Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam mam takie zapytanie dla osób które buduwały lub buduja domek Feniks z dobredomy.pl mianowicie...

 

http://dobredomy.pl/?id_project=28&infopage=1&lustro=1

 

Poniewaz zastanawiamy sie nad podpiwniczeniem tego domku ale chciałbym sie nieco poradzic i zebrac pare opini ....

 

Czy mysleliscie o podpiwniczeniu tego domku jezeli tak to dlaczego jezeli nie to takze prosiłbym o komentarz....

 

Drugie pytanie mam ...dla ludzi z wyobraznia ...poniewaz niechciałbym bym tego domku wynosic wyzej niz te 0,5m nad poziomem gruntu (tak jak oryginalnie w projekcie) ze wzgledów estetycznych takze:) to pytanie brzmi czy dało by rade go podpiwniczyc?? czy znajdzie sie miejsce na jakies okienka czy cokolwiek??

 

prosze o komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie robiłem podpiwniczenia z dwóch powodów:

- wysoki poziom wód druntowych

- koszt dobrej piwnicy jest podobny do kosztu kondygnacji mieszkalnej

 

 

Nie wiem czy mam wyobraźnię ale po prostu policzmy.

- strop nad piwnicą z terivy 30 cm (monolityczny cieńszy)

- ocieplenie np 8 cm

- wylewka np 6 cm

- podłoga np 3 cm

Razem około 47 cm

 

Okienka się nie zmieści zmieści jeśli poziom "0" ma być 50 cm ponad poziom gruntu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bog za odpowiedz widze ze znasz sie na rzeczy ....wiec wybacz ze wykorzystam twoja wiedze dalej dobrze??

 

Jezeli bys miał kase i i wody gruntowe nie były by tak wysokie to czy bys zbudował piwnice ??

- i jak bys ja zrobił ??

- a skoro jej nie zrobiłes to czy zastąpiłes ta piwnice innym pomysłem czy masz taki kacik na przechowywanie rózbnych rzeczy ....

- i jak ogrzewasz sówj domek??

 

dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na urlopie na chwilę dopadłem do komputera.

 

 

Musiałbym mieć nadmiar kasy.

Wtedy nie wybrałbym tego projektu.

 

Raczej bym budował znacznie większy garaż + pomieszczenia gospodarcze.

 

Mam duże pomieszczenie gospodarcze nad garażem i tam też przeniosłem kotłownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Tak jak powiedział (napisał) bog szerszy garaż, tak jak bog można pomyśleć o dodatkowym pomieszczeniu nad garażem no i jest oczywiscie strych! To oczywiście zależy od ilości rzeczy do przechowania! :D My mamy szerszy garaż i tam planujemy półki, szafki oprócz tego wykorzystanie garderoby i strychu. Jak dla nas to powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz ...skoro sa odpowiedzi pytania dalej sie nasuwaja :

 

- o ile powiekszyc garaz?? tylko na szerokosc czy w długosc takze??

- oraz jak duzy jest ten strych ?? co tam mozna pomiescic ??

 

Do KIA:

- gdzie trzymacie ten piec?? bo własnie taki system nam odpowiada lecz nie wiem czy wystarczająco miejsca bedzie aby trzymac piec plus składowac ten ekogroszek....

 

 

Prosiłbym o wiecej rad propozycji gdzy naprawde jestesmy amatorami ...

 

dziekuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

1) jaką macie wysokość garażu w środku i ile ocieplenia na suficie

2) jaką macie wysokość nadproża nad bramą garażową i jaka wysokość bramy garażowej

 

Ad 1

225 cm i 10 cm styropianu.

Ad 2

15 cm nadproża (pasuje brama uchylna z "niskim prowadzeniem"). Wysokość bramy 210 cm

 

 

Ze względu na grubość lepiej było zrobić strop monolityczny (12 cm) w tym miejscu zamiast terivy (30 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Ad 1

225 cm i 10 cm styropianu.

Ad 2

15 cm nadproża (pasuje brama uchylna z "niskim prowadzeniem"). Wysokość bramy 210 cm

 

 

Ze względu na grubość lepiej było zrobić strop monolityczny (12 cm) w tym miejscu zamiast terivy (30 cm).

 

Dzięki Bogdan,

upewniłem się co do wyliczeń na mojej budowie

 

U mnie ustaliłem w piątek bardzo podobnie:

212,5 brama

26 nadproże + ocieplenie

 

Też mam strop teriva, nietety już kupiony.

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- o ile powiekszyc garaz?? tylko na szerokosc czy w długosc takze??

- oraz jak duzy jest ten strych ?? co tam mozna pomiescic ??

 

Już po urlopie :cry:

 

Jeśli nie na 2 samochody to minimum 1 metr na szerokość.

Nad garażem mam kotłownię (około 4 m2) + pralnię i suszarnię (pomieszczenie około 14 m2)

Na zdjęciu widać pralnię i wejście do kotłowni

 

 

Pytaj lepiej w temacie Feniks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!

Bardzo spodobał mi się Feniks. Mam prośbę: czy ktoś mógłby przesłać jakieś ogólne zestawienie materiałów do stanu surowego. Zastanawiają mnie dosyć wysokie koszty stanu surowego (180-190 KPLN) Moja siostra buduje podobny domek Oliwka z HB Studio i stan surowy kosztował ją ok. 140 kpln- zaznaczę, że budowę zaczeła w czerwcu tego roku, buduje z Porothermu+ dachówka ceramiczna. Będe wdzięczna także za rzuty z wymiarami.

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo spodobał mi się Feniks. Mam prośbę: czy ktoś mógłby przesłać jakieś ogólne zestawienie materiałów do stanu surowego. Zastanawiają mnie dosyć wysokie koszty stanu surowego (180-190 KPLN) Moja siostra buduje podobny domek Oliwka z HB Studio i stan surowy kosztował ją ok. 140 kpln- zaznaczę, że budowę zaczeła w czerwcu tego roku, buduje z Porothermu+ dachówka ceramiczna. Będe wdzięczna także za rzuty z wymiarami.

Pozdrawiam

Magda

 

Napisz swój adres mailowy.

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do etapu budowy, w którym należy wykonać schody żelbetowe na poddasze.....

 

Chciałbym zapytać, żeby sprawdzić moich wykonawców - przede wszystkim Bogdana i Konrada, bo oni mają dodatkowe pomieszczenia nad garażem (a może Ktoś jeszcze):

1) jakie macie wymiary schodka (wysokość i długość)

2) ile schodków poniżej i powyżej spocznika

3) czy macie dodatkowy fundament czy bezpośrednio na chudziaku

4) jakie zbrojenie - ile prętów 12-ek

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, (do potwierdzenie wkrótce)

1) wysokośc schodka do spocznika 17.5, wysokość stopnia po spoczniku 16.5 (aby jak najbardziej podwyższyć strop nad garażem - dodatkowe ocieplenie).

To dobrze pamiętam, bo musiałem podjąc decyzje czu robić taki sam wymiar wszędzie, czy wyjśc troche wyżej i dać więcej styropianu na podłoge w pomieszczeniu nad garażem co do długości to chyba 26

2)

3)dodatkowy fundament i zbrojenie wyprowadzone z fundamentu

4) nie pamiętam, mam zrobiony projekt schodów przez kierownika, moge zeskanować i podesłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...