Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja robotę s.surowego otwartego ale z pokryciem blachą mam za 33K. Zastanawiam się jednak czy nie położyć ceramiki na dach, ale już z inną ekipą niżrobi s.surowy. Bo podobno dobra blachc niewiele się różni cenowo od ceramiki, co prawda wykonanie tańsze, ale konserwacja później co 5 lat kosztuje.

Co Wy na to? Myślałem o RUPP Ceramika Sirius 13.

Czekam właśnie na wycenę matriału i robocizny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja robotę s.surowego otwartego ale z pokryciem blachą mam za 33K. Zastanawiam się jednak czy nie położyć ceramiki na dach, ale już z inną ekipą niżrobi s.surowy. Bo podobno dobra blachc niewiele się różni cenowo od ceramiki, co prawda wykonanie tańsze, ale konserwacja później co 5 lat kosztuje.

Co Wy na to? Myślałem o RUPP Ceramika Sirius 13.

Czekam właśnie na wycenę matriału i robocizny.

 

Pozdrawiam.

 

Musisz brać pod uwagę to, że nakrycie dachówką ceramiczną będzie Cię kosztowało dużo więcej (droższa ekipa + droższy materiał). Jeżeli stać Cię na to, to ja bym osobiście wybrał dachówkę.

 

Dla porównania cen:

moim wykonawcom za stan surowy z więźbą mam zapłacić 28,5 tys., natomiast za nakrycie dachówką cementową 9 tys. zł.

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja robotę s.surowego otwartego ale z pokryciem blachą mam za 33K. Zastanawiam się jednak czy nie położyć ceramiki na dach, ale już z inną ekipą niżrobi s.surowy. Bo podobno dobra blachc niewiele się różni cenowo od ceramiki, co prawda wykonanie tańsze, ale konserwacja później co 5 lat kosztuje.

Co Wy na to? Myślałem o RUPP Ceramika Sirius 13.

Czekam właśnie na wycenę matriału i robocizny.

 

Pozdrawiam.

 

Musisz brać pod uwagę to, że nakrycie dachówką ceramiczną będzie Cię kosztowało dużo więcej (droższa ekipa + droższy materiał). Jeżeli stać Cię na to, to ja bym osobiście wybrał dachówkę.

 

Dla porównania cen:

moim wykonawcom za stan surowy z więźbą mam zapłacić 28,5 tys., natomiast za nakrycie dachówką cementową 9 tys. zł.

 

Pozdrowienia

Darek M.

 

Za pokrycie dachu dachówką ceramiczną płace 11kPLN

Własnie dzisiaj zaczynają pokrycie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dzisiaj zaczynają pokrycie dachu.

 

Konrad,

podziwiam szybkość prac na Twojej budowie. Tylko pozazdrościć :lol: :lol:

 

U mnie po dłuższej przerwie od poniedziałku Panowie zaczynają murować fundamenty z bloczków. Mam nadzieję, że już dłuższych przerw nie będzie.

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może ma blachodachówkę u siebie? Zastanwiałem sie również nad takim rozwiązaniem, ale nie wiem czy słusznie. Na pewno wykonanie takiego prokrycia będzie tańsze, ale materiał podobnie kosztuje jeśli się chce najlepszą blachę. I ludzie mówia, że najlepiej brac blachę z posypką bo najtrwalsza. A jeśli blacha to myślałem o Plannja. Widziałem wczoraj co się dzieje z blachami Lindab, choć też podobno są dobre. Warstwa farby i powleczenie odchodziło płatami spadało na ziemię, ale dekarz powiedział, że to przez zle wykonanie i cięcie blach szlifierką kątową (fahofcy :D) zamiast nożycami wibracyjnymi.

Marzy mi się blacha tytanowo-cynkowa ale to droższe od dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaJot

mam mnóstwo pytań: :D

1. Od frontu na jakiej wysokości masz okna, czy powiększałeś je i na jakiej wysokości masz parapet?

2. Nie wiem czy dobrze widzę, że zostawiłeś 3 kanoldy?

3. Czy okna od podwórka też powiększałeś?

4. Czy zamierzasz mieć rolety zewnętrzne?

 

Pozdrawiam

Sylwia

 

PeteR

witam wśród feniksowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaJot

mam mnóstwo pytań: :D

1. Od frontu na jakiej wysokości masz okna, czy powiększałeś je i na jakiej wysokości masz parapet?

2. Nie wiem czy dobrze widzę, że zostawiłeś 3 kanoldy?

3. Czy okna od podwórka też powiększałeś?

4. Czy zamierzasz mieć rolety zewnętrzne?

 

:D

 

Ad1) parapety mają być na wysokości 83 cm od gotowej podłogi z założeniem

ze 20 cm będzie miała ocieplenie/wylewka/podłoga. Okna od frontu na razie są powiększone do 150/150. Zobacze jak będzie docelowo.

Ad2) co to jest kanolda ? bloczek betonowy ? Musze podsypać ok 20 cm ziemi wokół budynku i pewnie na całej działce, aby zrównać się z poziomem ulicy.

Ad3) Nie, ale na razie mam wrażenie ze jest ciemno, szczególnie w gabinecie

(gabinet od południowego zachodu)

Ad4) tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaJot

dzięki

Kanoldy to bloczki betonowe. Mój mąż mówi kanoldy i dlatego tak napisałam :wink: :wink: :wink:

U mnie cos mi się nie będzie zgadzać. Zamierzam mieć wszędzie parapet na wysokości 83 cm, a w kuchni i kotłowni 88 cm (bo pod oknem w kuchni chcę mebelki) także jak się doda 88 + okno 150, to okna muszą być na wysokości ok. 240 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odchudzałem więźbę ale nie mam przy sobie cyferek. Ma byc blachodachówka, więc taka jak jest to za mocna. A jeśli chodzi o długości, to zawsze trzeba zamawiać krokwie o jakies 20 cm dłuższe, do przycięcia na miejscu. Tak zreszta jest napisane w materiałach pomocniczych do Feniks'a.

Jutro geodeta a pojutrze już kopiemy i będzie chudziak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich budujacych Feniksa :)...dzieki Waszym pomyslom udalo nam sie przerobic naszego Feniksa tak ze teraz jestesmy naprawde zadowoleni - dziekujemy Wam bardzo. Budowe mam nadzieje zaczniemy na dniach w Gdansku. Pozdrawiamy wszystkich Feniksowiczow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubszych zmian to mam dodatkowe pomieszczenie nad garazem (zawsze dodatkowe pomieszczenie sie przyda bo nasz feniks bedzie bez piewnicy, dodatkowo mamy wrazenie ze z zewnatrz lepiej wyglada chociaz do juz kwestai gustu ) :), garaz zostal poszezony o 1m, lazienka na parterze wydluzona zeby zmiescila sie kabina, komin przesuniety tak zeby zmiescily sie drzwi z pomieszczenia gospodarczego do garazu. Zastanawiam sie nad podniesieniem scianki kolankowej, tylko martwie sie ze wtedy okna dachowe bede mial wysoko i nie bedzie przez nie nic widac - jeden z pokojow bedzie mial tylko 2 okna w dachu. Po krotce mozna powiedziec ze jest kompilacja pomyslow forumowiczow :) . Jutro jade kupic materialy, gazobeton po promocyjnej cenie 14pln :o , dobrze ze przynajmniej powoli konczy sie problem z osiagalnoscia. Chcialbym zeby juz kopara wiechala mi na dzialke i zrobila porzadek z tymi chwastami :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...