Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

poszukuję wykonawcy instalacji gazowe w domu, macie jakichś sprawdzonych ??

 

STD Nasiłowski 022 7718360 (mają stronę www). Robili u mnie przyłacze od ogrodzenia (dwie nitki - kuchnia, kotłownia) i w srodku. Załatwili wszystko pozwolenie, geodeta ja itp., dostarczyłem tylko projekt i chyba 2800 PLN za całość (do tego chyba szafka oddzielnie).

 

Pozdrawiam

filipek

 

Potwierdzam solidna i uczciwa firma choć ceny już podnieśli, ale i tak będą lepsi od miejscowych pajaców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja z innej beczki...

Nasz syn za rok będzie gimnazjalistą ( na wiosnę przeprowadzka z Bemowa do Borzęcina).

Żona zastanawia się jaką opinią cieszy się Gimnazjum w Koczargach.

Bardzo prosimy o wszelakie obserwacje osoby zorjentowane. Pomogą nam podjąć decyzję.

W razie potrzeby na [email protected].

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki...

Nasz syn za rok będzie gimnazjalistą ( na wiosnę przeprowadzka z Bemowa do Borzęcina).

Żona zastanawia się jaką opinią cieszy się Gimnazjum w Koczargach.

złą. bardzo złą. fala. ale wiem to jedynie od sąsiadów, którzy gimnazjum mają już wieki za sobą :) ze słyszenia więc, nie z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję wykonawcy instalacji gazowe w domu, macie jakichś sprawdzonych ??

 

STD Nasiłowski 022 7718360 (mają stronę www). Robili u mnie przyłacze od ogrodzenia (dwie nitki - kuchnia, kotłownia) i w srodku. Załatwili wszystko pozwolenie, geodeta ja itp., dostarczyłem tylko projekt i chyba 2800 PLN za całość (do tego chyba szafka oddzielnie).

 

Pozdrawiam

filipek

 

Potwierdzam solidna i uczciwa firma choć ceny już podnieśli, ale i tak będą lepsi od miejscowych pajaców.

 

No a ja niestety nie potwierdzam solidnosci i uczciwosci tej firmy (Obslugiwal nas p. Chrustowski). Cala procedura w ich wykonaniu trwala kilka miesiecy dluzej niz u sasiadow, w miedzyczasie zgubili dziennik budowy, do czego nie chcieli sie przyznac. Klamali jak z nut, ze juz barkuje tylko jednego podpisu, ze ktos jest na urlopie itp bzdury. Jak zaczelam sama dzwonic i sprawdzac to okazalo sie ze dokumenty jeszcze do gazowni nie dotarly. Historie moze potwierdzic forumowa Margaret... Koszt 4000 zl, nie wiem za co! Z przyjemnoscia zaplacilam im dopiero po wielokrotnych ponagleniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję wykonawcy instalacji gazowe w domu, macie jakichś sprawdzonych ??

 

STD Nasiłowski 022 7718360 (mają stronę www). Robili u mnie przyłacze od ogrodzenia (dwie nitki - kuchnia, kotłownia) i w srodku. Załatwili wszystko pozwolenie, geodeta ja itp., dostarczyłem tylko projekt i chyba 2800 PLN za całość (do tego chyba szafka oddzielnie).

 

Pozdrawiam

filipek

 

Potwierdzam solidna i uczciwa firma choć ceny już podnieśli, ale i tak będą lepsi od miejscowych pajaców.

 

No a ja niestety nie potwierdzam solidnosci i uczciwosci tej firmy (Obslugiwal nas p. Chrustowski). Cala procedura w ich wykonaniu trwala kilka miesiecy dluzej niz u sasiadow, w miedzyczasie zgubili dziennik budowy, do czego nie chcieli sie przyznac. Klamali jak z nut, ze juz barkuje tylko jednego podpisu, ze ktos jest na urlopie itp bzdury. Jak zaczelam sama dzwonic i sprawdzac to okazalo sie ze dokumenty jeszcze do gazowni nie dotarly. Historie moze potwierdzic forumowa Margaret... Koszt 4000 zl, nie wiem za co! Z przyjemnoscia zaplacilam im dopiero po wielokrotnych ponagleniach.

 

Ja mogę polecić ekipę Pana Mariusza Bojanowskiego. Robili mi 36mb gazociągu, 9 przyłącza, szafkę i instalacje w domu. Wszystko było razem z obsługą geodezyjną i wszystkimi projektami + wypełnienie kompletu papierzysk. Co do cen to trudno mi porównywać bo miałem bardzo duże "dofinansowanie" z gazowni do samego gazociągu nie wiem więc ile płaciłbym za samo przyłącze.

