Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Jesteśmy w trakcie budowy Feniksa, właśnie rozpoczęliśmy krycie dachu. Z zainteresowaniem obejrzałam forum i zdjęcia. Zastanawiam się:

1. Czy ktoś zdecydował się na schody drewniane zgodnie z tym, co przewiduje projekt?

2. Jakie są zalety schodów lanych z betonu (poza dodatkowym schowkiem)?

3. Czy warto zrezygnować ze spiżarni na rzecz dodatkowej szafy w wiatrołapie?

Jakie jest Wasze zdanie?

Pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja mam betonowe.

Zalety: nie skrzypią, są od stanu surowego

Przy drewnianych ażurowych piasek sypie się pod schody. Nie bardzo coś może tam stać.

 

Na pewno ładniejsze są drewniane i w sumie niekoniecznie droższe.

Jak się doda: beton + zbrojenie + obłożenie drewnem + balustrady to też niezła sumka wychodzi.

Ja mam pod nimi schowek i przejście do garażu.

 

Nie mam spiżarni ale powiększoną kuchnię i otwartą tylko na salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesteśmy w trakcie budowy Feniksa, właśnie rozpoczęliśmy krycie dachu. Z zainteresowaniem obejrzałam forum i zdjęcia. Zastanawiam się:

1. Czy ktoś zdecydował się na schody drewniane zgodnie z tym, co przewiduje projekt?

2. Jakie są zalety schodów lanych z betonu (poza dodatkowym schowkiem)?

3. Czy warto zrezygnować ze spiżarni na rzecz dodatkowej szafy w wiatrołapie?

Jakie jest Wasze zdanie?

Pozdrawiam

Aneta

 

ja zrezygnowalem ze spizarni aby powiekszyc kuchnie, zrezygnowalem rowniez z wejscia do kuchni z hallu, mam tylko z salonu. Kuchenka wg projektu byla dla mnie zbyt mala i nieustawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam!

 

Zastanawiam się nad budową domu wg projektu Feniks. Chciałbym jednak rozeznać się wstępnie co do ew. kosztów. Czy ktoś z forumowiczów budujących ten domek mógłby podesłać mi zestawienie materiałów? Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

--

TeeK

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S&M

Nie sprecyzowałem dokładnie gdyż w zasadzie nie decydowałem się jeszcze na technologię. Fakt, że interesuje mnie wersja z garażem ale myślałem, że po prostu budujący ten domek podzielą się danymi ze swoich budów. Mógłbym wtedy sam rozeznać się co do cen materiałów przy danych rozwiązaniach i miałbym pewien obraz. :) Więc ponawiam prośbę -- jeśli nie macie nic przeciwko, żeby podzielić się Waszymi danymi z budowy (np. do stanu surowego zamkniętego) to byłbym wdzięczny. :)

 

pozdrawiam

TeeK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Witam wszystkich forumowiczów!!!

 

Będę budować Feniksa z garażem, jestem na etapie zmian w planach najważniejsza to garaż z dachem dwuspadowym.

No i tu zaczęły się prawdziwe schody, chciałabym żeby pokój nad garażem był na poziomie przedłużonej pierwszej kondygnacji ale gdzie zrobić drzwi do niego ?

 

Druga sprawa, czy wejście do garażu robi się niżej z jakiegoś ważnego powodu czy to tylko estetyka budynku?

 

Po pytaniach już wiecie, że jestem zielona w tych sprawach a budowę mamy już zacząć za dwa miesiące!!!

Czy ktoś wybudował takiego Feniksa i mógłby się podzielić swoimi uwagami?

Ja mieszkam w Warszawie a będę budować pod Wyszkowem.

 

Pozdrawiam wszystkich

Oglądałam mnóstwo Waszych zdjęć i czytałam rady,które uwzględniam w planach

(przedłużenie łazienki i zrobienie prysznica na parterze, podniesienie do wysokości 2,90).

 

Dziękuje za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No i tu zaczęły się prawdziwe schody, chciałabym żeby pokój nad garażem był na poziomie przedłużonej pierwszej kondygnacji ale gdzie zrobić drzwi do niego ?

....

Druga sprawa, czy wejście do garażu robi się niżej z jakiegoś ważnego powodu czy to tylko estetyka budynku?

....

 

Witam

 

Ad1.

Ciężko sobie wejście z piętra wyobrazić.

Po środku jest przecież klatka schodowa.

Trzeba by na siłę wciskać.

Pewnie spowodowałoby to wykonanie wspólnego dachu nad domem i garażem. Taka duża stodoła.

 

Ja wchodzę w półpiętra.

Służę swoją adaptacją.

 

 

Ad2.

Wg mnie wjazd do garażu jest niżej po to aby nie trzeba było robić podjazdu do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Bogdanie,:)

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź i udostępnienie Pana adaptacji.

Nasz architekt taką zrobił adaptację,( ołówkiem), że jak już pisałam wchodzi się do pokoju nad garażem z piętra, korytarzem uzyskanym po zmniejszeniu pokoju przylegającego do schodów. Faktycznie różnica między dachami domu i garażu wynosi tylko jakieś 20 cm. Faktycznie stodoła.

W pokoju nad garażem u Pana w adaptacji widzę tylko jedno okno połaciowe, czy to wystarcza ? Ja zaplanowałam jedno okno połaciowe i jedno duże w ścianie budynku.

Jutro z architektem przeanalizuję obie adaptacje i poinformuję Pana jakie wybiorę rozwiązanie.

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...