Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkih Feniksowiczow :D Z duma chce oświadczyć ze zakupiliśmy projekt tego przeslicznego domku i po Nowym Roku zaczynamy budowe. Przyznam sie ze przegladalam wczesniejsze posty ktore duzo mi pomogly w podjeciu decyzji o zmianach w projekcie. Jutro wybieramy sie do architekta ktory moze cos mam jeszcze doradzi. Myslimy o nastepujacych zmianach :

1) Przejscie nad garazem pod schodami (czytalam i widzialam ze tak niektorzy z Was robia choc dokladnie nie wiem jak to w praktyce ma byc)

2) powiekszenie wiatrolapu i likwidacja spizarni= wieksza kuchnia

3)okno przy schodach

4)okno w garazu

5)likwidacja okna w garazu i powiekszenie garazu

Jezeli ktos z Was bedzie mogl mi cos doradzic bede bardzo bardzo wdzieczna a i mam zapytanie czy ktos buduje moze Feniksa w okolicy Lublina???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pytanie do KaJot

czy będziesz miał na poddaszu rolety zewnętrzne?

 

Pytanie do bastka, o ile kiedyś tu zajrzy :D

czy u Ciebie okna na poddaszu są 120x120?

 

Pozdrawiam

Sylwia

Witam wszystkich, Dawno mnie tu niebyło, a serwis nie przysyłał informacji o nowych wiadowmościach.

Z rolet zewnętrznych chyba zrezygnuje (wszędzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj!

Mam Junkersa Eurostara z TA 211 i czujnikiem zewnętrznym oraz wewnętrznym TW2. Pisze do Ciebie, bo moze masz podobne rozwiazanie i radzisz sobie z pogodowka. a raczej zuzyciem gazu.

Dotychczas używając tylko mojego Junkersa Eurostara do gotowania i c.w.u. zużywałem 1,5-1,8 m3 gazu na dobę. Teraz postanowiłem przetestować piec (wydawał sie ekonomiczny) i zobaczyć jak będzie grzał dom. I ku mojemu zaskoczeniu żre gaz jak koń owies! Zużycie to około 20 m3 na dobę, temperatura w domu to 20,5 w dzień. Ogrzewam około 150 mkw. i to jeszcze nie wszędzie kaloryfery odkręcone na maxa: sypialnia na 3, pokoje dzieci również na 3, podłogówka w łazienkach niezbyt dużych na 2,5.

Dom jest nowy, ocieplony, czwarty sezon grzania. U nas teraz temperatury w nocy do -8, w dzień -1 i słonecznie było. No i mam pogodówkę: TA 211 i TW2 (do ustawiania temperatury wewnątrz). Nie mogę sobie chyba z nią poradzić, serwisanci też są chyba w tym do bani.

A TERAZ O TYM JAKIE MAM NASTAWY NA PIECU na TA 211 patrzac od góry:

- pokretło na 19

- pokretło na zegar (sterowanie czasowe)

- pokretlo na 20 (poczatkowy punkt krzywej)

- pokretlo na gwiazdkę.

Regulator temperatury zasilania ustawiony na 4. Przy -5 na zewnątrz dawało to ok. 54-55 stopni na piecu, tak pokazuje wyświetlacz na JUNKERSIE.

W domu TW2 ustawiony w pozycji srodkowej co powinno dawac ok.20 stopni. No i przy takim ustawieniu piec "zeżarł" 19,7 m3 w ciągu doby. W nocy najnizsza temperatuta była -8 a w dzień najwyzsza 1,5. Wiec nie cuda.

A najciekawsze jest to, że poczatkowo mialem ustawienione pokretlo na 20 (poczatkowy punkt krzywej) i na 4,5 na temperaturze zasilania i zjadalo mi 13,14 m3 przy wiekszych mrozach.

CZY MOZESZ MI POMóC USTAWIC TE CHOLERNA KRZYWą ???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

[....]

 

czesc,

wnioskuje ze to pytenie do mnie poniewaz to samo dostalem jako PW :wink:

niestety za wiele Ci nie pomoge, mam co prawda Junkersa Eurostar ale nie mam pogodówki, jakoś mnie nie przekonało to rozwiązanie - mam regulator wewnętrzny tygodniowy TR200 i bardzo mi to odpowiada (sprawdziłem takie sterowanie mieszkając u rodziców gdzie działa bez zarzutu). Może problem leży w złym umiejscowieniu czujnika na zewnątrz budynku, może sygnał w kablu od kotła do czujników jest zakłocany przez zbyt blisko połozone inne przewody ? Nie mam danych obecnych swojego zużycia gazu bo z gazowni dostałem jakies faktury zaliczkowe na cale pół roku, ale rok temu gdy się wprowadziłem (czyli pierwszy sezon grzania, a zima wtedy podobna do obecnej - w okolicach zera) zużycie dobowe gazy miałem ok 6,5-7,5 m3 wliczając w to podgrzanie cwu no i płytę gazową. Twoje zużycie jest faktycznie bardzo wysokie. Parametry w moiim domu sa podobne - temp. dzien 20,5, w nocy 18,5 (noc to 22-6:30), powierzchnia feniksa to 130 m2 (troche skosow), material scian to beton komorklowy 24cm + 10 cm styropianu, od góry i w skosach 15+5 wełny mineralnej. Skontaktuj sie z serwisem Junkersa http://www.junkers.com/pl/pl/ek/pomoc/kontakt/index.html , ja kiedys mialem problem z podłączeniem zasobnika cwu i w 2 dni dostalem szczegolową pomoc,

pozdrawiam, też bastek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Znowu pytanie do KIA

 

pytałam już o łazienkę, a dokładnie o prysznic. Też chyba w przyszłości będziemy taki robić, tylko u nas jednak na gotowo wyjdzie około 116 cm szeroki i ok. 100 cm głęboki. Mam tylko pytanko: jaka jest całkowita długość łazienki???????????? :wink:

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Jak dobrze pójdzie to na wiosnę chciałbym wystartować z budową Feniksa,

i przy przeglądaniu projektu zacząłem się zastanawiań między innymi nad obniżeniem stropu nad podcieniem wejściowym.

Trochę uprościłoby to wykonanie stropu (nie byłoby podniesionego wieńca, i dodatkowej płytki) tylko czy wtedy przestrzeń nad wejściem nie zrobiła by się za ciasna.

W projekcie wysokość podcienia wynosi około 2,58 przy drzwiach o wysokości 2,3. Trzeba by obniżyć jakieś 15 cm więc zrobiło by się 2,43 i drzwi wtedy można by dać o wysokości 2,1.

Jeszcze jeden sprawa, tak obniżony podcień byłby widoczny od strony attyki nad wejściem.

Co myślicie o takim "patencie", czy to gra warta świeczki.

(taniej raczej nie będzie, ale boję się że fachowcy z fantazją i tak to wyrównają :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...