Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poszukuję namiary na firmę ślusarską do zrobienia bramy wjazdowej, furtek i może kutego ogrodzenia - w przypadku tego ostatniego elementu to jeszcze nie jestem zdecydowany.

Dzisiaj otrzymałem namiar na Pana Ptaszyńskiego oraz Wiktora Nowaka.

Może ktoś z Was miał okazję korzystać z ich usług - jeśli tak proszę o komentarze.

 

Z góry dzięki.

 

wD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sztachety

 

Czy możecie polecić mi miejsce gdzie kupowaliście sztachety do płotu? No i co braliście? Olcha polecana wszem i wobec czy coś innego?

 

A ja mniej typowo - świerkowe na zewnątrz dałem rok temu i wszystko O.K. Słyszałem, że świek wprawdzie pracuje bardziej od olchy, ale potem wraca do pierwotnych kształtów.

 

Gdyby ktoś potrzebował fachmanów od kostki brukowej to mogę podzielić się namiarami, bardzom :D zadowolony z ich pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałam wywołana do odpowiedzi zatem opowiadam jak było u mnie z poszukiwaniami kierownika budowy;)

 

Dzwoniłam do:

1) bardzo polecanego na Forum J. Kordowskiego, (z Legionowa) - odmówił bo za daleko dla niego,

2)polecanego przez kogoś z forum R. Kupca z Sochaczewa - odmówił bo bardzo zajęty.

3)polecanej przez kogoś z forum W. Janowskiej z Sochaczewa - odmówiła z powodu długotrwałej choroby,

4) niejakiej J. Bosiek z Komorowa k. Kampinosu - miała się zastanowić się czy się podejmie po obejrzeniu projektu.

 

W końcu zdecydowałam się na p. Józefa Rembisza (też znalezionego na Forum), z którego jak na razie jestem bardzo zadowolona (jesteśmy na etapie układania stropu). Pojawia się na budowie przy ważniejszych pracach i kiedy tylko zadzwonię i Go o to poproszę. Kilka razy ekipa coś poprawiała na Jego prośbę/nakaz. Zawsze pod telefonem, wszystko dobrze tłumaczy. Zatem jesteśmy zadowoleni póki co! Kontakt mogę podać na priv.

 

Pozdrawiam!

 

Ania

Witajcie,

pytanie o kierownika budowy pojawia się często ale odp chyba raczej chodza na privy. To taka wstydliwa sprawa ?

No nic, pisze jako -ąty lamer budowlany: szukam Kierownika Budowy. Przez wielkie KB ponieważ chce prawdziwego; takiego żeby był jak Tommy Lee Jones w Ściganym i żeby naprawdę wyłapał ku swojej chwale tych wszystkich, którzy będa mnie chcieli doić na każdym kroku.

Z góry duże dzięki

has

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztachety

 

Czy możecie polecić mi miejsce gdzie kupowaliście sztachety do płotu? No i co braliście? Olcha polecana wszem i wobec czy coś innego?

 

Mario mysle ze Olcha ma swoje plusy co jest powodem ze kazdy sie na nią decyduje. Jednak UWAGA jezeli kupisz sekatą wowczas nawet 30% to zlom. Polecam 1 gat, jezeli wieksza ilosc lepiej szukac poza miastem (roznica 40-50%).

Jak uda Ci sie znalezc płyty uzywance gdzie bedzie jeszcze kilkadziesiąt na zbyciu prosze daj znac rowniez poszukuje. Jak sam znajde tez dam znac.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci sie znalezc płyty uzywance gdzie bedzie jeszcze kilkadziesiąt na zbyciu prosze daj znac rowniez poszukuje.

 

pozdr

 

Płyty używane już kupiłem. W Błoniu w składzie budowlanym mieli używane po 3 pln. Jak Cię interesuje to daj znać. Zapytam ojca o namiary na skład. Mieli tego dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar na bramy. A jakie bramy macie?, Duża jest różnica między normstahl a wiśniowskim? Może jakaś inna jest dobra?

Ja mam normstahl głównie ze względu na cenę, choć jakościowo wydaje mi się, że też jest lepsza. Wiśniowski jest droższy dla bram szerokich, bo są niestandartowe. Normstahl w standarcie ma znacznie szersze bramy, co za tym idzie tańsze. Przy węższych bramach raczej tańszy jest Wiśniowski, ale raczej nie lepszy. Wiśniowski jest zainstalowany w garażu podziemnym w bloku, w którym obecnie mieszkam. Rożnicę w jakości widać gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brama Wisniowski w okleinach imitujacych drewno wyglada jak pokryta tanim laminatem. Brama Normsthala a la drewno wyglada o niebo lepiej.

 

Nie wypowiadam sie na temat mechanizmow bo nie mam porownania. Mam 5m Normstahla od ponad roku, dziala bez zarzutu. Bralismy z firmy Amper z Ołtarzewa, tel. 227221485, 609666105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam sie na temat mechanizmow bo nie mam porownania. Mam 5m Normstahla od ponad roku, dziala bez zarzutu. Bralismy z firmy Amper z Ołtarzewa, tel. 227221485, 609666105.

no Amper był droższy od Elmontu o prawie 10% na bramie.

a co do mechanizmu Normstahla (ja mam 4,5m), to mam zastrzeżenia. potrafi się czasem rozprogramować automat (w moim modelu, Euro), o czym wie doskonale obsługa Elmontu i chętnie wpada do mnie na programowanko. ale już mnie nauczyli i sam sobie to programuje. ale nie marudzą, że muszą podjechać. w sumie okazuje się, że to żadna filozofia, ale nie wpadli na to, żeby swoją inicjatywą mnie nauczyć, tylko przyjeżdżają :) sam poprosiłem o wskazówki :)

mechanicznie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam poprosiłem o wskazówki :)

mechanicznie jest ok.

 

Mi się też rozprogramował automat. Gdzieś na forum ogólnym - Wymiana doświadczeń - ktoś pięknie wytłumaczył jak to cudo (badziewie ? :wink: ) co się wielu osobom rozprogramowuje - programować. Gość z serwisu mówił, że czasem wystarczy, że na wylewkę pójdzie płytka, komuś listewka czy kamień pod bramę wpadnie. Automat wyczuwa wcześniejszy opór i jest już rozprogramowany.

 

Co do bram to Normstahl był w moim przypadku (model Elipse g60...chyba) minimalnie tańszy niż Wiśniowski. Wykonanie Normstahla bardziej mi pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...