Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Panie Bogdanie,:)

 

...

W pokoju nad garażem u Pana w adaptacji widzę tylko jedno okno połaciowe, czy to wystarcza ? ...

 

We frontowej części tego pomieszczenia mam kotłownię (bez okna).

Reszta jest dużą pralnią i suszarnią.

Więc wystarcza jedno (od południa) w zupełności.

Połaciowe lepiej doświetlają niż zwykłe.

No i mam długą ścianę na regały.

 

Przy innym przeznaczeniu niż gospodarcze zrobiłbym duże okno w ścianie (ja mam z tej strony dom 3 m od granicy). Można zrezygnować wtedy z połaciowego. Pokój robi się ustawniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich

 

Z mojego doświadczenia:

 

Garaż poszerzyłem o 80 cm.

Nad garażem mam dobudowany pokój + łazienka (cel przyszłościowy, na raziem jest tam magazynek budowlany). Wejście jest z półpiętra.

W pokoju jest tylko jedno okno w szczycie 150x150. Niestety w moim przypadku to trochę za mało. Gdyby było jeszcze okno dachowe, byłoby jaśniej.

 

Pozdr

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Po długim okresie poszukiwania odpowiedniego projektu jesteśmy zainteresowani kupniem właśnie Feniksa, jednakże przed podjęciem ostatecznej decyzji chcielibyśmy zobaczyć ten dom w rzeczywistości. Gdyby ktoś z forumowiczów mógł nam w tym pomóc bardzo proszę o kontakt. Jesteśmy z Lublina i moglibyśmy obejrzeć dom nawet w okolicach Warszawy.

 

Pozdrawiam

Tomek S.

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

... Jesteśmy z Lublina i moglibyśmy obejrzeć dom nawet w okolicach Warszawy.

 

 

Ja już mieszkam od 2 lat i nie oprowadzam wycieczek.

Na etapie budowy chętnie.

Mogę udostępnić sporo zdjęć.

 

Zapytaj bezpośrednio kogoś z budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Pewnie już nikt tutaj nie zagląda.

Ale jeśli tak, to proszę o kilka opinii na temat ogrzewania CO w Feniksie.

Proszę pisać, jakie macie kotły i jakie KW oraz czy ogólnie cosik byście zmienili?

My będziemy mieć gazowe ogrzewanie, więc proszę o uwagi

 

Pozdrawiam Feniksowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 months później...
Do budujacych Feniksa I w roku 2009 / 2010,po wielu zmaganiach w wyborze projektu dzisiaj zamowilam Feniksa z garazem i bardzo sie ciesze ,ze skonczyla mi sie ta ´´wedrowka ´`po katalogach.Jak wiekszosc Feniksowiczow i ja wprowadzam zmiany do projektu.I tak po kolei:zmiana dachu nad garazem na dwuspadowy o 35stopni nachylenia,wyrownanie sciany frontowej,zmiana lokalizacji komina czyli nie bedzie kominka w salonie a w zamian bedzie kuchnia kaflowa w polaczeniu z elektryczna(takie kabi),zmiana geometrii wykusza tj.szerokosc 3,5m i glebokosc do 2m z zadaszeniem(bez balkonu),rezygnacja z okien dachowych a bedzie tylko wylaz dla kominiarza.Reszta to kosmetyka taka jak zmiana wielkosci okien i przesuniecia scianek dzialowych.Zmiany juz zatwierdzone przez naszego architekta,teraz jeszcze reszte spraw papierkowych i na zime robimy stan zero.Jak mi sie uda wstawie odreczne zmiany na rzucie.Pozdrawiam i apeluje-odzywajcie sie i piszcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam. Ja wykończyłem Feniksa dwa lata temu. Zmiany jakie wprowadziliśmy to: powiększyliśmy okna (kuchnia i łazienka dół), zmieniliśmy delikatnie wykusz (tzn ścianka ok 50cm jest prostopadle do ściany, reszta jak w projekcie), w jadalni wstawiliśmy ściankę działową ( coby dół nie był za bardzo otwarty), dolna łazienka zamieniona z kotłownią ( przez kotłownię jest teraz przejście do garażu), w górnej łazience po lewej stronie przy drzwiach wstawiliśmy prysznic ( powiększyliśmy lekko łazienkę), poszerzyliśmy też garaż o 1m ( mogło by być jeszcze więcej). My też chcieliśmy zrezygnować z okien połaciowych ale po obejrzeniu zamieszkałego Feniksa zrezygnowaliśmy z tego. Co z wietrzeniem garderoby?, co z doświetleniem pokoii?. Właśnie zaczynamy trzecią zimę. Feniks to idealny projekt dla nas 2+2. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Waldekk.Ciekawe rozwiazanie z ta scianka w jadalni.Jezeli mozesz przeslij mi prosze pare fotek z parteru i prysznica na pietrze.My rozpoczynamy jednak na wiosne,bo nasz architekt nie dal rady z adaptacja.Jak wiec widzisz mam czas aby zmienic jeszcze co nieco.Jezeli mozesz to prosze o fotki na adres maila [email protected] Pozdrawiam i czekam na maila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja wykańczam siebie i Feniksa.

Większych zmian nie wprowadzaliśmy. Żałujemy, że łazienka na dole jest bez okna. Mogliśmy faktycznie zamienić z kotłownią. Ale już za późno.

No i zmiana jaką bym na pewno wprowadziła, jakbym drugi raz Feniksa budowała - to powiększenie wykusza. Generalnie może być, ale bardziej praktyczny byłby większy.

Dolną łazienkę przedłużyliśmy tak, że na końcu wyjdzie prysznic 116x100. Praktyczny :D

No a na górze prysznic planujemy na kominie.

 

ODZYWAĆ się cześciej!!! Bo temat zaginie.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...
  • 2 months później...
Witam jestesmy prawie zdecydowani na projekt Feniks tylko przegladajac rozne fora natknelam sie na duuuuuze koszty budowy tego domku.Czy jest ktos kto moglby sie podzielic doswiadczeniem w tej sprawie.Moze jest ktos z okolic Olsztyna i jest w trakcie budowy chetnie zobaczylabym domek na zywo:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...