Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Lobelii


Recommended Posts

cześć Moniko,właśnie odp na Twojego posta w dziale Architektury.

Cieszę sie bardzo że nareszcie nie jesteśmy odcięci od świata...równiez mieszkamy na wsi pod lasem...4 km od niedużego miasteczka i 16 km od Olsztyna.Jest super,nie zamieniłabym tego miejsca nigdzie na świecie!

Piszesz że macie do dyspozycji 300 tyś na całość...hm to wszystko będzie zależało co tak naprawdę planujecie.My równiez mieliśmy założone 300 tyś kredytu i myslelismy że jeszcze na meble wystarczy...niestety nie wystarczyło.Wszystko zależy od tego co i za ile planujesz zrobić,co zrobicie sami a za co ile musicie zapłacić.Na meteriałach na pewno nie można za wiele zaoszczędziś ale na robociznie tak.Np my juz wykończeniówke robilismy sami,ostatnia ekipa to były panowie od tynków i posadzek,reszta sami od ocieplenia na zewnątrz do ocieplenia poddasza.Wynajmowalismy tylko pana do szpachlowania i do glazury i terakoty,reszta sami.Ciężko było ale ładnych parę tys zaoszczedzone.Jest jeszcze dużo rzeczy do zrobienia ogrodzenie i podbitka ale to z czasem,materiały są ale wszystko musi poczekać na swoją kolejkę.Tak wiec uszy do góry i do roboty,sama na pewno dasz rade,dobra organizacja i plan działania nie pozwoli Ci zwariować :-)

Gdzies się już wypowioadałam na temat zmian w projekcie,ja tak długo szukałam odpowiedzniego projektu az znalazłam,uważam ze zadne przeróbki nie maja sensu,ktoś ten domek zaprojektował właśnie w ten sposób i taki ma być po co zmieniać??już lepiej zaprojektować własny dom indywidualny.

Pozdrawiam

Irena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Cześć, jak czytam Twój dziennik, szczególnie retrospekcję z ostatniego pół roku, to mi gały wyłażą na wierzch z wrażenia!! Na usta ciśnie mi się jedynie jedno wielkie WOOOWWWW!!! Naprawdę szczerze podziwiam wytrwałość i upór, widać ile pracy włożyliście w swój domek, czekam na dalsze zdjęcia szczególnie kuchni:) No i życzę powodzenia w zagospodarowywaniu otoczenia domku!! Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

czesc NETIU,

dziekuje za mile słowa.ciesze sie ze podoba ci sie nasz domek,naprawde duzo pracy włozylismy w niego i ciagle jest cos do zrobienia,nadal nie mamy skonczonego pokoju nad garazem...brakuje schodow-stolarz nawalil....,brakuje barierek na balkony-brak kasy niestety,ale tyle co mozemy robimy sami,tyle mozemy zaoszczedzic,dom duzo wiecej nas kosztowal nic zakladalismy,ale co tam,wole to niz nudy w miescinie i mieszkanie w bloku...

przeczytalam Twoj dziennik,sliczny domek,rowniez szybko ciagniecie do przodu,przed Wami najwazniejsze-wykonczeniowka-bede obserwowac,zapowiada sie naprawde pieknie,

Powodzenia i pozdrawiam

Irena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witam Irsu ja mam już wytyczony budynek a we wtorek robią wykopy i będą budować fundament, z tego co pamiętam ty też zaczynałaś jesienią i zdążyłaś do świąt postawić stan surowy z dachem. moi budowlańcy powiedzieli, że zdążą. jestem dobrej myśli. tak długo załatwialiśmy kredyt. To koszmar. nikomu tego nie życzę. napisz mi proszę ile m2 poszło na ściany zewnętrzne i nośne a ile na działowe. proszę ja będę budować z solbetu. 24x24x59 600 . muszę zamawiać i nie chcę żeby zabrakło. pozdrawiam srdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj monikad

my budowe zaczynalismy 1.09.08,pamietam ze jeszcze w wigilię bili u nas deski na dachu,niestety potem przyszla ostra zima i musielismy zrobic przerwe,przez 3 miesiace stalo straszydlo na naszej dzialce,niedociete deski sterczaly poza dach....nie bylo wszystko skonczone,nie lubilam wtedy jezdzic do naszego domku...

 

ale nie martwcie sie,jesli pogoda dopisze i macie dobra ekipe na pewno zdaza do swiat.

ciesze sie ze otrzymaliscie wreszcie kredyt,wiem co to znaczy bo sami przez ta przechodzilismy,teraz zostaly nam juz raty do splacenia...

Jesli chodzi o materialy to moj maz zna takie szczegoly,niestety nie ma go teraz w domu,jak przyjedzie zapytam i dam Ci znac.

Zycze wytrwalosci i dobrej pogody budowlanej!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...