Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedz ja budowę rozpocznę na jesień 2004.

Jeśli masz jakieś wstępne wyliczenia kosztów to jeśli można to będe wdzięczny . Ja buduję w Świdrze pod Warszawą

 

Witam, jak idzie budowa ? Zastanawia się na Feniksem i chętenie obejżałbym efekty. Budować bedę w Falenicy.

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Hej !

Własnie przymierzam się do budowy domu z projektu Feniks. Chciałabym wprowadzić kilka zmian, np; pokój nad garażem, prysznic na dole, większy wiatrołap. może ktoś wprowadził takie zmiany i mógłby cos doradzić?. No i może ktoś przybliży mi koszty. zależy mi też na fotkach, jednym slowem wszystkim co pozwoli mi dokonać wyboru.

Wielkie dzięki!

Pozdrawiam

Gosia

[email protected] :D

 

Jestem po adaptacji feniksa (czekam na pozwolenie na budowę)

 

Mam wprowadzone następujące zmiany:

- podniesienie wysokości pomieszczeń na parterze do 2,9. Ta duża przestrzeń (salon+hol+kuchnia) znacznie lepiej będzie się prezentować

- rezygnacja z niektórych okien połaciowych

- dach dwuspadowy nad garażem. Powstało 17m pomieszczenie z wejściem z półpiętra. Wymagało to przeprojektowania klatki schodowej

- zmieniona łazienka i pomieszczenie techniczne (tak aby był prysznic)

- przejście do garażu pod klatką schodową

 

Mapa do celów projektowych 350 zł

Za adaptację + projekt zagospodarowania + projekt szamba zapłaciłem architektowi 1700 zł

Budowa Ożarów Mazowiecki k/Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po adaptacji feniksa (czekam na pozwolenie na budowę)

 

Mam wprowadzone następujące zmiany:

- podniesienie wysokości pomieszczeń na parterze do 2,9. Ta duża przestrzeń (salon+hol+kuchnia) znacznie lepiej będzie się prezentować

- rezygnacja z niektórych okien połaciowych

- dach dwuspadowy nad garażem. Powstało 17m pomieszczenie z wejściem z półpiętra. Wymagało to przeprojektowania klatki schodowej

- zmieniona łazienka i pomieszczenie techniczne (tak aby był prysznic)

- przejście do garażu pod klatką schodową

 

Mapa do celów projektowych 350 zł

Za adaptację + projekt zagospodarowania + projekt szamba zapłaciłem architektowi 1700 zł

-------------------------------------------------------------------------------------

 

pomyśł jeszcze nad podniesieniem ścianki kolankowej na poddaszu, ja tego nie zrobiłem i teraz żałuję, skosy są ciut za duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Witam,

w sierpniu (mam nadzieję) zaczynamy budowę Feniksa bez garażu. Wprowadziliśmy szereg zmian, które wydały nam się konieczne.

Jesteśmy na etapie rozmów z wykonawcami. Czy możecie podzielić się ile kosztował Was stan surowy otwarty (tzn dach bez okien) z podziałem na materiały i robociznę i mniej więcej z jakich materiałów budowany.

Bastek13 od Ciebie już mam info za co bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

A więc jeszcze raz!

Budujemy domek w okolicach Głogowa (woj. dolnośląskie). Domek urósł nam z silki. Zmian w projekcie mamy niewiele:

- wejście do pomieszczenia gospodarczego z wiatrołapu,

- dolna łazienka wydłużona (żeby zmieścić na końcu prysznic, toaleta więc na scianie bocznej)

- zlikwidowaliśmy spiżarkę i mamy teraz wnękę w wiatrołapie,

- w garderobie zlikwidowalismy okno,

- troszke poszerzyliśmy garaż.

I to chyba wszystko.

Obejrzeć efekty można na stronce ze zdjęciami lub osobiście!

Przy okazji dziękujemy jus-om za możliwość obejrzenia ich feniksa (co nieco podpatrzylismy i wykorzystaliśmy! :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIA,

czytałam uważnie tylko nie do końca zrozumiałam ,że zrobili parapet na wys 80 cm ale juz jest 110 stąd pytanie czy nie przeszkadza w ustawieniu szafek w kuchni.

Ja wprowadziłam podobne zmiany w projekcie jak Ty, pozostawiłam jednak okno w garderobie, zrezygnowałam z wnęki przy wejsciu do domu (powiększył się tym samym wiatrołap), powiększyliśmy wykusz, oraz zrobiliśmy lukarnę z dwoma oknami balkonowymi (zrezygnowaliśmy z okien połaciowych w pokojach). Zrezygnowalismy jeszcze zadaszenia tarasu.

Jesli byłby możliwość odwiedzin Waszej budowy, to bardzo chętnie skorzystamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Feniksowiczów :)

 

- jaką macie grubość ocieplenia sciany fundamentowej?

 

- czy zostawiliście zbrojenie słupków ścianki kolankowej i wieńca poddasza tak jak w projekcie , czy zmniejszyliście ją?

 

-czy robiliście nadciąg nad wykuszem ?

 

to na razie tyle

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojenie dawaliśmy do słupów taką samą ilość - prawie - nie wszedzie sie zmieściła bo mamy grubość ściany silka 18 - pręty fi 12

co do więźby na dachu zmiejszyliśmy przekroje o 2 centymetry bo nasz obszar zamieszkania nie wymaga takich grubych przekrojów

na daszkach zwiększyliśmy przekroje dostosowując je do dachu głównego i zwiększyliśmy kąt do ok 27 stopni. Nasze daszki są dodatkowo 10 cm wyżej niz w projekcie - żeby nachodziły ładnie na główny dach , który jest podniesiony o 20 cm ( wysokość ścianek poddasza zwiększono o 20 cm.)

W zwiążku z tym iż rzeźbione były krokwie robimy podbitke z boazerii w tych miejscach w których będzie ona widoczna z dołu. Reszte dachu nie deskujemy :)

pozdrowienia dla Wszystkich budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fi 16 wszędzie wg projektu oprócz filarów i kotew tam fi 12

wg naszego Kierownika ( uwazam że ma racje ) najważniejsze są podciągi P1 i P2 gdzie nie wolno oszcędzać i należy to wykonać bardzo starrannie

tam właśnie stosowaliśmuy Fi 16 oraz w belce B4 i w wieńcu W4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witajcie po wakacjach.

Nasz domek ma już dach, a niebawem także dojdą okna i zaczniemy instalacje. I właśnie dlatego pytanko. Czy pozostawiliście kaloryfer w kuchni pod oknem i jak sie to ma do mebli kuchennych? A co z kaloryferem w salonie obok drzwi tarasowych? Myśleliśmy o jakiś mebelkach na ścianie obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...