Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co z silikatami


Recommended Posts

Mój mąż chce budować z Silikatów 24 cm i 15 cm styropiana,ponieważ uwaza,że to najlepszy materiał ale ja jakoś nie jestem przekonana i jestem za Poroton firmy Röben lub Porotherm 25 P+W firmy Wienerberger wydaje mi się,że jest to materiał sprawdzony,ponieważ wkolo pełno takich domów z tego materiału a z Silikatów jakos nie widać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My w zeszłym roku postawilismy domek z silikatów rodzimej produkcji. Dlaczego?

Przy zeszłorocznych cenach na ceramike to chyba to było ostatecznym powodem do ich zakupu, ale nie bez znaczenia była tez ich akustyka. (działka przy torach kolejowych).

Jak narazie nie żałujemy podjetej decyzji.

Jakis czas temu robiłam inwentaryzacje budynku który ma juz z 20 lat - żadnych pekniec ani wilgoci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na podobnym etapie co ty. Też z żaoną i znajomymi roztrząsaliśmy rózne możliwości, no i zaczeliśmy skłaniać się ku silikatom. Nurtuje mnie jednak inna kwestia, rozumiem, iż wy chcecie ścianę dwuwarstwową (styropian). My też tak chcieliśmy ale gość z ekipy budowlanej z którą wstępnie rozmawiamy powiedział, że to jest niepraktyczne, bo z zewnątrz ściana jest podatna na uszkodzenia które trudno się naprawia - cały tynk trzeba zbijać etc. Co wy na to ? czy WY ew. ktoś z forum rozważał ścianę trójwartwową np. 18 silka 14 wełna - styropian i 12 silka etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi zabiłeś ćwieka z tym tynkiem bo owszem myślimy o ścianie dwuwarstwowej ale zupełnie nie rozumiem o co chodziło temu gościowi z ekipy budowlanej - niby w jakim sensie ściana ma być podatna na uszkodzenia, czy dlatego że z silikatów czy że dwuwarstwowa chociaż nie wiem jakie to ma znaczenie z czego jest ściana nośna przecież z maxów czy innego materiału też sie buduje dwuwarstwowo ze styropianem i tynkiem na wierzchu i normalnie się to użytkuje a czemu akurat z silikatów miałby być problem skoro to bardzo twardy materiał

raczej przypuszczam że gość nie potrafi budować z tego materiału i wolał Cię zniechęcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chodzi o to, że akurat silikaty, ale o to, że z zewnątrz masz podatny na uszkodzenia styropian z warstwą tynku. Stąd przy trójwarstwowym za styropianem masz jeszcze warstwe cegły silikatowej czy klinker 8-12 cm. I to tylko taka różnica. Szczególnie istotne jest to gdy mieszkasz w ruchliwym miejscu, gdzie coś może grozic ścianie (wandal) etc. Tak normalnie i w tym znaczeniu co napisałaś zagrożenia (konstrukcja budynku) nie ma. Jak zauważyłas masowo ludzie robia dwuwarswówki. Cena za trójwarstwwa i dwuwarstwową różni sie do 10-15 %, choc dokładne oblkiczenia jeszcze mam przed sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz jeśli tylko wandalami się martwisz to nie chcę Cię zniechęcać ale jak będą chcieli Ci uszkodzić elewację to jak dziury nie będa mogli zrobić to Ci ją odmalują według własnego uznania i wtedy nawet trójwarstwowa nie pomoże

wychodze z założenia, że skoro domek będzie stał kawałek od ulicy i bedzie ogrodzony to ktoś musiałby włożyc sporo wysiłku w zdewastowanie mi tego tynku, zreszta idąc takim tokiem rozumowania to i okna by trzeba zamurować bo powybijać mogą

co do różnic w cenie to trójwarstwowa jednak ciut droższa ale to już może mniej ważne (choć bez przesady też ma swój wpływ) bardziej zniechęca mnie fakt że jednak do trójwarstwowej musisz mieć naprawdę fachową ekipę zwłaszcza jak będziesz dawał wełnę - to juz wyższa szkoła byle kto Ci dobrze nie zrobi, nie znaczy że do dwuwarstwowej nie trzeba fachowej siły bo też trzeba ale generalnie trudniej to spaprać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna powtarzana wada silikatów, to to że są cieżkie..., ale to żadna wada, nie nosiłam ja tylko murarze, a z nimi cenę za wymurowanie domu uzgodniłam zanim jeszcze wiedzieliśmy z jakiego materiału wybudujemy dom..., zobaczyl silke, posmiał sie że pomocnicy beda mieli co nosic...., budował u szwagra, narzekał na nierównego maxa i powiedział że u mnie sie mu lepiej budowało...

 

mieszka sie super, wcześniej mieszkaliśmy w max i wydaje mi sie osobiscie, ale podkreslam subiektywnie, że jest fajniejszy klimat w silikatach, ale wybór byl z powodu dzieci, silikaty to wapno i piasek, a wapno ma wlasciwosci antygrzybobójcze i ect...

