Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...

Moje ostatnie wyliczenia na Feniksa to 135.000 na same materiały, bez armatury. zaznaczam, że spora część materiałów kupiona po naprawdę okazyjnych cenach (wyprzedaże itp), inne po mocnych negocjacjach (kupujemy na dwa domki, razem ze znajomymi).

Myśle, że z tym czego jeszcze nie wiem (ci którzy się już wybudowali mówią żeby dodać 20%) i z robocizną zmieszczę się w 200.000. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

pierwszy raz na forum jako zarejestrowany ...

Bardzo podoba mi się projekt Feniks, sam zamierzam budować do według tego projektu.

Nie będę rozpisywał się na temat zalet - przedstawione kosztorysy mnie przekonują plus zaplanowanie wnętrza i zadaszony taras.

Moje skromne przemyślenia adaptacyjne, można skopiować ... :lol:

1. Przejście pomiędzy garażem a klatką schodową - wymaga zróżnicowania poziomu podłogi w domu i garażu, istnieje wtedy możliwość zrobienia drzwi pod schodami + 3 schodki do poziomu podłogi w domu.

2. Doświetlenie klatki schodowej dodatkowym oknem - bez tego będzie tam dosyć ciemno.

Gdyby ktoś jeszcze chciał coś dorzucić, było by miło.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zajrzałem na stronę www podaną przez Mark0, w związku z tym mam pytanie.

Ścianka fundamentowa jest monolitem żelbetonowym, została wykonana w pełnym szalunku. Co Cię skłoniło do takiego rozwiązania?

Koszty (chyba nie?), kształt fundamentów, warunki gruntowe czy może inne ...

 

Arkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich dawno tu nie zaglądałem a forum powoli sie odradza więc i ja się bedę udzielał jestem na etapie kończenia parteru i wydaje mi sie że jestem '' oszczędny'' ale nie wiem czy dwieście tys. wystarczy do wprowadzenia się a może ktoś już ukończył budowe i napisze ile to go kosztowało .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
Witam wszystkich

Czy ktoś z Was budował(je) dom FENIKS pracowni DOMUSchętnie wysłuchm wszelkich inf.

 

witajcie,

ja Feniksa strugam od roku (zacząłem w 09/2003) i szczęśliwie zbliżam się ku końcowi - konćże instalacje w środku, ocieplam poddasze, i jeśli kasa pozwoli i (podłączą mi kanalizację jak obiecali) to przeprowadzam się w wakacje 2005. Jeśli ktoś wyrazi ochotę, to mogę wrzucić gdzieś fotki mojego Feniksa i orientacyjny kosztorys - do tej pory wydałem 140 tys pln, ale wiele prac robię sam z ojcem, teściem i bratem (instalacje wew. ocieplanie, wylewki itp.) - gdybym miał płacić za te prace, które sami wykonaliśmy, myślę że wyszłoby już ok 200kpln.

pozdrawiam budowniczych

seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkich

Czy ktoś z Was budował(je) dom FENIKS pracowni DOMUSchętnie wysłuchm wszelkich inf.

 

witajcie,

ja Feniksa strugam od roku (zacząłem w 09/2003) i szczęśliwie zbliżam się ku końcowi - konćże instalacje w środku, ocieplam poddasze, i jeśli kasa pozwoli i (podłączą mi kanalizację jak obiecali) to przeprowadzam się w wakacje 2005. Jeśli ktoś wyrazi ochotę, to mogę wrzucić gdzieś fotki mojego Feniksa i orientacyjny kosztorys - do tej pory wydałem 140 tys pln, ale wiele prac robię sam z ojcem, teściem i bratem (instalacje wew. ocieplanie, wylewki itp.) - gdybym miał płacić za te prace, które sami wykonaliśmy, myślę że wyszłoby już ok 200kpln.

pozdrawiam budowniczych

seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W przyszłym roku chciałabym budować Feniksa. Jeśli możesz przyślij mi zdjęcia na adres [email protected]

Witam wszystkich

Czy ktoś z Was budował(je) dom FENIKS pracowni DOMUSchętnie wysłuchm wszelkich inf.

