Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

-------------------------------------------------------------------------------------

 

pomyśł jeszcze nad podniesieniem ścianki kolankowej na poddaszu, ja tego nie zrobiłem i teraz żałuję, skosy są ciut za duże

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Po wizycie u Ciebie zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej. Wyszło całkiem nieźle.

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=44031&q=bog&k=2

W przyszłym tygodniu zaczynamy pokrywać dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kia :)

piekny ten Wasz Feniks i taki ...zaawansowany, zazdroszczę :lol: u nas po pewnych przejsciach z fundamentami mamy stan zero...no prawie. Pogoda na razie dopisuje, wiec lecimy dalej :)

 

pozdrawiam i niecierpliwie czekam na zdjęcia z wnętrza

 

zgadza się, pogoda w sam raz na budowanie :)

A u mnie już końcówka - kończymy układanie podłóg, niedługo przyjedzie kuchnia.. szczegóły dla zainteresowanych w moim wątku o feniksie i w albumie

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Hej Feniksowicze!

Cisza tu taka, bo pewnie wszyscy ciężko przed zimą pracują! A moze ktoś już zakończył budowę i mieszka w nowym domku? Bastek, jak tam twoja kuchnia, bo chętnie byśmy oglądnęli...I oczywiscie jesteśmy ciekawi, co słychać u jus-ów!

 

witajcie, z kuchnią się przedłuża, mają przyjechac na początku grudnia, ale prawdę mówiąc nie przeszkadza mi to, już się pogodziłem że w tym roku się nie wprowadzę :( - cały czas nie mam podłączonej kanalizacji, tak więc pewnie dopiero na wiosnę przeprowadzka. Póki co wykończeniówka - kończymy układanie podłóg, malowanie ścian, potem cyklinowanie i lakierowanie. Właśnie skończyliśmy instalcje c.o. i odpaliłem kociołek - w domku jest już ciepło. Niebawem dodam zdjęcia, jak będize zrobiona kuchnia i facet od barierek zrobi swoje.

pozdrowienia dla feniksowych budowniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

nasz Feniks powolutku wyrasta z ziemi.

Po przygodach z fundamentami ("odkryliśmy" pod humusem nie to czego się spodziewaliśmy :), fundamenty wymagały dostosowania do warunków gruntowych) jesteśmy na etapie zalewania stropu, jednym słowem czekamy na sprzyjającą pogodę. Dachówka i więźba czekają, jest szansa zadaszyć w tym roku , jestem dobrej myśli :)

KIA, masz jakiś wstępny pomysł na łazienkę na górze? u Jusów widziałam, ale oni nie maja komina, maja łatwiej :)

 

pozdrawiam Iza

PS nie mam wiele czasu na zaglądanie na forum, ale zawsze jak jestem zagladam , czy nie wrzuciliscie nowych fotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my juz mieszkamy:) od 31.10.jest fajnie, pompa ciepła działa i jest cieplutko.w kominku tez palimy.brakuje nam jeszcze mebli i pare rzeczy zostało do roboty np. w tym tygodniu robimy garderobe.Teren wokół domu to porażka, ale udało nam sie wszystko wyrównać, jak bedzie odwilż to chcemy zaorać działke i tak zostawić do wiosny.

pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem prawie zdecydowany na zakup projektu Feniks. W ostatecznej decyzji bardzo by mi pomogło gdybym mógł obejrzeć dom w naturze.

Jeśli ktoś buduje (lub skończył) gdzieś w północnej polsce i zgodziłby się na wizytę byłbym bardzo wdzięczny. Proszę o kontakt.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
doczekałem sie nareszcie mebli kuchennych (chociaż lodówka nie do końca zabudowana - wysyłając stolarzowi symbole sprzętu do zabudowy pomyliłem oznaczenie lodówki :evil: , po nowym roku ją poprawią), w kuchni pozostały jeszcze drobne poprawki z elektryką, obrobienie parapetu itp. Położyliśmy również parkiet w salonie, po świętach bedziemy go cyklinowac i lakierować, jak również podłogi na poddaszu. Zacząłem tez malowanie ścian, w dzwi wstawiłem szybyi zamontowałem klamki i temu podobne drobiazgi - efekty niektórucyh prac na nowych zdjęciach w albumie. Zamówiliśmy też zabudowę do przedsionka. Niestety, cały czas nie mam podłączonej kanalizacji, no i facet od balustrad spóźnia się już ponad miesiąc, przez co nie możemy obłożyć schodów wewnętrznych drewnem... Wesołych Świąt i Szczęśliwego nowego Roku dla wszystkich budujących
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Również witam wszystkich w nowym roku!

Rzutem na taśmę udało nam się położyć dach tuż przed nadejściem zimy. Mamy więc stan surowy otwarty i obecnie nasz Feniks (i my też) zapadł w sen zimowy i czeka na nadejście lepszych (czyt. cieplejszych) czasów.

 

Pozdrawiam wszystkich Feniksowiczów! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...