 

co do elewacji, wybralismy 3 warstwową, nie jest prawda żejest drożej, wełna do 3w jest tańsza niz do 2w, elewacja też silikatowa, a dlaczego, widziałem ściane 2w w której tynk odpadł od oparcia roweru, w scianie 3w mam dodatkową ochronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysiu czy mogłabym Cię prosić o jakąś fotkę Twojej ściany :D bo na stronie silikatów jak patrzę to nijak mi wyobraźnia nie pracuje :( no i jeśli byś mogła to powiedz ile mniej więcej wyszła Cię taka trzywarstwowa ściana [/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysiu 2006 o takie uszkodzenia własnie mi chodziło. Skłaniam sie tez do 3 warstw, ale nie chcę na siłe zachwalać, czy kogoś na siłe przekonywać, dlatego z tymi wandalami to był przykład etc. Ja tez mam do ciebie probę napisz jakiej grubości dawałeś na nośną (18 czy 24 lub inne) jaka warstwa wełny i jaka warstwa silki na zewnątrz (8 czy 12) dzięki, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MAXa ale przy wyborze teraz sugerowałbym się jedynie ceną. Brałem MAXa bo był. Budowałem w boomie jak nie było niczego.

 

MAXa mam ocieplonego styropianem 15, sasiad mam PHT 25 ocieplony 15 cm, kumpel ma ścianę z PHT 1W....będąc w tych wszystkich domach nie czułem jakichkolwie różnic. Teorie o oddychaniu, promieniowaniu ceramiki, rewelacyjnym komforcie mieszkania w domu w technilogii A w porównaniu z domem w technologii B i takie tam włozyłbym między bajki. W codziennym użytkowaniu domu jak ocieplicie, wytunkujecie itp. założe się, że ktoś mieszkający w domu budowanym w innej technologii niż Wasza nie zauwazy różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robek Warmia mnie nie trzeba na siłę przekonywać :-? wystarczą rozsądne argumenty :wink: jak ktoś już ma wie jak sie robi ile kosztuje to moze cos podpowie - w sumie po to to forum :wink: - jeśli rzeczywiście różnica w cenie jest żadna bądź niewielka a wygląda ładnie to czemu nie - jestem za trójwarstową

w końcu pierwszy raz mam zamiar budować domek to muszę dopiero "pozbierać rozumki" - jak mówi moja siostrzenica :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowałam ściany nośne z silikatów z Leżajska z 18 cm, a ściany działowe z 12 cm. Na poddaszu ściany działowe z BK, ponieważ są lżejsze. Na pustak dałam ocieplenie z 15 cm styropianu ( wełna byłaby lepsza, ale cena), siatkę, klej, grunt i tynk akrylowy. Klimat w domku jest ok, a zimą po rozpaleniu w kominku cieplutko. Pustaki były na pióro - wpust. Murarze stawiali dom na kleju do silikatów. Myślę, że jest to jeden z najtańszych materiałów na rynku i zdrowy. Wiosną 2007 r. płaciłam za 18 cm po 4,60 zł brutto, za 12 cm - 2,60 brutto. Były to niestety dość wysokie ceny, teraz można kupić taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 24 silikaty z miejscowości Niemce koło Lublina, pióro-wpust, na cement, potem 15 cm wełna, potem pustka, potem elewacja cegła elewacyjna silikatowa.... i powiem szczerze gruba ściana to był świetny pomysł, na parapetach można posiedziec..:)

 

koszty wg moich obliczeń identyczne niż 2w

 

rodzice mają 30 letni z silikatów dom na 2 cegły bez ocieplenia i zyją i upada mit że silikaty są zimne..., sąsiedzi mają domy bez ocieplenia na 2 maxy, tak się kiedys budowało i nie mają cieplej...

 

ogrzewam kominkiem i jest raczej uwaga za gorąco, ale w lecie jest SUPER miły chłód, to plus grubej ściany, a 18 baam się ze wzgelu na cienkość ścian przy późniejszych wierceniach rurach ect....

 

subiektywne odczucie mam że (mamy także ściany cementowo-wapienne), mamy jakis milszy klimat w domu niż w ścianach w max, a u rodziców zadnej wilgoci, grzybów gdzie sąsiedzi w domach z maxa mają takie problemy...

 

dlaczego wybrałam silikaty, dom rodziców mnie przekonał, pomimo wszechobecnej niechęci do silikatów, jesteśmy zadowoleni...

 

zdjęcia, prześlijcie na priv meila, prześlę, ja nie umiem wklejac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruba ściana jest na pewno fajna. Ja minimalizowałam koszty. Nie mam żadnego problemu z rurami. Cała elektryka idzie w stropach, po podłogach. W ścianach tyle co wychodzą gniazdka. Mam 135 punktów w domu o pow. 160 m razem z piwnicą i problemów nie było. Chłopcy cięli specjalną bruzdownicą, bo materiał twardy. Rurki od centralnego oraz okablowanie całego domu pod TV-SAT oraz internet również idzie po podłodze. Wszystko zależy od tego ile się ma pieniążków do wydania i ile się chce wydać :wink: Z silikatów jestem zadowolona , z 18 cm również ponieważ przez zastosowanie cieńszych pustaków parę centymetrów w domu przybyło 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...