 

Czasem Pana Mariusza trzeba było delikatnie telefonicznie ponaglić ale ogólnie było szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja niestety nie potwierdzam solidnosci i uczciwosci tej firmy (Obslugiwal nas p. Chrustowski).

 

Mnie tez obsługiwał ten sam Pan. i wszystko było OK

 

Cala procedura w ich wykonaniu trwala kilka miesiecy dluzej niz u sasiadow

 

Pisałem kiedyś ze nie są szybcy ... za to wykonanie bez zarzutu, i posprzątane po robocie włącznie z zagrabieniem terenu i doprowadzeniem do stanu pierwotnego. Czego zazwyczaj "fachowcy" już nie są w stanie wykonać, bo porządek ich w łapy kole. :-?

 

Co do opieszałości to raczej większość fachowców trzeba jak to się wyraził kolega wyżej "delikatnie ponaglać".

 

Historie moze potwierdzic forumowa Margaret...

 

Widać nie ma już porządnych wykonawców lub nie miałyście Panie szczęścia :lol:

 

Koszt 4000 zl, nie wiem za co!

 

Sprawdziłem fakturę i ... całość (przyłącze 40mb + instalacja na dwa punkty w budynku + zawory itp + podstawa szafki w ogrodzeniu) 2800 zł.

 

Ja mogę polecić ekipę Pana Mariusza Bojanowskiego.

 

No cóż ... ja tego Pana nie polecam .. bo jest nie solidny ... więc jak widać ... trudno czasami się kierować opiniami innych .... i "bądź tu mądry i pisz wiersze" :-)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz jestesmy przy temacie gazu to potrzebuje speca, który jest w stanie wystawic oswiadczenie o szczelności wewnetrznej instalacji gazowej. Taki dokument jest wymagany przez Starostwo przy oddaniu budynku do uzytkowania - i niestety musi dotyczyc próby szczelności na pracujacej instalacji (to niestety nie to co wymagała gazownia...). Spec od takiego oswiadczenia musi miec uprawnienia z III grupy - dozór. Pewnie juz częśc z Was przerabiała temat wiec polećcie kogoś szybkiego. Mój wykonawca (podpisuje sie pod tym co napisała Klememi) jakoś nie jest skory do współpracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz jestesmy przy temacie gazu to potrzebuje speca, który jest w stanie wystawic oswiadczenie o szczelności wewnetrznej instalacji gazowej. Taki dokument jest wymagany przez Starostwo przy oddaniu budynku do uzytkowania - i niestety musi dotyczyc próby szczelności na pracujacej instalacji (to niestety nie to co wymagała gazownia...). Spec od takiego oswiadczenia musi miec uprawnienia z III grupy - dozór. Pewnie juz częśc z Was przerabiała temat wiec polećcie kogoś szybkiego. Mój wykonawca (podpisuje sie pod tym co napisała Klememi) jakoś nie jest skory do współpracy...

 

Mi linię, przyłącze gazowe robił Wiesław Bojanowski - Bojanowskich jest w ogóle dwóch albo trzech - to są bracia, ale z tego co zrozumiałem, każdy ma swoją firmę. Telefon można znaleźć poprzez wyszukiwarkę - on też wystawiał mi wszystkie zaświadczenia i z jego tempa pracy byłem bardzo zadowolony - zrobił znacznie szybciej niż się wstępnie zadeklarował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi linię, przyłącze gazowe robił Wiesław Bojanowski - Bojanowskich jest w ogóle dwóch albo trzech - to są bracia, ale z tego co zrozumiałem, każdy ma swoją firmę. .

 

Ja miałem telefon do Wiesława i przekierował mnie do Mariusza. Na papierach widnieje jednak inż. Wiesław z tego co pamietam. Mariusz to chyba syn Wiesława :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oswiadczenie o szczelności wewnetrznej instalacji gazowej.

 

A co to za cudo ? Od kiedy ? Budynek zgłaszałem w maju i nie przypominam sobie takiego kwitu :-?

 

Jedynie kominiarz dawał mi jakieś tam oświadczenia .. może to właśnie o ten protokół chodzi ...

 

Mam coś takiego:

 

1 - Protokół sprawozdawczo opiniodawczy oględzin przewodów kominowych itp itgd...

 

2- Protokół kontroli instalacji aparatów gazowych.

 

Obydwa wystawił koniarz p. Ryszard Dębski tel. 602277268

Zadzwoniłem przyjechał za 2 godziny zapłaciłem 350 zł i pojechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oswiadczenie o szczelności wewnetrznej instalacji gazowej.

