Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na stronie Junkersa znalazłem zasadę działania solarów. jak widzę, można tym też się dogrzewać. C.O. jakoś nie wiedziałem :)

http://www.junkers.com/pl/media/animacje/Solaranlage_pl~1.swf

 

 

Tylko po co dogrzewać się latem?

 

Mój kolega ma solary i zimą uzyskuje z nich max. temperaturę 13 st. C. Mówi, że może się przydać do wstępnego podgrzewania CWU zimą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beki. Człowiek się narobił przy budowie i by coś zjadł :D .

 

Czy na terenie naszej Gminy jest jakaś fajna włoska knajpa/ pizzeria ? Wszelkiej maści Telepizze i sieciówki odpadają :wink: . Ewentualnie jakieś inne fajne jadłodajnie ? Jedyne co namierzyłem to suhi (nie korzystałem ale czytałem dobrą recenzję na gastronautach), knajpa w Janowie (bez ochów i achów ale można coś przekąsić). Ale z dobrą pizzerią i fajnymi knajpkami jakiś chyba kibel jest :-? Mam nadzieje, że się mylę.

 

W Borzęcinie Małym jest pizzeria Roma :) wyglada brzydko, posiedzieć ta nie jest miło, ale pizze robią bardzo dobrą, naprawdę, można zamówić sobie na wynos w leniwe niedzielne popołudnie i zjeść w zaciszu domowym :) mniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję kogoś w naszej okolicy kto wystawia świadectwa energtyczne budynków, najlepiej sprawnie i niedrogo.

 

Będę badzo wdzięczna za każdy namiar :)

 

dziękuję

 

Przejrzyj moje wypowiedzi w Grupie Babickiej. Jakiś miesiąc temu komuś podawałem namiar. Nie wiem czy są z naszych okolic ale kobietka przyjeżdza po dokumenty pod wskazany adres i po kilku dniach oddaje świadectwo pod wskazany adres. Biora 500 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję kogoś w naszej okolicy kto wystawia świadectwa energtyczne budynków, najlepiej sprawnie i niedrogo.

 

Będę badzo wdzięczna za każdy namiar :)

 

dziękuję

 

Przejrzyj moje wypowiedzi w Grupie Babickiej. Jakiś miesiąc temu komuś podawałem namiar. Nie wiem czy są z naszych okolic ale kobietka przyjeżdza po dokumenty pod wskazany adres i po kilku dniach oddaje świadectwo pod wskazany adres. Biora 500 pln.

 

Tak :)

dziękuje juz przejrzałam wczesniej, dzwoniłam juz do pana i sie umówiłam, ale jeszcze raz dziękuje za odzew.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

macie kogos w gminie kto jest w stanie odsniezyc troche drogi???

 

k :roll:

 

Też się dołączę. Wczoraj obdzowniłem wszystkich znajomych rolników. Nikt nie ma pługa do traktora. Wyczaiłem gościa co w mojej wsi boisko odśnieżał. Bardzo chetnie ale tyle sniegu dowaliło, że najbliższe kilka dni nie ma szans :-?

 

Mamy z sasiadem jakies 50m drogi o szerokości 7m. Raz, drugi mozna ręcznie. Ale wczoraj płakać mi się już chciało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie Junkersa znalazłem zasadę działania solarów. jak widzę, można tym też się dogrzewać. C.O. jakoś nie wiedziałem :)

http://www.junkers.com/pl/media/animacje/Solaranlage_pl~1.swf

 

 

Tylko po co dogrzewać się latem?

 

Mój kolega ma solary i zimą uzyskuje z nich max. temperaturę 13 st. C. Mówi, że może się przydać do wstępnego podgrzewania CWU zimą :)

a kto mowi o ogrzewaniu domu latem? to gdzie idzie woda z zasobnika, należy do sterownika pieca. solary jedynie ogrzewają wodę w zasobniku.

a że kolega ma małą sprawność solarów... cóż :) już doczytałem, że próżniowe mają lepszą sprawność zimą i całkiem dobrze się sprawują w _dogrzewaniu_ nie grzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dołączę. Wczoraj obdzowniłem wszystkich znajomych rolników. Nikt nie ma pługa do traktora. Wyczaiłem gościa co w mojej wsi boisko odśnieżał. Bardzo chetnie ale tyle sniegu dowaliło, że najbliższe kilka dni nie ma szans :-?

 

Mamy z sasiadem jakies 50m drogi o szerokości 7m. Raz, drugi mozna ręcznie. Ale wczoraj płakać mi się już chciało....

u mnie na ulicy jest sąsiad z koparką (ostrówek taki) i widziałem jak kilka razy wyjeżdżał, a jako że nie pora na wykopki, to pewnie cel miał właśnie odśnieżalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto mowi o ogrzewaniu domu latem? to gdzie idzie woda z zasobnika, należy do sterownika pieca. solary jedynie ogrzewają wodę w zasobniku.

a że kolega ma małą sprawność solarów... cóż :) już doczytałem, że próżniowe mają lepszą sprawność zimą i całkiem dobrze się sprawują w _dogrzewaniu_ nie grzaniu.

 

 

Z solarami jest tak, że nie latem grzeją bo nie za bardzo da się je wyłączyć :)

 

Jakoś nie wierzę w te opisy - tak jak napisałem poprzednio - kolega ma solary (właśnie próżniowe) i latem ma 80 st.C w zasobniku i musi go co pewien czas schładzać (np. wylewając gorącą wodę i zalewając zimną), natomiast zimą jest to 13 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem. ja się opieram wyłącznie na opisach, gdyż nie mam doświadczeń ani kolegów z solarami :)

na spotkanie obiecał wpaść forumowicz, który para się budową CO oraz podpowiada co i jak. zainteresował się dofinansowaniem i chce podjechac na nasze spotkanie. jak mi się uda go poznać, to zapytam jak to jest z ograniczeniem temperatury w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem. ja się opieram wyłącznie na opisach, gdyż nie mam doświadczeń ani kolegów z solarami :)

na spotkanie obiecał wpaść forumowicz, który para się budową CO oraz podpowiada co i jak. zainteresował się dofinansowaniem i chce podjechac na nasze spotkanie. jak mi się uda go poznać, to zapytam jak to jest z ograniczeniem temperatury w zbiorniku

 

my równiez wybieramy się na spotkanie, widzę, że będzie burzliwa dyskusja ;)

i mam nadzieję, że odpowiedzą na wszystkie za i przeciw, moim zdaniem opłaca się w to zainwestować, bo realizacja tego potrwa pewnie "jakiś czas" a w tym czasie gaz podrożeje kilka razy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z solarami jest tak, że nie latem grzeją bo nie za bardzo da się je wyłączyć :)

 

Jakoś nie wierzę w te opisy - tak jak napisałem poprzednio - kolega ma solary (właśnie próżniowe) i latem ma 80 st.C w zasobniku i musi go co pewien czas schładzać (np. wylewając gorącą wodę i zalewając zimną)

To jest podobno minus solarów, jak wyjedziesz na urlop i nie używasz, to się nagrzewa cała instalacja i ten płyn w solarach szlag trafia i trzeba wymieniać za konkretne pieniądze. Ja tam na razie przy gazie ziemnym kiepsko widzę tę opłacalność, ale na spotkaniu w szkole bedę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...