Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adela z Archipelagu - komentarze (btx)


btx

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 140
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

rewelacyjnie wyglądają te łuki - zwłaszcza ten nad wejściem, z którego ja byłam gotowa zrezygnować ze względu na koszt drzwi, ale zobaczyłam Adelę na żywo z wszystkimi łukami i jeszcze Twoje zdjęcia i teraz sama już nie wiem ...

 

btx

 

robiłeś może wycenę więźby?? - ponieważ zostajesz przy tym co jest w projekcie to ciekawi mnie koszt materiału na więźbę, bo mnie się zamarzyła karpiówka, ale wszyscy mnie straszą, że koszt więźby i krycia jest duuuużo większy w porównaniu do krycia blachodachówką z posypką

 

pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joani

wyjście z kuchni na taras zostaje. Zlikwiduję tylko przejście z kuchni do jadalni i tam będzie barek z obu stron słupa.

 

Ola

Widziałem kilka adelek bez łuków na zdjęciach i na żywo i wg mnie ten dom naprawdę dużo traci na wyglądzie jak ich nie ma.

Koszty drzwi może będą parę złotych wyższe, ale to wyrównam sobie na czymś innym (np styropian zamiast wełny na ścianach :wink: )

 

Więźbę mam już zamówioną za 10000 netto, dojdzie do tego może z tysiąc na łaty i kontrłaty - wszystko wg projektu, tyle że bez wolego oka.

Do karpiówki nie musisz chyba nic zmieniać, bo w dokumentacji taki chyba jest wariant, chociaż nie jestem pewien. Koszt karpiówki znacznie większy niż ceramiki czy cementu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btx

 

łuki chyba zostaną wszystkie :D

 

co do karpiówki to poprosiłam o wycenę na Koramica wersję podtawową i wraz z dodatakmi montażowymi materiały wyszły prawie w tej samej cenie co blachodachówka panelowa z posypką mineralną MetroBonnd- karpiówka tańsza, za to dodatki droższe ale w sumie kwota prawie identyczna, gdybym chciała angobę np. czerwoną musiałbym doliczyć do tego 10 %.

 

zarówno jednak i ta blachodachówka i karpiówka to spore koszty więc będę musiała się chyba jeszcze zastanowić nad innym wariantem, tym bardziej, że za ułożenie karpiówki podobno liczą sobie fachowcy podwójnie w stosunku do blachodachówki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drobną uwagę odnośnie podciągu P1 (stalowa belka dwuteowa) w salonie:

- na tej belce (na dolnym T) opierają się żebra stropowe

- po wykonaniu stropu dolne T wystaje z powierzchni stropu na około 2 cm (bo żebra stanowią dno stropu, nie podciąg)

 

Aby ukryć tą belkę pod tynkiem, zgodnie z projektem, należy zamocować siatkę i trochę ją "obkleić". W efekcie powstaje w tym miejscu "buła". Aby jej nie było, należy RÓWNO otynkować w salonie cały sufit na minimum 3cm. Przy użyciu tynku gipsowego będzie to pewien problem.

 

W mojej Adeli rozwiązałem ten problem następująco:

- bezpośrednio do podciągu P1 przyspawałem pionowo kilka śrub M12

- przez te śruby przykręciłem drewnianą belkę 27x10cm, ostruganą na gładko

- w belce wyciąłem otwory na lampki LED (nie halogeny, bo mocno się grzeją)

 

Taka belka z lampkami idealnie nawiązuje do odsłoniętych jętek na górze (w moim przypadku) i dodatkowo służy do oświetlenia stołu, który stoi w salonie.

 

Pozdrawiam

savo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

btx

 

i jak idzie układanie więźby ?? może jakieś zdjęcia jak znajdiesz czas :)

nie mogę się doczekać kiedy wreszcie my dojdziemy do tego etapu ... ale jest i tak OK w porównaniu do poprzedniej ekipy z którą się rozstaliśmy gdyż nagminnie przekładali powrót na naszą budowę nawet nas o tym nie informując dopóki ja nie zadzwoniłam :evil:

 

tak więc od 16 lipca mamy nową ekipę, chłopaki robią i widać w końcu efekty ...

dzisiaj zamówiłam strop terriva, wczoraj majster mówił, że chciałby w środę układać i wyrobić się z zalaniem do 14-tego sierpnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola

nie martw się! nie jest łatwo trafić dobrą ekipę. Ja narazie nie narzekam, ale naczytałem się i nasłuchałem wcześniej, jakie ludzie mają kłopoty, to aż włosy dęba stają! Do zimy jeszcze kawałek, dacie radę;-)

Jak mi całość zrobią tak jak dotychczas to będę polecał, a wiem że w różnych częściach Polski robili....