 

A co to za cudo ? Od kiedy ? Budynek zgłaszałem w maju i nie przypominam sobie takiego kwitu :-?

 

Jedynie kominiarz dawał mi jakieś tam oświadczenia .. może to właśnie o ten protokół chodzi ...

 

Mam coś takiego:

 

1 - Protokół sprawozdawczo opiniodawczy oględzin przewodów kominowych itp itgd...

 

2- Protokół kontroli instalacji aparatów gazowych.

 

Obydwa wystawił koniarz p. Ryszard Dębski tel. 602277268

Zadzwoniłem przyjechał za 2 godziny zapłaciłem 350 zł i pojechał.

 

No tak, nasze startostwo jako chyba jedyne w okolicy :-? wymaga takiego oswiadczenia.

I faktycznie nie jest to takie samo oswiadczenie, ktore potrzebne jest do gazowni.

 

Do gazowni wymagana jest bowiem proba szczelnosci przylacza - wykonana na sprezonym powietrzu (czyli przed "wpuszczeniem" do niej gazu).

Nasze startostwo wymaga natomiast proby szczelnosci pracujacej instalacji gazowej (zasilanej juz gazem z gazociagu) wraz z podlaczonymi do niej aparatami (piece, kuchenki).

 

Najlepiej o takie oswiadczenie ubiegac sie u osoby, ktora wykonywala instalacje gazowa, albo u osoby, ktora podlaczala piec do gazu - osoby te najczesciej dysponuja potrzebnymi wymaganiami.

Najlepiej u nich - bo z reguly takie zaswiadczenie jest w cenie podlaczenia pieca i nie trzeba wydawac kolejnych 200 zl...

 

Ex67 - u Ciebie powyzsze oswiadczenie to pewnie "2- Protokół kontroli instalacji aparatów gazowych"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z was wykonywał studnię wierconą pan Trzepałko z Wojcieszyna ?

Jeśli tak, to czy byliście zadowoleni/niezadowolenie ? Czy mieliście jakieś uwagi ?

 

Niezależnie od tego kto wam wiercił studnię: czy przy wierceniu studni podpisywaliście jakąś umowę czy wszystko uzgadnialiście ustnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z was wykonywał studnię wierconą pan Trzepałko z Wojcieszyna ?

Jeśli tak, to czy byliście zadowoleni/niezadowolenie ? Czy mieliście jakieś uwagi ?

 

Niezależnie od tego kto wam wiercił studnię: czy przy wierceniu studni podpisywaliście jakąś umowę czy wszystko uzgadnialiście ustnie ?

Tak, ja korzystałem z jego uslug. Studnia zostala wykonana ponad 2 lata temu.

Umowilismy sie na cene za mb. Do wody udalo sie dowiercic dopiero za 3 razem, w 3-cim kolejnym miejscu (zgodnie z umowa zaplacilem dopiero za ten 3-ci udany odwiert - wiec moim zdaniem jak najbardziej OK).

W kazdym razie studnia dziala do dzisiaj, musze tylko wymienic pompe na wydajniejsza (do podlewania ogrodu).

 

Jak bedziesz sie decydowal na studnie wiercona (niezaleznie od wykonawcy) - wybierz "drozsza" wersje studni (tj. o wiekszej srednicy) przystosowana do zatopienia wewnatrz pompy glebinowej.

Osobiscie nie znam bowiem zadnej osoby, ktora bylaby zadowolona z "tanszej" wersji studni przystosowanej do zasysania wody przez pompe umieszczona na powierzchni. Oczywiscie to zalezy od wydajnosci pokladow wodonosnych - ale na naszym terenie lepiej sprawdzaja sie studnie wspolpracujace z pompa glebinowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam prośbę o dobrego fachowca do zamontowania kominka :D

 

mi kominek projektował, oczywiście według moich wytycznych :D i wykonywał, a raczej wykonywała jego ekipa, pan Tomasz Kopyra, firma Manu Art z Blizne Łaszczyńskiego - siedziba w HMB, polecił mi go gildor i ja również jestem z niego zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji kominków. czy są jakieś przeciwwskazania do zamontowania jednego nadmuchu z kominka w łazience? w sensie czy tej rurze z anemostatem wilgoć może w jakiś sposób zagrozić?

 

pogrzałem sobie trochę i fajnie, ale jak napalę i nagrzeje kominkiem dom, to oczywiście piec mi się wyłaczy wówczas w łazience, gdzie nie mam rozprowadzenia ciepła odkominkowego, mam jak na alasce :) mogę sobie rurę tam ciągle doprowadzić, dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...