Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzień dobry!!!!

Z mężem jetseśmy w trakcie budowy dmku Feniks.

 

Mam pytanie i prośbę do osób, które wybudowaly juz sobie ten domek.

 

Mianowicie:

 

1. Chcemy postawić schody ażurowe czy możecie Państwo podesłać mi jakieś zdjęcia Waszych schodów?

 

2. Nad garażem (na 2 stanowiska) mamy pokój. Może ktoś z Państwa zastosował również taką zminę. proszę o radę- czy wystarczą 4 okna połaciowe w tym pokoju?

 

Za wszelkie rady będziemy bardzo wdzięczni !

pozdrawiamy!!!!

renata i Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie i prośbę do osób, które wybudowały już sobie ten domek (FENIKS).

 

Mianowicie:

 

1. Chcemy postawić schody ażurowe czy możecie Państwo podesłać mi jakieś zdjęcia Waszych schodów?

 

2. Nad garażem (na 2 stanowiska) mamy pokój. Może ktoś z Państwa zastosował również taką zmianę. proszę o radę- czy wystarczą 4 okna połaciowe w tym pokoju?

 

Za wszelkie rady będziemy bardzo wdzięczni !

 

pozdrawiamy!!!!

 

Renata i Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i prośbę do osób, które wybudowały już sobie ten domek (FENIKS).

 

Mianowicie:

 

1. Chcemy postawić schody ażurowe czy możecie Państwo podesłać mi jakieś zdjęcia Waszych schodów?

 

2. Nad garażem (na 2 stanowiska) mamy pokój. Może ktoś z Państwa zastosował również taką zmianę. proszę o radę- czy wystarczą 4 okna połaciowe w tym pokoju?

 

Za wszelkie rady będziemy bardzo wdzięczni !

 

pozdrawiamy!!!!

 

Renata i Piotrek

 

Ja powoli zbliżam się do końca budowy stanu surowego.

U mnie nad garażem jest pokój z łazienką (garaż 4m szerokości). W pokoju ma być tylko okno szczytowe 150x150, z okna połaciowego ostatecznie zrezygnowałem, ale u mnie pokój jest na pewno dużo mniejszy niż u Ciebie.

Myślę że lepszych rozwiązaniem byłoby okno szczytowe i dwa połaciowe.

Ja mam schody żelbetowe z wejściem do pomieszczeń nad garażem ze spocznika na półpiętrze - jak większość forumowiczów którzy nadbudowali garaż.

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

Nam również już sie zamyka stan surowy:) Ciągle zastanawiamy sie gdzie zrobić wejście do garażu. Czy pod schodami, czy też obok kotłowni -łazienki na dole.

 

Pozdrawiam!!!

renata

 

Jeżeli macie komin i garaż tak jak w projekcie to na przejście przez kotłownię jest za wąsko...

 

A swoją drogą to nie za późno na takie decyzje? :) :)

 

U mnie miało być przejście pod schodami, ale zrezygnowałem z niego. Zamiast przejścia będzie schowek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prysznic jest od ściany do ściany czyli ok.110 i głęboki na ok 100, a drzwi są wahadłowe "aquaform" czyli w każdą stronę.

 

dzięki. Wyszedł Wam dwuosobowy :oops: :wink:

 

U nas chyba taki nie wyjdzie, bo poszerzyliśmy łazienkę kosztem kotłowni. W rezultacie będzie szeroka ok. 130 cm. A prysznic 130 cm to chyba za szeroki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkich budujących Feniksa. Jesteśmy zainteresowani tym projektem i mamy ogromną prośbę o podanie dokładnych wymiarów ścian i dachu, chodzi nam o ilośc potrzebnych materiałów. Kosztorys zamieszczony na stronie biura niestety nie podaje takich informacji. Będę wdzięczna za odpowiedź [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Rozmawiałem z moim specem od konstrukcji pytam go o możliwość zmiany stropu

na monolityczny, ale on twierdzi że przy rozpiętości 6 x 6,6 nad salonem strop monolityczny może się ugiąć pod ciężarem murowanych ścianek działowych.

 

I tu pytanie do tych co mają stropy, czy ktoś ma monolityczny strop wylewany ?

Jeżeli tak to czy wzmacnialiście go w jakiś sposób ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...