Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bog

Jaki masz kolor dachówki i okien?

 

KaJot

na jakim etapie budowy jesteś?

 

Bastek, KIA

jak się mieszka?

 

Zastanawiam się nad takimi zmianami: podniesienie wyskości parteru do ok. 2,70 i podwyższenie ścianki kolankowej o 30 cm. Czy to jest rozsądne, czy ten domek nie straci swojego smaku i uroku?

 

Pozdrawiam

Sylwia

Witam, na tym etapie co Ty - zamawiam materiały. Ekipa czeka w blokach startowych. Podłączam prąd. Start po świetach wielkanocnych.

Co do ostatnich zmian i informacji:

Mam wycene komina z Shciedla jakieś 8500 PLN, jakby sie chciało jak u nas w projekcie;

Wysokość: mam mieć 12 wartst pustaków U220 i potem ewentualnie jedną warstę cegły pełnej, tak wiec 2.84-2.92 na surowo, docelowo 2.66-2.74

Do kominka warto doprowadzić od dołu rurą w pod podłogą wentylacje.

Wybrane pokrycie dachu: dachówka ceramiczna, kolor i kształt taki jak u Bog(a) - kasztan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka się oczywiście bardzo dobrze. Myślę, że jest to właściwy dla nas projekt. Domek w sam raz!

Co do podwyższenia parteru i ścianki kolankowej musisz uważać z dachem, żeby on pasował do podwyższonego budynku, być może należy i tu pomyśleć o drobnych zmianach.

Co do kosztów, to trudno porównywać bez konkretów. Wszystko zależy od cen materiałów i robocizny w danym regionie oraz od decyzji inwestora, co do materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My podwyższyliśmy ścianę kolankową na górze, ale wogóle nie pomyślałam nad oknami połaciowymi, czy one mi się tam zmieszczą. Ten nasz kierbud jest chyba do bani, bo nic nie podpowie. Jakbym kazała mu zlikwidować wejście do domu, to chyba by to zrobił. Normalnie tyle projektów w życiu widział, a nic nie powie. Pewnie to przez to, że mieszka w bloku i z praktyki to nic nie wie. No, a tak wogóle to był najtańszy i to chyba jedyny plus. :evil:

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówkę mam "Roben miedziany".

 

Mam wyższy parter. Pomieszaczenie mają 2,84.

Mam też ściankę kolankową wyższą 110 cm. Nie da się wyglądać przez okna. Ale to tylko w łazience i jednej sypilani przeszkadza.

Okna połaciowe skróciłem. Są 78x140. 160 przy takiej ściance nie pasują.

 

Czy budynek stracił proporcje możecie ocenić na zdjęciach.

 

Czy 300 tys. starczy ?

- to oczywiście zależy od wielu czynników. Głównie standardu wykończenia, ceny przyłączy, ceny ogrodzenia i kostki

- ostatnio podrożały też materiały i robocizna

 

Przy rozsądnym wydawaniu na pewno wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, którzy tak szczegółowo dzielą się swoimi doświadczeniami w budowie FENIKSA. :)

 

Ja niestety jestem jeszcze na etapie wyboru projektu. Dlatego z dużą ciekawością oglądałam zdjęcia z budowy Waszych domków. Są śliczne.

 

Ja swoje 4 ściany będę stawiać w okolicach Warszawy.

 

W związku z tym mam ogromną prośbę do osób, które mają już postawiony taki domek. Bardzo chciałbym zobaczyć go na "żywo". Jeżeli jest to możliwe byłabym wdzięczna ([email protected]).

 

Pozdrawiam bardzo serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bog

często wchodzę na fotki Twojego domku i sobie marzę :D

:wink:

dziękuję bardzo za podpowiedzi. Też będę musiała zmienić okna połaciowe na mniejsze.

Ostatnio wpadłam na genialny pomysł: przeniesienie łazienki i kotłowni do pokoju - gabinetu, a w miejsce kotłowni i łazienki od frontu pokój. No, ale cóż to by się wiązało z przeniesieniem komina i całej instalacji. Wtedy byłaby możliwość zrobienia wyjścia na podwórko z kotłowni.

Ale u nas z tym to chyba już za późno, bo pozwolenie czeka w szafce. :-?

 

Małgośka

Projekt Fenixa jest bardzo skromny, ale przy tym ma dużo uroku. Niektórzy łączą oba projekty Fenixa i Oriona z pracowni Domus.

Lukarny są piękne, ale to się wiąże z dodatkowymi kosztami.

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeniesienie łazienki i kotłowni do pokoju - gabinetu, a w miejsce kotłowni i łazienki od frontu pokój. No, ale cóż to by się wiązało z przeniesieniem komina i całej instalacji.

 

1 pomysł

Można dobudować kanały do drugiego komina (tego do kominka).

Ten od frontu przesunąć jak u mnie w róg pomieszczenia.

 

2 pomysł

Też można na parterze zamienić łazienkę z kotłownią (bo szkoda takiego dużego okna do kotłowni).

Tylko tak zaplanować aby pomieszczenie kotłowni miało 8 m3, wlot i wylot powietrza, wylot spalin lub kocioł z zamkniętą komorą spalania (nie wymaga wlotu powietrza do pomieszczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bog

 

My będziemy mieć w kotłowni piec na eko groszek. Także łazienka jest za mała, bo takie piec to chyba nie wejdzie, a tak wogóle to nie mamy tam dorysowanego okna. Sprawa raczej już zamknięta, bo pozowlenie jest.

 

Dachówkę chciałabym cementową, (żeby było taniej) w kolorze brązowym i do tego albo okna orzech albo złoty dąb. Zastanawiam się :-? Ale z tym to mam jeszcze dużo czasu. Rolety chciałabym pod kolor, ale ostatnio zaczął mi się podobać kolor mahoniowy.

Ni wiem, czy Bastek ni ma coś z tego koloru.

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bog :wink:

no faktycznie zgadzam się z Tobą. Może praktyczne to i są , ale nie estetyczne. Bo przeważnie nie idze dopasować do koloru ramy okiennej i są albo za jasne albo za ciemne.

No i się psują!!! Moja sąsiadka miała już kilka razy naprawiana. Może trafiła na przysłowiowy "bubel".

 

Ale mimo tych wszystkich zdań na "nie", my jednak chyba się zdecydujemy, bo alarmu to pewnie nie założymy. Bo alarm to większy koszt niż te rolety (tak myślę :-?

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni feniksowicze wyglądają czasami z zasp i przyglądaja się "nowym" :wink: A tak w ogóle to śniegu u nas całkiem sporo!

Co do rolet, to my mamy. Na dole. Jesteśmy zadowoleni z nich szczególnie wtedy, gdy oglądając tv słońce za bardzo nam zagląda w okna i wtedy gdy wieje wiatr, bo to także jakaś osłona. Rolety w kolorze okien, czyli złoty dąb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Feniksowiczów,

 

chciałbym się pochwalić, że dzisiaj odebrałem pozwolenie na budowę i wg planów zaczynam w czerwcu.

 

Ekipę do budowy mam, szukam jeszcze dekarzy od dachówki cementowej - może ktoś z Was poleci sprawdzonych na priv...

 

W moim Feniksie będą ściany z betonu komórkowego, a na dachu dachówka Braas, prawdopodobnie celtycka.

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...