 

witajcie,

ja Feniksa strugam od roku (zacząłem w 09/2003) i szczęśliwie zbliżam się ku końcowi - konćże instalacje w środku, ocieplam poddasze, i jeśli kasa pozwoli i (podłączą mi kanalizację jak obiecali) to przeprowadzam się w wakacje 2005. Jeśli ktoś wyrazi ochotę, to mogę wrzucić gdzieś fotki mojego Feniksa i orientacyjny kosztorys - do tej pory wydałem 140 tys pln, ale wiele prac robię sam z ojcem, teściem i bratem (instalacje wew. ocieplanie, wylewki itp.) - gdybym miał płacić za te prace, które sami wykonaliśmy, myślę że wyszłoby już ok 200kpln.

pozdrawiam budowniczych

seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Fajnie, że zawiązało się kółko Fenksowiczów ;-)

Zapytam tak, czy nie mieliście złych doświadczeń w konfrontacji projektu (wizji pani architekt) i wykonawców? NIe psioczyli, że ktoś coś gdzieś schrzanił w projekcie? Jak to realnie wygląda?

 

I drugie pytanie - jak z obsługą biurą Domus. NIe jest to firma sprzedaj i zapomnij? Ewewntualne konsultacje wchodzą w rachubę? Jakie mieliście doświadczenia?

 

Feniks jest bardzo zgrabnym projektem, nie musze nikogo w tym wątku o tym przekonywać. Mnie osobiście podoba się rozwiązanie klatki schodowej (ściana boczna) i propozycje Marka (przejście do garażu, pomieszczenie nad garażem). Likwidacja balkoniku nad wykuszem widzę że stała się standardem (nikt nie lubi jak mu na płytki balkonowe deszcz się leje). Macie jakieś rozwiązania co do przeprojektowania zadaszenia nad tarasem? Bo to standardowe jakoś mi się nie wydaje dobrym rozwiązaniem (mam działkę na osi pd.zach-pn.wsch.)

 

Do tej pory byłem przekonany do dwóch innych projektów:

- Eko 2

- Echo 2

 

Oba są funkcjonalnie i bryłowo podobne do Feniksa, w obu coś bym pozmieniał, ale co sądzicie porównawczo o tych 3 projektach (zMTM i Feniks).

 

Czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie podzielić się ze mną zestwieniem materiałów? Domus nie chce publikować takich informacji, a tak sam mógłbym obliczyć sobie choć z grubsza koszty materiałów na budowę...

 

pozdrawiam

 

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W przyszłym roku chciałabym budować Feniksa. Jeśli możesz przyślij mi zdjęcia na adres [email protected]

Witam wszystkich

Czy ktoś z Was budował(je) dom FENIKS pracowni DOMUSchętnie wysłuchm wszelkich inf.

 

witajcie,

ja Feniksa strugam od roku (zacząłem w 09/2003) i szczęśliwie zbliżam się ku końcowi - konćże instalacje w środku, ocieplam poddasze, i jeśli kasa pozwoli i (podłączą mi kanalizację jak obiecali) to przeprowadzam się w wakacje 2005. Jeśli ktoś wyrazi ochotę, to mogę wrzucić gdzieś fotki mojego Feniksa i orientacyjny kosztorys - do tej pory wydałem 140 tys pln, ale wiele prac robię sam z ojcem, teściem i bratem (instalacje wew. ocieplanie, wylewki itp.) - gdybym miał płacić za te prace, które sami wykonaliśmy, myślę że wyszłoby już ok 200kpln.

pozdrawiam budowniczych

seba

 

Witam

Bardzo, bardzo proszę o zdjęcia FENIKSA wewnątrz i na zewnątrz. [email protected]. Baedzo pomoże mi to w podjęciu decyzji co do realizacji

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...