Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kia,

wielkie dzięki za zaproszenie, ale niestety, nawał obowiązków i ta okropna pogoda nie sprzyjająca podróżom, ale niecierpliwie czekam na zdjęcia. Z zewnątrz prezentuje się świetnie.

U Ciebie też na stryszku przechodzą środkiem te belki podtrzymujące? (mam tu na myśli konstrukcję dachu). Trochę zawadzają, a może macie jakieś inne rozwiązania?

Już się nie mogę doczekać, jak zaczniecie się chwalić tak jak Jus i Bastek swoimi kuchniami, łazienkami .. :)

My po zrobieniu dachu zabieramy się za instalacje.

 

pozdrawiam :D

PS darekm, ale z Ciebie szczęściarz...nam się nie udało przed nadejściem zimy, ale mam nadzieję, że będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 574
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Mam pytanie co do adaptacji Feniksa:

->jaką zrobiliście wysokość parteru? (mi architekt mówi, że 2.59 jest za nisko)

->czy zmienialiście rodzaj stropu ?

->jaki wymiar łazienki na dole, aby zmieścił się prysznic (Bastek to pytanie do Ciebie, bo widziałem Twoje zdjęcia)

 

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie co do adaptacji Feniksa:

->jaką zrobiliście wysokość parteru? (mi architekt mówi, że 2.59 jest za nisko)

->czy zmienialiście rodzaj stropu ?

->jaki wymiar łazienki na dole, aby zmieścił się prysznic (Bastek to pytanie do Ciebie, bo widziałem Twoje zdjęcia)

 

Pozdrawiam,

Konrad

 

witam,

wysokość parteru u mnie (na "gotowo" - po położeniu płytek/parkietu i tynkowaniu sufitów) to 2,65m, strop teriva, a łazienka na dole została po prostu wydłużona, weszła kabina pięciokątna 80x80, ale wszystko tak na styk - jak się umówimy to sam zobaczysz, ale zależało mi na prysznicu, zawsze to dużo wygodniej niż sama wanna na górze. Wada takiego rozwiązania to kolidujące ze sobą przy wspólnym otwarciu drzwi od łazienki i kotłowni

 

ps. Konrad,sorry za nieudaną wizytę dzisiaj, ale niestety grypa silniejsza ode mnie, za 2-3 dni możemy się śmiało umówić w ciągu tygodnia wieczorem albo w sobotę/niedzielę

 

pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja przepraszam za najście. Sobota/Niedziela jak najbardziej, chętnie się jeszcze raz przejade.

 

W sumie sobota była dla mnie bardzo owocna. Widziałem 3 Feniksy - dwa z zewnątrz, jeden w środu.

 

Zdecydowaliśmy że budujemy Feniksa. Także oficjalnie mogę się przyłączyć do rodziny budujących FENIKSA.

 

PS. Odezwę się w czwartek i umówimy się jakoś na weekend.

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja przepraszam za najście. Sobota/Niedziela jak najbardziej, chętnie się jeszcze raz przejade.

 

W sumie sobota była dla mnie bardzo owocna. Widziałem 3 Feniksy - dwa z zewnątrz, jeden w środu.

 

Zdecydowaliśmy że budujemy Feniksa. Także oficjalnie mogę się przyłączyć do rodziny budujących FENIKSA.

 

PS. Odezwę się w czwartek i umówimy się jakoś na weekend.

 

Pozdrawiam,

Konrad

 

ok, czekam na wiadomość

pozdrawiam

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteśmy na etapie podpisywania umowy przedwstępnej i zamawiania projektu. Mamy niesamocicie dużo dylematów :(

ale po przeczytaniu waszych postów i obejrzeniu zdjęć nabraliśmy nowych sił i motywacji. Niemniej nadal mamy tysiące pytań (sczegółnie dotyczących kopsztów). Juz teraz dziękuje za wskazówki z których napewno skorzystamy - typu poniesienia scianki kolankowej czy powiekszenia okien.

 

 

Pozdrawiam wszystkich z dobrym - feniksowym gustem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Budowniczych!

