Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Piszcie szybciutko coś wiecej o tej nowej wersji łazienki! Jestem baaardzo ciekawa!

hej hej przesunięto nam ściankę i rura od pieca jest z boku w pom. gosp. łazienka ma coś 1,60 szerokości ,a wejście jest coś tak jak w wersji z katalogu , wykorzystalismy tez Wasz pomysł z tym okienkiem dla kominiarza - super! Nasza pani projektant upiera się, że ten stryszek to jest tylko na lekkie kartony itd... ale dała się namówić na klapę "dla kominiarza' hi hi hi ....

Jesteśmy nadal pod wrażeniem Waszego Feniksa, aż miło było popatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielismy przywitac wszystkich Feniksowiczow :)

Poswiecilismy dzis caly dzien zeby przeczytac wszelkie rady i opinie, obejrzec zdjecia i porozmawiac o tym co my chcemy zrobic w naszym Feniksie. Dziekujemy wszystkim ktorzy tu sie wypowiadaja bo dzieki Wam tacy laicy budowlani jak my, moga uswiadomic sobie pewne podstawy potrzebne do budowy domu :oops:

Nasz Feniks z garazem (lustro) powstanie w okolicach Warszawy, miedzy Legionowem a Nieporetem. Na razie na dzialce stoi tylko baraczek. Kwitologie mamy juz za soba i za tydzien chcemy wbic pierwsza lopate. Przeszlismy szczesliwie przez wszystkie decyzje, pozwolenia, adaptacje i cale mnostwo innych papierkow. W drodze plynie sobie gaz a my juz tylko czekamy na wykonanie przylacza (musi stac domek), wywiercona jest studnia, ale wodociag to tylko kwestia czasu. Zrobilismy tez ogrodzenie z trzech stron (od frontu juz po wybudowaniu chcemy troszke ladniejszy plotek).

W zeszlym tygodniu dogadalismy kierownika budowy, w poniedzialek zrywamy humus, a w piatek mamy miec podlaczony prad.

Przyznamy ze wszystkie to co nas czeka budzi nasze przerazenie bo budowlanka to dla nas czarna magia. Mamy nadzieje ze dzieki Waszym podpowiedziom i szczesciu uda nam sie dokonczyc to co zaczelismy :)

Na razie to tyle, jak na poczatek i tak sie rozgadalismy :wink: W najblizszym czasie pozwolimy sobie napisac cos o dotychczasowych kosztach i przebiegu kwitologii, rozmowach z kierownikiem budowy i materialach ktore chcemy uzyc. Mamy tez mnostwo pytan i liczymy ze madrzejsi od nas poratuja nas cennymi radami.

Goraco pozdrawiamy

Edyta&Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielismy przywitac wszystkich Feniksowiczow :)

Poswiecilismy dzis caly dzien zeby przeczytac wszelkie rady i opinie, obejrzec zdjecia i porozmawiac o tym co my chcemy zrobic w naszym Feniksie. Dziekujemy wszystkim ktorzy tu sie wypowiadaja bo dzieki Wam tacy laicy budowlani jak my, moga uswiadomic sobie pewne podstawy potrzebne do budowy domu :oops:

Nasz Feniks z garazem (lustro) powstanie w okolicach Warszawy, miedzy Legionowem a Nieporetem. Na razie na dzialce stoi tylko baraczek. Kwitologie mamy juz za soba i za tydzien chcemy wbic pierwsza lopate. Przeszlismy szczesliwie przez wszystkie decyzje, pozwolenia, adaptacje i cale mnostwo innych papierkow. W drodze plynie sobie gaz a my juz tylko czekamy na wykonanie przylacza (musi stac domek), wywiercona jest studnia, ale wodociag to tylko kwestia czasu. Zrobilismy tez ogrodzenie z trzech stron (od frontu juz po wybudowaniu chcemy troszke ladniejszy plotek).

W zeszlym tygodniu dogadalismy kierownika budowy, w poniedzialek zrywamy humus, a w piatek mamy miec podlaczony prad.

Przyznamy ze wszystkie to co nas czeka budzi nasze przerazenie bo budowlanka to dla nas czarna magia. Mamy nadzieje ze dzieki Waszym podpowiedziom i szczesciu uda nam sie dokonczyc to co zaczelismy :)

Na razie to tyle, jak na poczatek i tak sie rozgadalismy :wink: W najblizszym czasie pozwolimy sobie napisac cos o dotychczasowych kosztach i przebiegu kwitologii, rozmowach z kierownikiem budowy i materialach ktore chcemy uzyc. Mamy tez mnostwo pytan i liczymy ze madrzejsi od nas poratuja nas cennymi radami.

