Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Drodzy Sąsiedzi.

Poszukuję fachowców od instalacji wod-kan, gaz, CO (w tym podłogówka) + solary. Jeśli macie sprawdzone ekipy z ww. dziedzin to proszę o info. Z góry wielkie dzięki !

 

Polecam Pana Zbyszka, który poprawiał u mnie po niezbyt dobrym hydrauliku, do dziś pluję sobie w brodę, że go pierwszego nie znalazłem...

 

Jakby co to na priva mogę dać namiary.

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha byłbym zapomniał :)

 

Właśnie skończyłem wielkie prace budowlane - mam do sprzedania chyba ze cztery palety bloczków fundamentowych (ponoć bardzo twarde - ekipa która w nich kuła twierdziła, że jeszcze takich twardych nie widzieli), trochę stempli i garaż blaszany drugiej klasy.

 

Zainteresowanych zapraszam na PW lub mail [email protected]

 

Do odbioru w mazowieckiem, wieś Marianów koło Leszna (trasa Babice-Borzęcin-Zaborów, etc)

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - wie ktoś, ile może kosztować uzyskanie świadectwa energetycznego budynku?

Świeża sprawa, ale może ktoś w jest temacie.

nie wiem, ale czytałem artykuł gdzieś i puki mało jest wykonawców tego typu to ceny są bardzo różne. podali przykład 800pln. tyle zapłacił gostek, który ma taki certyfikat z nr 1 i nie za ten numer zapłacił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was ma świeże doświadczenia z przyłączem gazowym?

Firma, która wykonuje przyłącze (do płotu) z ramienia gazowni zaoferowała mi wykonanie podłączenia budynku i wykonanie instalacji gazowej w domu.

Cena wydaje mi się wygórowana:

 

Projekt techniczny + opinia kominiarska

Koszt dokumentacji 1.500zł + VAT

 

Montaż szafki gazowej typ Z-4 na postumencie betonowym

Budowa instalacji n/c (26m ziemią do budynku)

Wykonanie instalacji w budynku do pieca i kuchni 11 m

Montaż szafki Z-1 na budynku z zaworem odcinającym

Obsługa geodezyjna (inwentaryzacja)

Koszt budowy: 4.800zł + VAT

 

Czyli razem 6300 + VAT. To naprawdę tyle kosztuje? Może ktoś ma doświadczenia w tym temacie i może się podzielić. Z góry Wielkie Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was ma świeże doświadczenia z przyłączem gazowym?

Firma, która wykonuje przyłącze (do płotu) z ramienia gazowni zaoferowała mi wykonanie podłączenia budynku i wykonanie instalacji gazowej w domu.

Cena wydaje mi się wygórowana:

 

Projekt techniczny + opinia kominiarska

Koszt dokumentacji 1.500zł + VAT

 

Montaż szafki gazowej typ Z-4 na postumencie betonowym

Budowa instalacji n/c (26m ziemią do budynku)

Wykonanie instalacji w budynku do pieca i kuchni 11 m

Montaż szafki Z-1 na budynku z zaworem odcinającym

Obsługa geodezyjna (inwentaryzacja)

Koszt budowy: 4.800zł + VAT

 

Czyli razem 6300 + VAT. To naprawdę tyle kosztuje? Może ktoś ma doświadczenia w tym temacie i może się podzielić. Z góry Wielkie Dzięki.

 

niestety, tyle to kosztuje, ja zapłaciłam bardzo podobną cene z tym że obsługa geodezyjna była po mojej stronie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Vat do niczego mi nie jest potrzebny, kwestia czy firma polecona przez gazownię zechce tak zrobić. Z kolei jeśli to normalna cena to nie bardzo chce mi się szukać kogoś kto zrobili w podobnej cenie bez Vatu.

 

ja moge podac firme która mi robiła, jeśli oczywiście chesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Vat do niczego mi nie jest potrzebny, kwestia czy firma polecona przez gazownię zechce tak zrobić. Z kolei jeśli to normalna cena to nie bardzo chce mi się szukać kogoś kto zrobili w podobnej cenie bez Vatu.

 

ja moge podac firme która mi robiła, jeśli oczywiście chesz ;)

 

Dzięki za ofertę, niestety już zamówiłem wykonanie :( w firmire, która oferowała wg ww stawek (prawdopodobnie uda się bez VAT :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

no to mnie zalamaliście tymi cenami przyłacza gazowego ;( to jeszcze przede mną ;(

powiedzcie mi proszę: w którym momencie montowaliście drzwi zewnętrzne? mam dom w stanie surowym z oknami, ale nie mam jeszcze drzwi. prawdę mowiąc boje się kupować teraz drzwi, wiedząc że będą jeszcze wjeżdżały do srodka rózne ekipy (nie mam jeszcze tynków, posadzek i ogólnie wszystkiego). Czy moje drzwi to przeżyją w nienaruszonym stanie? ;) jak Wy zrobiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

 

powiedzcie mi proszę: w którym momencie montowaliście drzwi zewnętrzne?

Trudno radzić. Ja miałem przez prawie cały czas "drzwi" zbite z desek. Zamontowałem Gerdy przed montażem kotłowni (wszystkie instalacje zrobione wcześniej). Drzwi zabezpieczone folią itp. wszystko OK - uszkodzili mi goście na sam koniec wnosząc meble :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

no to mnie zalamaliście tymi cenami przyłacza gazowego ;( to jeszcze przede mną ;(

powiedzcie mi proszę: w którym momencie montowaliście drzwi zewnętrzne? mam dom w stanie surowym z oknami, ale nie mam jeszcze drzwi. prawdę mowiąc boje się kupować teraz drzwi, wiedząc że będą jeszcze wjeżdżały do srodka rózne ekipy (nie mam jeszcze tynków, posadzek i ogólnie wszystkiego). Czy moje drzwi to przeżyją w nienaruszonym stanie? ;) jak Wy zrobiliście?

 

Moje przeżyły. Czyli reasumując masz wstawione okna i nie masz drzwi a co za tym idzie alarmu ? Gratuluję odwagi :wink:

 

Ja wstawiłem okna, drzwi i bramę garażową w przeciągu dwóch dni. W tym samym czasie odpalono alarm. Instalacji też nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi proszę: w którym momencie montowaliście drzwi zewnętrzne? mam dom w stanie surowym z oknami, ale nie mam jeszcze drzwi. prawdę mowiąc boje się kupować teraz drzwi, wiedząc że będą jeszcze wjeżdżały do srodka rózne ekipy (nie mam jeszcze tynków, posadzek i ogólnie wszystkiego). Czy moje drzwi to przeżyją w nienaruszonym stanie? ;) jak Wy zrobiliście?

 

Ja załozylem w takim stanie jak Twoj.

Drzwi przetrwały bez rysy. Były zabezpieczone i często zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...