Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

chivas

piękna działka. Tylko pozazdrościć można. Ten las.......... marzenie! :D

 

Jeżeli chodzi o te ściany, to zastanawiamy się nad taką: pustak 24 + styropian 5 i pustak połówka. To jest tradycyjna budowa. W sumie to wyszło tak, że mamy pozwolenie, a nie zmieniliśmy rodzaju ścian w adaptacji. Chyba nikt nie będzie chodził i kontrolował z miarką przy odbiorze. :D

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli chodzi o te ściany, to zastanawiamy się nad taką: pustak 24 + styropian 5 i pustak połówka. To jest tradycyjna budowa. W sumie to wyszło tak, że mamy pozwolenie, a nie zmieniliśmy rodzaju ścian w adaptacji. Chyba nikt nie będzie chodził i kontrolował z miarką przy odbiorze. :D

Zmiana technologii ściany z 2W na 3W nie jest taka banalna! Radzę co najmniej dobrze skonsultować to z kierownikiem a jeszcze lepiej z architektem, który robił adaptację. Taką zmianę trzeba uwzględnić już na etapie wylewania ław. Poza tym wydaje mi się, że 5 cm styropianu to trochę mało...

 

My mamy ściany z silikatów 24 + styropian 15. Schody wewnętrzne betonowe. Ścianka kolankowa podniesiona minimalnie bo o 10cm (tak wychodziło z wielkości pustaka - 2 x gazobeton = 50cm 3 x Silka = 60cm).

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Darku

 

Kierownkiem budowy jest ta sama osoba, co dokonywała adaptacji projektu. Nie rozmawialiśmy z nim szczegółowo na takie tematy. W zasadzie to powiedział, że z czego wybudujemy z tego będzie stało. :)

Mąż bierze na swoje barki wykonanie. Tzn. nie będzie tego robił sam (bo w życiu jeszcze żadnego domu nie postawił), ale przy pomocy znajomego budowniczego. Ja myślę, że będzie to odwrotnie. :D

 

Nasi znajomi tanio postawili domek. Ściany wykonali ze zwykłego pustaka żużlowego i do tego styropian 10. Mieszkają w nim chyba z 4 lata i nie narzekają na nic, bo mają bardzo ciepło.

 

Faktycznie przez rozpoczęciem fundamentów, trzeba się konkretnie zdecydować na te ściany. Ale w zasadzie to myślę, że zrobimy 3W i nie będziemy decyzji zmieniać.

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi znajomi tanio postawili domek. Ściany wykonali ze zwykłego pustaka żużlowego i do tego styropian 10. Mieszkają w nim chyba z 4 lata i nie narzekają na nic, bo mają bardzo ciepło.

Pustak + 10 cm styropianu to standard obowiązujący jeszcze kilka lat temu. Obecnie zwykle stosuje się 12. Zauważ, że to sporo więcej niż chcesz zastosować u siebie. Przy ścianie 3W takiej jak Twoja dałbym co najmniej 8-10 cm styropianu.

 

Tak naprawdę wszytko zależy od tego czym masz zamiar ogrzewać domek. Jeśli drewnem lub węglem to można sobie pozwolić na mniejszą izolację. Jeśli gazem lub prądem to niestety trzeba przyjąć wyższe standardy docieplenia bo inaczej pójdzie się z torbami płacąc rachunki za gaz czy prąd:(

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan,

 

Obejrzałem zdjęcia i jestem pod wrażeniem....

Naprawdę...

Rzeczywiście udało Ci się wykonać bardzo dużo w porównaniu do tego, co widziałem pod koniec czerwca.

 

A mógłbyś mi napisać na priv. ile wydałeś do tej pory pieniędzy od początku budowy. I jakbyś miał jeszcze inne zdjęcia, zwłaszcza salon z kominkiem, to chętnie bym obejrzał.

 

Pozdrowienia,

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bog!

Bardzo do twarzy jest Twojemu Feniksowi w takim kolorku elewacji! Bardzo nam się spodobał. Napisz, co zrobiłeś łazience na parterze, ze jest taka duża. A może to tylko takie wrażenie?(choć nie sądzę!).

Oczywiście my także czekamy na inne zdjęcia. Ciekawie jest zobaczyć, jakie pomysły mieli inni budowniczy feniksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł! Łazienka 3x3 to już coś.

My naszą dolną łazienkę jedynie wydłużyliśmy, dzięki temu zmieściliśmy na końcu pomieszczenia prysznic od ściany do ściany, a umywalkę i ubikację daliśmy na ścianę z kotłownią. Zdjęcia pojawią się niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie ruchy były możliwe po wykonaniu ścianki kolankowej i zadaszenia nad garażem.

Z półpiętra wchodzi się do pomieszczenia zwanego pralnią i tam też od frontu jest wydzielona kotłownia.

 

Nie mam więc okna w łazience na poddaszu, więc przesunąłem komin.

I na prysznic 120x80 - taki dwuosobowy :oops: znalazło się miejsce.

 

Ściany zewnętrzne są z gazobetonu Faelbet odmiana 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Mam prosbe do wszystkich budujacy, do tych co juz zbudowali Feniksa o podanie kosztow ktore posiesliscie przy budowie tego domu. I jesli to mozliwe z rozbiciem na stan surowy i reszte. Przymierzamy sie z zona do tego domku ale nie wiemy czy kwota 300 tys jaka dysponujemy (dzialka jest ale nie uzbrojona) staczy nam zeby w tym domu zamieszkac. Dach z blachodachowki, mury jeszcze nie wiem.

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prosbe do wszystkich budujacy, do tych co juz zbudowali Feniksa o podanie kosztow ktore posiesliscie przy budowie tego domu. I jesli to mozliwe z rozbiciem na stan surowy i reszte. Przymierzamy sie z zona do tego domku ale nie wiemy czy kwota 300 tys jaka dysponujemy (dzialka jest ale nie uzbrojona) staczy nam zeby w tym domu zamieszkac. Dach z blachodachowki, mury jeszcze nie wiem.

Pozdrawiam

Konrad

 

Witam, zeby nie było watpliowści "Kasia i Konrad" to nie ta sama osoba co "KaJot"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bog

Jaki masz kolor dachówki i okien?

 

KaJot

na jakim etapie budowy jesteś?

 

Bastek, KIA

jak się mieszka?

 

Zastanawiam się nad takimi zmianami: podniesienie wyskości parteru do ok. 2,70 i podwyższenie ścianki kolankowej o 30 cm. Czy to jest rozsądne, czy ten domek nie straci swojego smaku i uroku?

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia i Konrad

Witam

Mam prosbe do wszystkich budujacy, do tych co juz zbudowali Feniksa o podanie kosztow ktore posiesliscie przy budowie tego domu. I jesli to mozliwe z rozbiciem na stan surowy i reszte. Przymierzamy sie z zona do tego domku ale nie wiemy czy kwota 300 tys jaka dysponujemy (dzialka jest ale nie uzbrojona) staczy nam zeby w tym domu zamieszkac. Dach z blachodachowki, mury jeszcze nie wiem.

Pozdrawiam

Konrad

 

myślę, że starczy[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...