Goraco pozdrawiamy

Edyta&Pawel

 

powiem krótko - powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

>Obejrzeć efekty można na stronce ze zdjęciami lub osobiście!

 

Pozdrawiamy wszystkich feniksowców :D

przymierzamy się do tego projektu tylko nie wiem czy pozwolą nam z garażem czy bez

a co do oględzin to bardzo chętnie zobaczylibysmy osobiscie :)

no chyba że jest ktoś kto blizej nas wybudował feniksa niż wy bo do was to mamy parę km

pozdrawiamy

Tomek i Agnieszka

ps my jestesmy z okolic Oświęcimia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Piekne te wasze domki!!! Kia zdjęcia rewelacja!! Przesliczna dziłaeczka !!! Chcielibyœmy by u nas juz ten etap był!

My utkwiliœmy w papierach!! Na poczštku pozwolenie miało byc na koniec sierpnia a teraz może na wrzesień!! Szkoda, bo mieliœmy nadzieję że do dachu wycišgniemy w tym roku :(

Wprowadziliœmy troche zmian w projekcie. Zlikwidowaliœmy spizarkę, powiększyliœmy wiatrołap, łazienka bedzie połšczona z pom. gospodarczym, przenieœliœmy wyjœcie na taras na œrodek œciany. Jest na przeciw wejœcia. Daszek nad tarasem jest równiez przeniesiony i powiększony (do końca tarasu). Nie robimy balkonkiu na pietrze. Chcemu też powiększyć okna ale nie wiemy jak to wyjdzie w praktyce i zlikwidowac wszystkie okan połaciowe (o ile nie bedzie za ciemno).

Przy garażu planujemy też wiatę, ale to w dalekiej przyszłoœci.

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich Feniksowiczów.

Damy znac jak coœ sie ruszy.

Hidarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas nastało malowanie, "panelowanie" i "płytkowanie"! Poza tym trawka rośnie! I chwaściory niestety też! :-?

 

KIA, zdjęcia trawy są aktualne ? Chyba całe dnie ją podlewasz ;) U mnie trawnik tak wysechł, że jak na balkonie robili balustradę to iskry z kątówki spowodowały zapalenie się trawy na dole :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

[Witam serdecznie

 

właśnie weszłam na stronę muratora i z ciekawością przejrzałam wszystkie zdjęcia i informacje jakie Państwo udzieliliście na temat budowy domu Feniks, Wasze domki są już piękne!!!

 

kupiłam ten projekt już 3 lata temu i nadal uważam że jest świetny i dzisiaj byłam u projektanta aby załatwiał wszelkie formalności niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę którą planuję rozpocząć w marcu przyszłego roku

 

jestem strasznie ciekawa czy zadowoleni jesteście państwo z tego domku,

iwiem że rezygnuję z wykusza i niestety będę musiała zastosować ogrzewanie nie gazowe jak jest w projekcie ale na paliwo stałe i prawdopodobnie piec będzie znajdował się w pomieszczeniu gospodarczym przy garażu

powiedzcie mi proszę czy ten dom jest duży czy nie????? czy rozmieszczenie jest funkcjonalne i czy nie zmieniając nic w projekcie bez łączenia łazienki na dole z pomieszczeniem gospodarczym możliwe jest wstawienie prysznica obok toalety i umywalki??

 

Może ktoś buduje ten dom w okolicach Szczecina, Koszalina, Poznania??? chcielibyśmy zobaczyć go "na żywo"

 

 

 

pozdrawiam serdecznie Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmieszczenie jest funkcjonalne i czy nie zmieniając nic w projekcie bez łączenia łazienki na dole z pomieszczeniem gospodarczym możliwe jest wstawienie prysznica obok toalety i umywalki??

