Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co z silikatami


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie mam podłogówki. Ogrzewanie mam na gaz - tradycyjne grzejniczki, ale generalnie domek ogrzewany jest kominkiem z nawiewami ciepła. Mój instalator odradził mi podłogówkę przy ogrzewaniu kominkiem. Jest nieekonomiczna. I potwierdzają to znajomi, którzy grzeją kominkiem, że nie używają podłogówki, bo jej rozruch gdy dogasa kominek jest dość kosztowny i długo się nagrzewa. Gdy pytałam o podłogówke instalatora to nie widział przeciwskazań w jej położeniu. Również elektryk mówił, że kucie w maxach i innych ceramikach to jest kosmos, bo się wszystko kruszy, a ja myslałam, że moje 18 - stki to jest problem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tu nie kochać forumowiczów :D dla tych, którzy stoą dopiero przed wyborem materiałów Wasze rady i opinie z użytkowania są bezcenne :D coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że silikaty to dobra rzecz tylko teraz wybrać producenta, wielkość i typ ściany :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

cześć

 

też stoję przed wyborem materiału, ale silka (18) to mój faworyt. Będę budował dom parterowy, więc 18 wystarczy. Ocieplę styropianem - grubość jeszcze rozważam i może okleję cały płytką klinkierową - podobno drogo, ale na wiele, wiele lat spokój z elewacją.

 

Niestety cały czas mam obawy czy styropian to dobry materiał na ocieplenie silki, ale chcę mieć w domu rekuperator, więc problem z wyborem materiału na ocieplenie chyba odpadnie.

 

Chyba? no właśnie - ciekawe dlaczego na stronach xelli proponują tylko silikaty z wełną?

 

No cóż decyzję, dla mnie życiową, podejmę sam, bo jak sami często zauważacie co specjalista to inna opinia.

 

Przy wyborze kieruję się tym, że chcę chudą, ale dobrze izowlowaną ścianę - więc uważam że takie warunki zapewni mi tylko silka + styropian.

 

A do Ciebie wu mam uwagę. Materiały chyba nie są tak do końca kompatybilne (tj. podobne do siebie rozmiarowo).

Może to mieć znaczenie przy wyborze projektu gotowego, tj. nie każdy projekt będzie Ci się opłacało kupić, bo np: biuro projektowe ma ten projekt tylko dla ściany 1W z porothermu.

Przerobienie projektu na silkę może się okazać tak samo drogie jak projektowanie domu u architekta od samego początku:-).

Tak przy okazji - projekt indywidulany w Poznaniu domu o pow. netto 140 m2 kosztuje 18 000 zł - niezłe co:-)))

 

Ja będę budował w 2009r. Na razie zbieram kasę by wystartować. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z tą płytką klinkierową, prędzej odpadną płytki ze ściany niż coś się stanie z tynkiem - przecież elewację wytynkowaną można myć, szlauchem lub myjką ciśnieniową.

 

U nas silikaty z teodorów, 25 cm plus 15 cm styropianu, teraz dałabym 20 cm, jest super, mieszkamy 3 lata, nie ma wilgoci, grzyba, ściany grube, problem jest jak trzeba kuć bo takie twarde :) ale dzięki temu wydają się solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek.stepien witaj tak konkretnie to nie chodzi o samą kompatybilność materiałów ile o obiążenia fundamentów i stropów po zamianie np. porothermu na silikaty

jeśli chodzi o projekt to tak mi się szczęśliwie złożyło że mam niemal projekt indywidualny pod względem i wyglądu i materiału na ściany, czyli silikaty za jedyne 3 tysiące zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klinkier już mi przeszedł, bo dotarłem do właściwych cen:-), tj. podoba mi się z klinkieru tylko płytka ręcznie formowana z holandii (firmy CRH) i zakładam że albo ta albo żadna.

 

Sam klinkier na elewację mojego malutkiego domu kosztowałby 23 000 zł.:-P.

 

No nic.

 

Za uwagi dziękuję. Jedyne nad czym się jeszcze zastanawiam to czy prosto i bezproblemowo można zamienić w projekcie silikaty z xelli na silikaty innej firmy.

Tj. czy architekci dają sobie z tym radę i czy nie zedrą ze mnie kasy. W pobliżu Poznania mogę kupić właśnie xellę i silikaty z grupy silikaty (masło maślane) bo producenci są blisko.

Ale produkty ze sobą nie współgrają rozmiarowo:-(.

Kurcze jak ja WU zazdroszczę, że rusza z budową:-)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z klinkierem to nieprawda, że spada. mam koleżankę która ma 6 lat płytkę klinkierową i cieszy się, bo jej elewacja wygląda jk położona wczoraj, a elewacje malowane (otynkowane) są brudne.

 

Niestety jak już wspomniałem podoba mi się tylko drogi klinkier, więc pzoostanie malowanie - może z elemantami klinkieru, elementami drewna. Sami wiecie najlepiej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że do wyboru materiału na ściany trzeba podejść całościowo tzn z uwzględnieniem sposobu ogrzewania , wentylacji itd. Ja akurat wybrałem silikaty ze zwględu na ich właściwości - dla mnie maja same zalety ale to jak juz wspomniałem w określinych warunkach - w szczególności sposób ogrzewania ma znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję ścianę 3-warstową. Z tego co widzę na stronach producentów silki to zalecana jest ściana 3W z wełną i szczeliną wentylacyjną. Styropian jest jednak cieplejszy no i chyba nieco tańszy. Najchętniej dałbym na silkę 15 cm styro platinum plus i na to bez szczeliny wentylacyjnej cegłę zwykła pełną (ze względów estetycznych). Czy z takim układem mogą być jakieś problemy? Czemu producenci zalecają wełnę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...