Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

 

Przydało się kilka dni wolnego więc:

Już MIESZKAMY !!!

 

Jak ktoś ma ochotę to w moich zdjęciach jest album "Po wprowadzeniu"

 

Ja również zdjęcia obejrzałem i chciałbym przyłączyć się do gratulacji.

Myślę że powinieneś mieć sporo satysfakcji z udanej inwestycji. :) :)

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich,

 

coś cicho w naszym temacie.... :)

 

Ja chciałbym się pochwalić, że zacząłem w zeszłym tygodniu budowę "swojego" Feniksa.

 

Chciałbym zapytać:

1) czy i jak zmienialiście taras, tzn czy pomniejszaliście i czy schodki macie po całości jak w projekcie

2) wiem, że dużo osób powiększa okna od frontu na 150x150 i ja też mam taki plan, ale czy powiększaliście również okna od ogrodu na parterze i na jakiej wysokości macie parapety

3) czy może Ktoś z Was robił otwór w stropie do wrzucania brudnej bielizny z górnej łazienki do pralni, która ma być w kotłowni - chodzi mi po głowie taki pomysł... :) Ciekawy jestem Waszych opinii...

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

coś cicho w naszym temacie.... :)

 

Ja chciałbym się pochwalić, że zacząłem w zeszłym tygodniu budowę "swojego" Feniksa.

 

Chciałbym zapytać:

1) czy i jak zmienialiście taras, tzn czy pomniejszaliście i czy schodki macie po całości jak w projekcie

2) wiem, że dużo osób powiększa okna od frontu na 150x150 i ja też mam taki plan, ale czy powiększaliście również okna od ogrodu na parterze i na jakiej wysokości macie parapety

3) czy może Ktoś z Was robił otwór w stropie do wrzucania brudnej bielizny z górnej łazienki do pralni, która ma być w kotłowni - chodzi mi po głowie taki pomysł... :) Ciekawy jestem Waszych opinii...

 

Pozdrowienia

Darek M.

Ad1) - zmniejszony ze względu na rozmiar działki - schodki z 2 stron; tylko między kolumnami

Ad2) parapety mają wyjśc na 83 cm + grubość parapetów; pozostałe okna zgodnie z projektem

Ad3) znajoma zrobila, po roku mieszkania w domu, chce się tego pozbyć; ja nie mam zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja wielkości tarasu nie zmieniam. Duży taras jest fajny. Taras będzie z kostki. Schodek tylko na wysokośc kostki.

2. Ja okna zmieniłem tylko tak aby pasowały standardowe rozmiary. Najlepiej wymurować tak ściany a nie później dopasowywać. Parapety w pokojach mam na 84 cm (pod niższymi ciężko coś postawić.) a w kuchni 110 cm. Mi nie pasowałyby niskie parapety w kuchni.

W trakcie mieszkania nie odczuwam potrzeby większych okien.

3. Też myślałem o zsypie na bieliznę ale pralnie mam nad garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich Feniksomaniaków! :)

 

Rozpoczynamy w najbliższym czasie budowę Feniksa w okolicach Krakowa

i mamy prośbę o kontakt z budującymi lub szczęśliwymi posiadaczami Feniksa z południowej Polski.

 

Carbon jak idzie z budową?

 

Pozdrawiamy

 

DiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

coś cicho w naszym temacie.... :)

 

Ja chciałbym się pochwalić, że zacząłem w zeszłym tygodniu budowę "swojego" Feniksa.

 

Chciałbym zapytać:

1) czy i jak zmienialiście taras, tzn czy pomniejszaliście i czy schodki macie po całości jak w projekcie

2) wiem, że dużo osób powiększa okna od frontu na 150x150 i ja też mam taki plan, ale czy powiększaliście również okna od ogrodu na parterze i na jakiej wysokości macie parapety

3) czy może Ktoś z Was robił otwór w stropie do wrzucania brudnej bielizny z górnej łazienki do pralni, która ma być w kotłowni - chodzi mi po głowie taki pomysł... :) Ciekawy jestem Waszych opinii...

 

Pozdrowienia

Darek M.

 

1. taras przerobiłem, jest część pod zadaszeniem i część otwarta z kostki brukowej od południa na którą schodzi się po 2 schodkach

2. wymiarów okien nie zmieniałem, parapety jak w projekcie

3. zsypu na skarpetki nie robiłem

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytałem wszyskie tematy dotyczące Feniks'a i obejrzałem chyba z 5 razy wszystkie Wasze fotki. REWELACJA !!

Zaczynamy właśnie budowę FENIKS'a, więc dołączam do grona Feniksomaniaków :D i będę się dzielił wynikami naszych prac.

Za 2 tygodnie będą już zalewane ławy i wszystko ruszy z kopyta.

Widziałem, że każdy robi jakieś zmiany w projekcie i ja też chciałbym się podzielić tym co będziemy zmieniać.

 

1. Przesunęliśmy ścianę frontową garażu - będzie zlicowana z frontem budynku, dzięki temu wejście z garażu do domu mamy przez kotłownię i mamy troszkę dłuższy garaż (60cm)

2. Wydłużamy i poszerzamy łazienkę na dole kosztem kawałka kotłowni i korytarza

3. Rezygnujemy z kominka bo i tak nie było by płaszcza, ani dogrzewania z niego a podnosi tylko koszt całości

4. Podnosimy ściankę kolankową o 13cm (jeden beton komórkowy "połówka")

bo nie chcemy zmieniać nic z wysokościami daszków przód/tył.