 

Z więźbą myślałem że będzie trochę szybciej szło, ale i tak się cieszę widząc postępy :lol: Z dnia na dzień kawałek do przodu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż właśnie -postępy- to jest to co człowieka cieszy najbardziej, jak każdego dnia widać rosnący dom

a nam majster zapowiedział, że teraz trochę tempo siądzie, nie żeby chłopaki zamierzali się opalać :lol: no skądże tyle, że zaczyna się "dzierganie" - jak to szef mówi zaczynają się sprawy techniczne np. nadproża gdzie efektów już tak szybko nie widać, ale co tam poczekamy, ważne, że im się chce robić i nie kręcą nosem na nasze pomysły ...

 

btx nasz majster przewiduje na więźbę 3 tygodnie, nie wiem czy to krótko, czy długo, ale mam nadzieję, że porządnie zrobią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

zajrzałam z ciekawości w dziennik i widzę, że więźba prawie gotowa - super :D

 

to teraz tylko patrzeć jak będzie dach to dopiero będzie święto :)

 

a ja w czwartek po 21-wszej wypiłam pół szklaneczki czystej z Panem Józiem "pod ten strop co by szefowa nie pekał " 8)

ech jaka to radocha mieć kolejny etap za sobą, wdrapałam się na strop garażu zalany dzień wcześniej i kręciłam jak mi leją strop nad resztą budynku :p

a w piątek deszcz elegancko podlewał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

zajrzałam (jak zwykle) zobaczyłam i pozazdrościłam, ale tak pozytywnie oczywiście :p

no widok super, konstrukacja dachu już jest, chwila moment i będzie dachówka położona i wtedy to dopiero będzie piękny domek :D

a na jaką dachówkę ostatecznie się zdecydowałeś??

 

a my czekamy na drzwo na więźbę a dzisiaj panowie zalewają na górze wieniec i nadproża nad lukarnami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btx rozumiem Cię doskonale jeśli chodzi o wybór materiału na pokrycie dachu oj ile ja wycen zrobiłam na różne rodzaje pokrycia zanim decyzja zapadła ... a jaka byłam happy jak już wybraliśmy czym kryjemy :D

nadal pozostaję wielką fanką karpiówki - dach kryty karpiówką jest piękny!! widziałam taką Adelkę - cudo normalnie, ale koszty i ciężar tej dachówki zniechęciły nas ...

wybór padł na blachodachówkę z posypką ceramiczną ahi roofing model gerard roman, widziałam na żywo dach kryty tą dachówką i bardzo mi się podobał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btx

 

Skoro jesteś przy wykonywaniu dachu - zastanów się poważnie nad wykonaniem tzw. podwójnego kosza nad daszkiem ponad kuchnią.

 

Jeśli tego nie zrobisz, duża część opadu spłynie na ten mały daszek i trochę narobi problemu, jeśli nie będziesz tam miał rynien...

 

Podwójny kosz sprawi, że cały opad przejdzie na rynny obok (tzn. tak jak powinno być). Jak się go robi Twoi dekarze powinni wiedzieć. Jeśli chcesz, mogę Ci podesłać zdjęcie, jak to jest u mnie.

 

Przy takim rozwiązaniu wystarczą ładne łańcuszki obok kuchni (lub bez, jak to jest w projekcie).

 

Pozdrawiam

savo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tyle piszę, to jeszcze jedno zdanie ...

 

Jak zamierzasz zrobić podbitkę - na prosto do ściany (tzw. "trumienka"), na krokwie czy też pod krokwie ?

 

Osobiście mam "na krokwie" i nigdy bym nie zrobił już inaczej - widać całe piękno drewna (trzeba ostrugać i pomalować końce krokiew i nabić podbitkę jeszcze przed folią). Z Twoich zdjęć widać, że jeszcze masz ostatnią szansę to zrobić ... :o

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...