Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Las czy nie las ???


Recommended Posts

Na część "zalesioną" nie dostaniesz dopłaty bezpośredniej. Jeśli Ci na niej nie zależy, to szkoda sosenek. Gmina się raczej nie będzie wtrącać. Przekwalifikowanie gruntów ornych w leśne wiąże się z dotacją na zalesienie, a tam gdzie pieniążki dają są limity i robią się kolejki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekwalifikowanie gruntu na las odbywa się na wniosek zainteresowanych właścicieli gruntów, w pozostałych przypadkach przekwalifikuje się co najwyżej na zadrzewienie /przekwalifikowanie odbywa się na ogół na wniosek i koszt właściciela gruntu/.

Co do wycinki to jeśli jest to 2 m sosna to prawdopodobnie jest w wieku powyżej 5 lat i w tym przypadku powinieneś mieć decyzję wójta/burmistrza zezwalającą na wycinkę - dla osób fizycznych decyzja jest zwolniona z opłaty skarbowej.

Wycinając bez zezwolenia może ciebie to sporo kosztować.

am00

Na część "zalesioną" nie dostaniesz dopłaty bezpośredniej. Jeśli Ci na niej nie zależy, to szkoda sosenek. Gmina się raczej nie będzie wtrącać. Przekwalifikowanie gruntów ornych w leśne wiąże się z dotacją na zalesienie, a tam gdzie pieniążki dają są limity i robią się kolejki.

 

żeby złożyć wniosek na dopłatę to trzeba mieć przynajmniej 1 ha uprawy a nie gruntu ogółem.

Co do przekwalifikowania i płatności to jest to trochę bardziej skomplikowane niż ci się wydaje i najpierw trzeba mieć decyzję kierownika BP ARIMR a potem dopiero sadzić las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, z dopłatami jestem zorientowany bo jestem rolnikiem, chodziło mi o to czy można to bezkarnie wyciąć ........ ale skoro trzeba powiadomić gminę to tak zrobię, bałem się że ktoś mi to zinwentaryzuje i zamiast ornej wyjdzie działka leśna a taką ziemię chyba trudniej podzielić na działki, jeszcze raz dziękuję :D

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...