5. Rezygnujemy z kilku okien połaciowych, a te które pozostaną chcemy "dać" mniejsze.

6. Wejście do garderoby robimy nie z korytarza, a z sypialni (drzwi przesuwne)

7. Zmieniamy nieco taras z tyłu. Nie będzie trzech schodków tylko jeden, albo wcale, a taras obsypiemy ziemią żeby nasz najmłodszy inwestor mógł jeździć swoimi machinami po tarasie i po ogrodzie bez przeszkód :D

8. Okna od frontu chyba tez zmienimy na 150x150 ale to jeszcze do przemyślenia, bo w sumie nie wiadomo po co takie wielkie okno w kotłowni.

 

Fundament z bloczków betonowych + XPS 8cm, ściany z betonu komórkowego H+H 24cm a ocieplenie ze styropianu z grafitem 12cm.

A ścianki działowe z betonu komórkowego 8 lub 12cm (nie wiem czy 8 wystarczy).

 

Czy ktoś może powiedzieć, czy 400K PLN wystarczy przy dzisiejszych szalejących cenach materiałów, żeby się tam wprowadzić?

I jeszcze jedno, czy ktoś kto już zbudował mógłby napisać ile +/- trwały poszczególne prace?

 

1. Ławy i fundament z izolacjami

2. Ściany parteru i strop nad parterem + wieniec i trzpienie

3. Ścianka kolankowa i szczyty

4. Więźba dachowa

5. Pokrycie dachu (u nas będzie blachodachówka)

 

Podobno wszystko ma trwać ok 3,5 m-ca. Czy to możliwe?

 

Pozdrawiamy.

Piotr, Edyta i Oliwierek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego miłośnika Feniksa,

 

u mnie mury + więżba trwały 2 mc (tzn. trwają bo mają skończyć w środę 06.06)

1. Ławy i fundament z izolacjami 10 dni

2. Ściany parteru i strop nad parterem + wieniec i trzpienie 15 dni

3. Ścianka kolankowa 5 dni

4. Więźba dachowa, szczyty, ściany działowe i inne 15 dni

5. Pokrycie dachu 10 dni

 

Ekipa 6 ludzi pracująca od 7 do 19.

 

Dach ma trwac do 2 tygodnie (dachówka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego miłośnika Feniksa,

 

u mnie mury + więżba trwały 2 mc (tzn. trwają bo mają skończyć w środę 06.06)

1. Ławy i fundament z izolacjami 10 dni

2. Ściany parteru i strop nad parterem + wieniec i trzpienie 15 dni

3. Ścianka kolankowa 5 dni

4. Więźba dachowa, szczyty, ściany działowe i inne 15 dni

5. Pokrycie dachu 10 dni

 

Ekipa 6 ludzi pracująca od 7 do 19.

 

Dach ma trwac do 2 tygodnie (dachówka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Czy ktoś może powiedzieć, czy 400K PLN wystarczy przy dzisiejszych szalejących cenach materiałów, żeby się tam wprowadzić?

...

Podobno wszystko ma trwać ok 3,5 m-ca. Czy to możliwe?

...

Pozdrawiamy.

Piotr, Edyta i Oliwierek

 

 

400K PLN może wystarczyć.

Zależy od standardu wykończenia (np panele za 30PLN/m2 lub parkiet za 200) i kosztu robocizny (np stan surowy za 25K a można i za 50K).

 

3,5 miesiąca jest spokojnie realne (jeśli nie będzie poślizgów z materiałem :cry: )

 

U mnie 4 ludzi stan surowy z więźbą robiło przez 2 miesiące.

Po 10 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Pokrycie dachówką z obróbkami blacharskimi 3 ludzi przez 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na moje pytania.

 

Co do pytania:

Czy ktoś może powiedzieć, czy 400K PLN wystarczy przy dzisiejszych szalejących cenach materiałów, żeby się tam wprowadzić?

 

Moim zdaniem licząc wg obecnych cen 400 tys. to trochę za mało, ale rzeczywiście najważniejszy jest standard wykończeniówki.

 

Dom buduję pewnie jak większość z Was metodą gospodarczą i ostatnio robiłem własne wyliczenia kosztorysu stanu surowego (ściany z betonu komórkowego, dachówka Braas) i wyszło 185 tys. zł, z tym że większość grubych materiałów kupiłem w miesiącach styczeń-marzec i nie mam drogich wykonawców.

 

Nie wiem jeszcze ile trzeba policzyć na dalsze etapy budowy: :) :)

- przyłącza

- instalacje

- ocieplenia i tynki

- stolarka okienna i drzwiowa

 

No i kwiestia wykończeniówki.

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do kosztów, to koszty stanu surowego otwartego to obecnie zgadzam się z Darkiem- w okolicach 180-190 kPLN; przy czym materiały wyszły mi ok 125 kPLN;

Dokładne dane za 2 tygodnie po całkowitym rozliczeniu i podsumowaniu.

Nie zostały wliczone w to koszty kierownika budowy oraz koszty kanalizacji w podłogach parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...