 

zobacz u mnie na zdjęciach - łazienka dolna nie jest połączona z pom.gosp. jedynie ściana z drzwiami do łazienki jest przesunięta ok.20-30 cm do przodu i wszystko weszło (tzn. nie wstawisz tam dużej kabiny, ale 80 z drzwiami łamanymi albo przesuwanymi spokojnie wchodzi). Co do funkcjonalności - każdy rozumie to inaczej, dla jednych funkcjonalna jest spiżarka w kuchni, dla innych (np. dla mnie) nie, i dlatego jej nie mam - tutaj musisz sama zdecydować co dla Ciebie jest ważne. Pozdrawiam i powodzenia w budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz u mnie na zdjęciach - łazienka dolna nie jest połączona z pom.gosp. jedynie ściana z drzwiami do łazienki jest przesunięta ok.20-30 cm do przodu i wszystko weszło (tzn. nie wstawisz tam dużej kabiny, ale 80 z drzwiami łamanymi albo przesuwanymi spokojnie wchodzi). Co do funkcjonalności - każdy rozumie to inaczej, dla jednych funkcjonalna jest spiżarka w kuchni, dla innych (np. dla mnie) nie, i dlatego jej nie mam - tutaj musisz sama zdecydować co dla Ciebie jest ważne. Pozdrawiam i powodzenia w budowie :)

 

 

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, właśnie Twojej łazience i zresztą całemu domowi przyglądałam się szczególnie i zastanawiałam się czy trzeba było ją poszerzać, ale jak tylko przesunąć wzdłuż o 30 cm to bardzo mnie to cieszy

jeśli chodzi o spiżarkę to ja też z niej mam zamiar zrezygnować i powiększyć tym sposobem kuchnię lub wiatrołap, na razie nie mam wyobraźni jak duży jest ten wiatrołap i czy aby taki jaki jest w projekcie mi wystarczy:)

niektórzy mówią mi że to duży dom, powiedz mi proszę czy rzeczywiście jest duży??? tak wizualnie???

i jeszcze jedno mam pytanie ponieważ jestem na etapie zgłaszania i wprowadzania ewentualnych zmian mam zamiar przenieść komin z jednego pomieszczenia gospodarczego do tego pomieszczenia przy garażu gdyż nie będę korzystała z ogrzewania gazowego przynajmniej w najbliższych latach a będzie ogrzewanie na paliwo stałe, czy jest to dobrym pomysłem takie przeniesienie komina w to miejsce????

Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrezygnowaliśmy ze spiżarni na rzecz wnęki w wiatrołapie i moim zdaniem to dobry pomysł, tym bardziej że po drugiej stronie wiatrołapu mamy wejście do pomieszczenia gospodarczego. Dzięki temu moglismy wydłużyć dolną łazienkę (na samym końcu łazienki będzie prysznic). Kuchnia bez spiżarni jest też w sam raz (meble mamy na trzech ścianach, dziś lub jutro postaram sie do albumu wrzucić zdjęcia). Co do ogrzewania to też będziemy mieć piec na paliwo stałe i będzie on stał w pomieszczeniu gospodarczym, a pralkę przenieśliśmy do garderoby na górze. Nie jest to pewnie superrozwiazanie, ale lepsze to niż robić pranie w sąsiedztwie pieca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podjęliśmy decyzje dotyczące zmian:) tzn. komin przeniesiemy z jednego pomieszczenia gosp. do drugiego i tam będzie piec na paliwo stałe, zlikwidujemy spiżarkę na korzyść kuchni i wyrównamy ścianę i zamkniemy jedno wejście do kuchni, a w łazience na dole przesuniemy drzwi i wstawimy kabinę, Bastek Twój pomysł przypadł mi do gustu i na zdjęciach wygląda to bardzo fajnie i będzie jeszcze jedna zmiana, której chyba nikt nie zrobił a mianowicie całkowicie zrezygnowaliśmy z wykusza i balkonu, będzie tam jedno duże okno na dole i chyba dwa na górze, ale jeszcze architekt nie podjął decyzji co do tego. Bardzo się cieszę że ruszyłam już z miejsca, na warunki zabudowy nie muszę czekać bo plan jest aktualny, więc chyba jeszcze w tym roku dostanę pozwolenie ale z budową ruszę od przyszłej wiosny.

KIA proszę o zdjęcia kuchni:):)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduję pod Warszawą...

Planuję budowę....

 

Chciałbym zapytać czy wg Was 35.000 za stan surowy z konstrukcją dachu (bez materiałów i bez istotnych zmian w projekcie) to duzo?

 

A może Ktoś z Was mógłby polecić wykonawcę do tego projektu. Jeżeli tak to proszę o namiary na priv.

 

Pozdrowienia

DM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...