Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Darku

ścianę kolankową podwyższyliśmy o chyba 30 cm, to będzie miała 110 cm. Ale dokładnie nie pamiętam, bo tak dawno mieliśmy rozmowy na temat adaptacji, a pozwolenia jeszcze nie mamy i jak będziemy mieć, to wtedy spojrzę na projekt i dkładnie napiszę. Ale wydaje mi się, że 30 cm, a mąż twierdzi, że 20 cm.

No, ale przy tym trzeba było zmienić kąt nachylenia daszku nad tarasem i nad wejściem. No i trzeba było go podnieść. Ale tych wymiarów nie znam, bo miał to zrobić architekt tak, żeby projekt nie stracił swojego "smaku".

Okien na poddaszu nie powiększaliśmy, bo stwierdziłam, że takie moga być. Oglądałam zdjęcia z budowy Fenixa różnych osób z forum i doszłam do przekonania, że tylko zmienimy te na dole od frontu, czyli w kuchni i pom. gospodarczym. Będą one miały 150x120. Bo takie niskie i małe mi się nie podobają. :)

Miałam wielki zapał do tego wszystkiego, ale niedługo minie 60 dni od złożenia wniosku o pozwolenie i ten zapał mi mija. Zapał można mieć, gorzej z kontem bankowym, które zamiast się powiększać, to się pomniejsza, a postępów w budowie nie ma.

Będziemy budować systemem gospodarczym. Zobaczymy czy nam się uda. Najwyżej będziemy spłacać kredyty przez kilkadziesiąt lat.

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czy ktoœ może mi napisać jaka bedzie różnica w cenie dachu-obłożonego blachodachowka, a dachowkš Braasa...?

 

najlepiej daj do wyceny do firmy która robi dachy. A druga sprawa, że możesz zrobic dach z dachówki, a obróbki z kolorystycznie dobranej blachy - wyjdzie sporo taniej (obróbka ceramiczna jest bardzo droga). Widziałem tak zrobiony dach i bardzo fajnie wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz u mnie na zdjęciach - łazienka dolna nie jest połączona z pom.gosp. jedynie ściana z drzwiami do łazienki jest przesunięta ok.20-30 cm do przodu i wszystko weszło (tzn. nie wstawisz tam dużej kabiny, ale 80 z drzwiami łamanymi albo przesuwanymi spokojnie wchodzi). Co do

Witam

bardzo ładny domek. Mam zamiar budawac taki. Czy mozna prosc o fotki na poczte. Te na onecie nie moge powiekszyc. Dziekuje za pomoc

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zapraszam ponownie do albumu na onecie - już powinno wszystko działać, dodatkowo dołożyłem trochę zdjęć,

pozdrawiam

bastek

witam

Bardzo ładny domek. Wszystko wykończone bardzo gustownie. Brawo.

Moze i nam uda sie wybudowac takie cudo.

Pozdrawiam

chivas

 

pewnie,że się uda, tylko troche czasu i pracy to zabiera,

powodzenia

bastek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Jaka długosc i grubosc maja krokwie. Czy fundament jest murowany?

Pozdrawiam

chivas

 

Krokwie mają długość 7,94 m a grubość 0,1x0,2 m i są zaplanowane pod karpiówkę (75kg/m2)

Ja zrobiłem 0,07x0,2 i mam zwykłą dachówkę ceramiczną (45 kg/m2).

 

Ściana fundamentowa w projekcie jest betonowa (monolityczna). U mnie jest z bloczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pozwolenie na budowę. Fakt faktem, że z datą 22 września br., ale dopiero wczoraj je odebrał mąż od kierownika.

 

Podwyższyliśmy ścianę kolankową o 30 cm i teraz to wydaje mi się, że za dużo, ale sama nie wiem, jak to będzie w rzeczywistości. Także zamiast 80 cm, będzie 110. Przesunęliśmy lekko ścianę na komin, by poszerzyć dolną łazienkę. Powiększyliśmy okna od frontu na parterze do rozmiaru 150x150. Zlikwidowaliśmy 2 okna połaciowe. Wydaje mi się, że domek będzie mały. Bo niestety mamy projekt bez garażu (ze względu na wąską działeczkę) i to pomieszczenie gospodarcze wydaje mi się małe.

