dylemat czy podłączać okap do obiegu rekuperatora (boje się osadzana tłuszczu). Po głowie chodzi mi Twój wariant ale gdzieś spotkałem się z opinią, że to źle działa i nie potrafi dobrze usunąć zapachów kuchennych.

 

Planuję kuchnie połączoną z salonem więc zapachy będą łatwo rozłazić się po domu.

 

Napisz proszę jak Ci się sprawdza Twój model.

 

Chodzi mi też po głowie koncepcja żeby okap po prosu wywalał powietrze osobnym przewodem na zewnątrz z pominięciem rekuperatora.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

zgadza się, okap mamy węglowy, puszczony przez górną szafkę, ale na temat jego skuteczności się nie wypowiem bo nie miałem jeszcze czasu, żeby go podłączyć do prądu :lol:

Szczerze mówiąc nie nastawiałbym się na cuda. Mieliśmy w poprzednim mieszkaniu taki podłączony do komina wentylacyjnego, ale jego skuteczność była co najmniej dyskusyjna - dużo hałasu, mało efektu.

Ale z założenia to ma być tylko dekoracja, Pani domu chciała mieć, więc ma! :wink:

Za wyciąganie smrodu odpowiedzialna jest wentylacja mechaniczna. I sprawdza się znakomicie.

 

Są różne opinie w sieci na temat łączenia okapu z WM, ale te negatywne najczęściej pochodzą od osób, które jeszcze nie mają ale już słyszały....itd.

Jeżeli chcesz połączyć okap z wentylacją, albo wyprowadzić go bezpośrednio na zewnątrz, przyjrzyj się dokładnie bilansowi powietrza nawiewanego i usuwanego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, okap mamy węglowy, puszczony przez górną szafkę, ale na temat jego skuteczności się nie wypowiem bo nie miałem jeszcze czasu, żeby go podłączyć do prądu :lol:

 

A gdzie masz wyprowadzony wywiew z tego okapu:

http://images49.fotosik.pl/133/790642c0bf2092ebmed.jpg

 

Czy tam jest jakaś kratka na górze szafki? A może to powietrze jest wyrzucane gdzie indziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywiew na razie idzie pionowo w gorę z okapu. Nie jest nigdzie specjalnie skierowany - na górze szafki jest (będzie) kratka.

Mam trochę obawy, że syf będzie leciał prosto na sufit i będzie tam powstawała ciemniejsza plama.

Może skieruję go 90st. w bok, żeby tego uniknąć.

W górnej szafce rura jest po prostu zabudowana płytą taką jak korpusy szafek. Trochę ogranicza miejsce w szafce, ale innego wyjścia nie znalazłem.

 

http://images39.fotosik.pl/244/da7252c0b5026746med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywiew na razie idzie pionowo w gorę z okapu. Nie jest nigdzie specjalnie skierowany - na górze szafki jest (będzie) kratka.

Mam trochę obawy, że syf będzie leciał prosto na sufit i będzie tam powstawała ciemniejsza plama.

Może skieruję go 90st. w bok, żeby tego uniknąć.

W górnej szafce rura jest po prostu zabudowana płytą taką jak korpusy szafek. Trochę ogranicza miejsce w szafce, ale innego wyjścia nie znalazłem.

 

 

Faktycznie jest duża szansa, że sufit się ubrudzi.

Skierowanie strumienia w bok powinno załatwić sprawę. Pytanie jak to estetycznie zrealizować.

Może na szafce wstawić takie kolano:

http://www.went-dom.pl/images/cms/1964/marley/M/kol_lacznikowe.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witaj:)

gratuluję Pięknego domku i ogrodu:)

przychodzę z wątku o nawadnianiu. Jestem zainteresowana tym systemem, jednak wykaz cen sporządzonych przez firmy niestety oddala mnie od tego tematu...:(. Bardzo chętnie sami wzięlibyśmy się za to, ale jesteśmy laikami w tej dziedzinie:(. Piszesz, że u siebie zrobiłeś sam - jestem pełna podziwu:yes:. Może zdradzisz, od czego trzeba zacząć, gdzie zakupywałeś materiały, jak to w ogóle wygląda? mamy sporą działkę 3000m i znaczna część będzie trawnikiem i jakoś nie uśmiecha mi się podlewanie tego obszaru z wężem w ręku;):no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...