Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

po łańcuchach przy mocnych opadach woda z takiej powierzchni nie spłynie, będzie się lało strumieniem. ja zamontowałem rynny, i nawet w miare zgrabnie to wyszło (po kolumnach)

Właśnie dlatego pisałem, że nie jestem zwolennikiem łańcuchów. Chcę zrobić rynny tylko jeszcze nie wiem w którym miejscu. Nie jestem za bardzo przekonany do umieszczania ich przy kolumnach, no i co potem zrobić z wodą (szczególnie na środku tarasu)?

Jeśli masz jakieś zdjęcia swojego domu i mógłbyś się nimi podzielić to na priva podam Ci mój adres.

 

no problem, podaj adres i w ciągu paru dni zrobię dokładniejsze zdjęcia i wyśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy się orientujecie, czy jeśli kupuję mat. budowlane przez firmę budowlaną i ona wystawia nam rachunek za usługę (chociaż na kwotę za robociznę 1 zł+ koszty materiałów), to za materiały i robociznę płacimy tylko 7%VAT? Czy mimo to jest to 22%?

Pytam, bo przeczytałem http://mojefinanse.interia.pl/news?inf=512980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jeszcze do negocjacji :lol: a za dach chcą 35 zł za m2 Ale dalej szukamy konkurencyjnych cen :p

Lecz czy tanio zawsze oznacza dobrze !!!???

 

oczywiście, że najlepiej gdybyście mieli okazję zobaczyć ich wcześniejsze budowle. Mój dom był piątym domem w rodznie, który budowała ta sama ekpia, więc nie musiałem się obawiać. I wcale nie wziąłem najtańszych, bo jak zaczynałem budowę to przychodzili i proponowali budowę i za 15000 (chyba to byli ukraińcy) ale wolałem nie ryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena za robociznę 16 000 zł (z rachunkiem+3 lata gwarancji) za stan surowy (od wykopów po ściany szczytowe, bez dachu) to dobra cena, czy powinniśmy szukać dalej?

Myślę, że to niezła cena. Ja mam oferty od 30-50 tys. (od wykopów po dach z wszystkimi obróbkami - w tym za dach 10 tys.). Cena netto lub bez rachunku. Firma zapewnia wszelki sprzęt, narzędzia i materiały pomocnicze (szalunki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich!! :D Jestem początkujący na forum. Zakupiłem projekt Feniksa. Jak wielu z was podoba mi się prostota i funkcjonalność tego domu. Planuję parę niewielkich zmain, tj.: likwidacja spiżarki, likwidacja balkonu i wykuszu a wstawienie zamiast tego ostatniego jednego dużego okna, rezygnacja z połaciówek, połączenie pomieszczenia gospodarczego z łazienką w jedno pomieszczenie, przesunięcie okna w salonie od strony tarasu od ściany dzielącej z pokojem o ok. 0,5m. Myślę, że narazie to tyle. Co sądzicie o tm? :D A jakie zmiany wprowadziliście u siebie w projektach? Jesli macie jakieś uwagi dotyczące projektu to naipszcie. :D

Jeśli ktoś ma fotki z realizacji Feniksa to proszę o przesłanie.

Dziękuję! Pozdrawiam! [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!! :D Jestem początkujący na forum. Zakupiłem projekt Feniksa. Jak wielu z was podoba mi się prostota i funkcjonalność tego domu. Planuję parę niewielkich zmain, tj.: likwidacja spiżarki, likwidacja balkonu i wykuszu a wstawienie zamiast tego ostatniego jednego dużego okna, rezygnacja z połaciówek, połączenie pomieszczenia gospodarczego z łazienką w jedno pomieszczenie, przesunięcie okna w salonie od strony tarasu od ściany dzielącej z pokojem o ok. 0,5m. Myślę, że narazie to tyle. Co sądzicie o tm? :D A jakie zmiany wprowadziliście u siebie w projektach? Jesli macie jakieś uwagi dotyczące projektu to naipszcie. :D

Jeśli ktoś ma fotki z realizacji Feniksa to proszę o przesłanie.

Dziękuję! Pozdrawiam! [email protected]

 

ja bym się zastanowił nad połączeniem dolnej łazienki z pom. gosp. - musisz gdzieś postawić kotły, zasobniki na wodę, rozdzielacze do c.o. itd, no chyba że będziesz miał podłogówkę a kotły przeniesiesz do garażu.

Ja zrezygnowałem z okna w salonie za wyjściem na taras, przeszkadzało mi w ustawieniu tam dużego narożnika. Też zrezygnowałem z okien połaciowych, w łazience nie ma sensu (ciągle by się woda skraplała) a dwie sypialnie mam od północy, tak więc niewiele by doswietliły. Nie mam też spiżarki w kuchni, powiększyłem dolną łazienkę kosztem hallu żeby weszła kabina prysznicowa, pod schodami zrobię zamykany schowek żeby zastąił spiżarkę, w garażu postawiłem ściankę działową - powstało za nim pomieszczenie gospodarcze.

Zrobiłbym jeszcze - gdyby już nie było na to za óźno ;) jakieś okienko albo luksfery na klatce schodowej, bo będzie po prostu cały czas ciemno, podniósłbym o jeden pustak ścianki na poddaszu i wstawiłbym ciut większe okna, te z projektu chyba są za małe (ale za to będzie cieplej).

 

pzdr

sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba wnętrze Feniksa ( parter- przede wszystkim schody z boku, podasze super), a elewacja Oriona (bardzo ładne lukarny). Plus kilka zmian takich jak: podniesienie ściany kolankowej, powiększenie łazienki na dole, aby zmieścił się prysznic i kilka innych.

Chcę połączyć te dwa projekty w jedną całość i będzie super. Będę dzwonić w tej sprawie do Domusa czy wyrażą zgodę. Napiszcie co o tym sądzicie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej !

Własnie przymierzam się do budowy domu z projektu Feniks. Chciałabym wprowadzić kilka zmian, np; pokój nad garażem, prysznic na dole, większy wiatrołap. może ktoś wprowadził takie zmiany i mógłby cos doradzić?. No i może ktoś przybliży mi koszty. zależy mi też na fotkach, jednym slowem wszystkim co pozwoli mi dokonać wyboru.

Wielkie dzięki!

Pozdrawiam

Gosia

[email protected] :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A mnie się podoba wnętrze Feniksa ( parter- przede wszystkim schody z boku, podasze super), a elewacja Oriona (bardzo ładne lukarny). Plus kilka zmian takich jak: podniesienie ściany kolankowej, powiększenie łazienki na dole, aby zmieścił się prysznic i kilka innych.

Chcę połączyć te dwa projekty w jedną całość i będzie super. Będę dzwonić w tej sprawie do Domusa czy wyrażą zgodę. Napiszcie co o tym sądzicie. Pozdrawiam.

 

Witam Małogosiu,

Mam takie same wrażenia dotyczące tych dwóch projetków. Czy Domus wyraził zgodę na połączenie?

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...