Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

bog

 

No wlasnie bardzo nam sie spodobal Twoj pomysl z tym pomieszczeniem nad garazem, jeszcze nie wiadomo czy bedzie tam kotlownia, czy jakis pokoj hobby czy cos jeszcze innego :). Zastanawialismy sie czy fakt, ze nie bedzie mozna wyjzec przez okno w sypialni bedzie nam przeszkadzal, ale z tego co piszesz to nie jest to jakos szczegolnie potrzebne :D.

Wg projektu na dachu jest tylko sama folia i od razu dachowka - co o tym sadzicie? Czy ktos klad deski+pape i dopiero dachowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaJot fajnie :D Nam jeszcze daleko do tego.

Zamieściłem kilka nowych fotek w albumie (linka w stopce).

We wtorek przyjeżdżają "gruszki" z "pompką" i będą pompować ławy. Elektryk oczywiście "dał ciała" i się nie zjawił. Prądu nadal krótko, ale na szczęśnie jest miły i bardzo życzliwy sąsiad. Wniosek prosty - nie ufaj elektrykom :D Może jutro się pojawi i przy dobrym wietrze sinus będzie już w środę. BTW dostałem wycenę robocizny na pokrycie blachodachówką + obróbki + instalacja okien dachowych i rynien 8,2 K netto. O tak wyglądałem :o :lol: :-? :o jak to przeczytałem. Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaJot fajnie :D Nam jeszcze daleko do tego.

... dostałem wycenę robocizny na pokrycie blachodachówką + obróbki + instalacja okien dachowych i rynien 8,2 K netto. O tak wyglądałem :o :lol: :-? :o jak to przeczytałem. Szukam dalej.

 

Możesz moich dekarzy sprawdzić. Miałem ich z polecenia. Kontakt na priv.

Ja za dachówkę ceramiczną + obróbki + instalacja 5 okien dachowych i rynien zapłaciłem 6 tyś.

Ale to jeszcze przed tym szaleństwem cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bog,

A masz może innych fachowców (hydraulik, elektryk, tynkarz tradycyjny, wylewkarz), których mógłbyć polecić ?

 

Elektryka mogę polecić (na priv).

Chociaż wiem że ostatnio woła za punkt coś koło 50 zł z materiałem.

 

Do wylewek możesz Eimunda z forum wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe fotki w albumie.

Ławy zasmarowane.

A bloczki przyspieszyły i będą już dziś a nie w poniedziałek.

Kabel wkopany, ale nie ma napięcia bo przez to całe uwalnianie rynku energii było zamieszanie i nie mogli wydać licznika. Może dziś się uda. No i chłopcy oczywiście o mało co nie wywrócili słupa z kablem telefonicznym :D Na szczęście tylko się przechylił. Ufff. Jak bym pozbawił sąsiadów telefonu to by mnie z całą naszą budową wywieźli do lasu chyba ;) Mają go poprawić jak bedą zakładali licznik.

Pozdrawiam.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja również chciałbym się pochwalić swoimi zdjęciami z budowy - link na dole. Album będę uzupełniał w miarę postępów na budowie.

Na dzień dzisiejszy mam zasypany piach do fundamentów i zalany chudy beton, przerwę co najmniej przez tydzień i ... przywiezione wszystkie pustaki na budowe :D :D . Na skladzie niestety nie chcieli dalej magazynować, a miały być transporty partami pod moje potrzeby...

 

I jeszcze pytanie :)

Czy Ktoś z Was ma zrobiony barek między kuchnią i jadalnią? Jeżeli tak, to czy mógłby napisać jak to wymyślił - zdjęcia mile wskazane. Na pewno trzeba będzie skrócić ściankę między podciągami P1 i P2 żeby było przejście do jadalni.

Będę wdzięczny za Wasze porady... :D :D

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój kierownik powiedział, że ten słup pod P1 i P2 to trzeba poszerzyć. Jak policzyłem to ten słup może przenieść w formie obecnej (102cm) jakieś 73 tony :) a jak się go poszerzy na dwa klocki gazobetonowe (119) to będzie mógł przenieść ok. 85 ton :o W każdym razie pomysł zwężania słupa odpada. Nie będzie miał odpowiedniej wytrzymałości. Rozwiązaniem jest wymurowanie go węziej, ale z cegły pełnej która ma wytrzymałość 15MPa a nie 3,2 jak gazobeton "600", ale taki rozwiązanie też trzeba przeliczyć i sprawdzić, bo na tych podciągach opierają się bardzo długie belki stropowe, a waga samego stropu z nadbetonem to ok. 280 kg. Do tego dochodzi jeszcze obciążenie statyczne (przyjęte ok. 500kg/m2) + współczynnik bezpieczeństwa. To wszystko jest policzone w dokumentacji w części opisowej na stronie 8. Skoro kierownicy mówią, że nie można zwężać to coś w tym jest. W końcu to oni odpowiadaą za efekt końcowy i bezpieczeństwo tego budynku.

A tak BTW to już dziś mają byc wymurowane do końca ściany fundamentu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...koszty stanu surowego otwartego ... w okolicach 180-190 kPLN; przy czym materiały wyszły mi ok 125 kPLN;

...

 

To robocizna 60 ? :o

 

Etap zakończyłem i zrobiłem podsumowanie:

Koszt stanu surowego otwartego: 180 kPLN

Materiały: 125 kPLN

Robocizna (mury + dach): 51 kPLN

Inne wydatki (transporty, koparki, ochrona budowy): 4 kPLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...