Nasuwa mi się coraz więcej wątpliwości co do tego projektu. Np. schody w projekcie są drewniane, ale żeby zrobić małą spiżarkę pod nimi, to potrzebne będą murowane.

Kuchnia wydaje mi się mała i nie mam pomysłu czy tam wogle się stolik zmieści.

 

No i ściany zewnętrzne. W projekcie jest pustak 24+ styropian 10 i tynk.

KIA, bastek, izka, KaJot, nykas, itd. z czego Wy macie ściany zenętrzne?

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pozwolenie na budowę. Fakt faktem, że z datą 22 września br., ale dopiero wczoraj je odebrał mąż od kierownika.

 

Podwyższyliśmy ścianę kolankową o 30 cm i teraz to wydaje mi się, że za dużo, ale sama nie wiem, jak to będzie w rzeczywistości. Także zamiast 80 cm, będzie 110. Przesunęliśmy lekko ścianę na komin, by poszerzyć dolną łazienkę. Powiększyliśmy okna od frontu na parterze do rozmiaru 150x150. Zlikwidowaliśmy 2 okna połaciowe. Wydaje mi się, że domek będzie mały. Bo niestety mamy projekt bez garażu (ze względu na wąską działeczkę) i to pomieszczenie gospodarcze wydaje mi się małe.

Nasuwa mi się coraz więcej wątpliwości co do tego projektu. Np. schody w projekcie są drewniane, ale żeby zrobić małą spiżarkę pod nimi, to potrzebne będą murowane.

Kuchnia wydaje mi się mała i nie mam pomysłu czy tam wogle się stolik zmieści.

 

No i ściany zewnętrzne. W projekcie jest pustak 24+ styropian 10 i tynk.

KIA, bastek, izka, KaJot, nykas, itd. z czego Wy macie ściany zenętrzne?

 

Pozdrawiam

Sylwia

 

Bede budował z U220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

U nas ściany są z silki 18 + wełna 15. Ściana kolankowa podniesiona o 20 cm i jest dobrze, zarówno wizualnie z zewnątrz, jak i wewnątrz. Żeby osiągnąć harmonię z dachem podnieślismy daszki ganku i tarasu o 10 cm. Zwiększyliśmy też kąty nachylenia tych daszków. Co do pomieszczenia gospodarczego, to zależy co chcesz tam wstawić. Jeśli piec gazowy to zostanie ci jeszcze trochę miejsca. My mamy piec na ekogroszek z podajnikiem, więc raczej niewiele możemy tam jeszcze wstawić. Więcej miejsca na cele gospodarcze mamy w garażu, który poszerzyliśmy o 1 m. Schody mamy drewniane ażurowe. Żeby zrobić schowek wystarczą schody drewniane, ale pełne. Kuchnia nie jest dla nas za mała, ale moze dlatego, ze nie mamy tam stołu. Stół z krzesłami stoi w wykuszu, tuż przy kuchni i jest to dobre rozwiązanie (przynajmniej dla nas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. schody w projekcie są drewniane, ale żeby zrobić małą spiżarkę pod nimi, to potrzebne będą murowane.

Kuchnia wydaje mi się mała i nie mam pomysłu czy tam wogle się stolik zmieści.

 

No i ściany zewnętrzne. W projekcie jest pustak 24+ styropian 10 i tynk.

KIA, bastek, izka, KaJot, nykas, itd. z czego Wy macie ściany zenętrzne?

 

Pozdrawiam

Sylwia

 

schody mam wylewane z betonu, ale jak zauważyła KIA wystaczy zrobic drewniane pełne i schowek też wtedy wyjdzie. W kuchni, po likwidacji wejścia z korytarza, spiżarki i przesunięciu ściany weszło całkiem sporo mebli i mały stolik z 4 krzesłami (zobacz zdjęcia w albumie, chociaż tam nie widac jeszcze krzeseł, poza tym w moim wątku o feniksie - link w stopce - jest troche informacji ). Ściany mam z betonu komórkowego 24cm + styropian 10cm

pzdr

bastek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...