Zdecydowałam się na projekt Feniks z pracowni Domus proszę o kontakt wszystkich którzy budowali bądź budują ten projekt w warmińsko mazurskim chętnie obejrzałabym realizację na zywo choćby tylko z zewnątrzmój nr gg3363453.Pozdrawaim ciepło.Chętnie obejrzę również zdjęcia realizacji [email protected]. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim buduje Feniksa w Kętrzynie. Moze ktos jest z tych okolic a teraz prosze o radę czym go opalacie , w projekcie oczywiście ogrzewanie gazowe ale u mnie to na razie niemożliwe, jak według waszych doświadczeń najlepiej usytuować dom względem stron świeta i jeszcze jedno czy wymiar okien dachowych moze byc mniejszy niz to jest zapisane w projekcie( jest tam 160x79). Z wielka ochota wymenie sie również doświadczeniami obecnie jestem na etapie adpatacji i czesciowo zakupuje materiały. Pozdrawiam wszystkim i zapraszam do dyskusji. Mój adres [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tak jak u Bogdana - "lustrzany" Feniks z wejściem od północy, tarasem od południa, wykusz od zachodu. Jeśli chodzi o okna dachowe to w garderobie mamy mniejsze (jedyne okno z tej strony), a z drugiej, w pokojach takie jak w projekcie i również podnieśliśmy nieco ściankę kolankową. Co do ogrzewania, to u nas też gazu na razie (mam nadzieję!) nie ma, więc rozglądamy się za kotłem na węgiel itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tu zaglądnąć po długim czasie, ja zaczynałem budować na początku tego wątku (dokładnie 25.03.2004), od ponad roku mieszkamy w Feniksie, budowa trwała równo 9 miesięcy (taka normalna ciąża ;)) Trochę przeróbek mieliśmy w środku i inny dach mamy nad garażem.

Pozdrawiam, jak mogę w czymś pomóc - chętnie

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

U mnie projekt kupiony. Zastanawiamy się nad zmianami.

Na pewno: pomieszczenie nad garażem, z wejściem z klatki

schodowej.

podniesienie parteru do 2.65 2.70

Do rozważenia:

podniesienie ścianki kolankowej; zmiany w oknach dachowych

 

Z jakiego materiału budowaliście ściany ?

 

Architekt zmiany wycenił na 1200 PLN netto. Za plan zagospodarowanie

chce 800 PLN netto. Chyba ceny akceptowalne ?!?

 

U nas będzie Feniks katalogowy, wejście od wschodu (tak naprawde to ENE - wschodni pólnocny wschód), taras od zachodu (WSW zachodni południowy zachód).

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wprowadziliśmy podobne zmiany, nad garażem jest nasza sypialnia + mała łazienka, wchodzi się z ~3/4 schodów z półspocznika.

Na dole wysokość to 2,67(to dzęki zastosowaniu cienszego stropu - filigran), ściana kolankowa 90 cm, nie zamierzaliśmy jej podnosić (w projekcie jest chyba 80), ale tak po prostu wyszło w efekcie końcowym - jest OK.

Położenie domu u ciebie tak jak nasz - jest idealne, zimą jak świeci słońce, prawie nie uruchamia się piec gazowy. Dom jest cieplutki.

Budowaliśmy z gazobetonu SOLBET 24, na klej + 12 cm styropku.

 

Jak tylko będę miał czas to wrzuce jakies fotki

pozdrawiam wszystkich feniksowiczów - Marek

 

p.s. Feniks tak się spodobał sąsiadom, że mamy dwa feniksy obok siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,planujemy budowe domu kupilismy projekt w biurze "DOMUS" pod "tytułem" FENIKS" z pojedyńczym garażem,wykonywac będziemy go sami bo jesteśmy "budowlańcami"jesteśmy na etapie adaptacji projektu mamy nadzieje zaczac w maju i w tym roku zakończyc stanem surowym zamknietym.Prosimy o kontakt tych którzy mają doswiadczenia z tym projektem,pozdrawiamy Ania i Darek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...