Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

NIE POLECAM korzystania z usług firmy Elektrohydromar p. Marka Krejdynera zarejestrowanej w Zalesiu Górnym.

Sprzedali i podłączyli mi kocioł gazowy, czyli niby wszystko zostało zrobione, ale kosztem nerwów i bezskutecznych prób kontaktu.

 

Otóż pan Marek:

- nie informuje klienta o opóźnieniach, po prostu nie przyjeżdża

- umawia się i nie przyjeżdża, wcześniej twierdzi, że napewno będzie, a w umówionym terminie go nie ma i jak zwykle nie odbiera telefonu

- nie odbiera telefonów, kontakt z nim jest więc niezwykle trudny, o reakcji w sytuacjach awaryjnych czy potrzebie zrobienia przeglądu kotła można raczej zapomnieć

- zawory przy kotle zamontował mi w trudno dostępnym miejscu, co stwarza problem przy awaryjnym zamknięciu wody.

 

Nie wyobrażam sobie jak można u niego wyegzekwować naprawę w razie awarii czy przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich

 

Pilnie poszukuję kominiarza ( ponoć przynosi sczeście :D ), potrzebna mi jego opinia, wreszcie zabrałem się za odbiór budynku.

Będę wdzięczny za namiary.

Mogę polecić pan Józef Kuch z Pruszkowa 0-501-223854 lub 022-7289223

Solidny , sprawdza wszystko porządnie i należy do Korporacji Kominiarzy Polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostałam z Eko-Babic listę firm, które mogą projekty przyłącza wody wykonać, ale chciałam jeszcze zasięgnąc opinii szanownych Forumowiczów: komu warto to zlecić? Chyba dobrze byłoby, aby ta sama firma zrobiła projekt przyłącza gazu, ale nie jest to warunek konieczny.

 

Pozdrawiam,

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Powoli finiszuję budowę.

Czy moglibyście polecić jakąś firmę, gdzie mogłabym zamówić parkiet egzotyczny?

Wiem, że dużo jest takich punktów np. w opexach, ale nie wiem które dobre.

 

I podobna prośba o firmę od mebli kuchennych.

 

z góry dzięki i pozdrawiam

 

Ja kupowałem w VIP Parkiet w Łomiankach, dosyć drogo ale duży wybór. Mam orzech amerykański z ogrzewaniem podłogowym i jestem z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie w temacie budowlanym , ale moze ktos jest juz po budowie i szuka rozrywek :wink: :D

 

Szkoleniowe Dni Otwarte dla psow .

w dniach 16 17 i 18 kwietnia 2010 .

Zajecia zaczna sie w piatek po poludniu okolo godz.15 . Zakonczenie w niedziele po poludniu .

Zajecia prowadzic bedzie Martin Barjak i Magda Barjak .

Mozna wrzucic w google :wink:

 

Szkoleniowcy nie dosc , ze sa profesjonalistami to do tego perfekcjonistami .

Bedzie mozna sie sporo dowiedziec i sporo nauczyc .

Kazdy pies bedzie potraktwany indywidualnie . Bedzie mozna pytac do woli i z pewnoscia otrzyma sie odpowiedzi .

Zajmowac bedziemy sie przygotowaniem do PT przygotowaniem do IPO .

Oczywiste jest , ze nie koniecznie trzeba cwiczyc przygotowujac sie do zawodow , mozna robic to dla samej radosci psa i naszej dla rozrywki zeby zobaczyc jak to jest .

W czasie tych 3 dni szkoleniowcy pokaza co i jak wyglada , ocenia psy , opowiedza o tym .

Mysle , ze opowiedza i pokaza jak robi sie slady beda po seminarium w tym temacie .Sami wciaz , pomimo ogromej wiedzy w temacie szkolen ucza sie .

Slady sa dobrym zajeciem dla kazdego psa .

 

Liczba miejsc bedzie ograniczna , kazdy musi dostac ze szkolenia jak najwiecej .Nie ma mozliwosci , zeby wygladalo to jak w szkolkach niedzielnych ze im nas wiecej tym lepiej .

Kazdy pies i jego pan bedzie musial poczuc sie wazny

 

Koszt tego wynosi 150 pln . D dla osob spoza Warszawy bedziemy organizowali nocleg .Mozna bedzie oczywiscie zorganizowac sobie nocleg samemu .

Planujemy ogniska i grill . Z pewnoscia bedzie ktos kto podjedzie do sklepu po kielbase , inne miesa na grilla dla wszystkich i zrobi salatki /salatki bardziej do miejscowych / .

 

Co do miejsca zajec to bedzie to albo plac w Zlotoklosie albo Goscienczyce .

 

Zapisywac mozna sie tutaj . Numer konta do wplat podam w miedzyczasie .

Z cala pewnoscia nie napisalam wszystkiego , prosze pytac , byc moze dla niektorych podane skroty sa magiczne , co jest zrozumiale , chetnie wyjsnie .

Podam oczywiscie tez co trzeba ze soba zabrac i jakie linki smycze , tasmy szelki itd .d

 

Zapraszam serdecznie w imieniu Szkoleniowcow .

Wiecej w temacie w Dziale Zwierze tez czlowiek.

 

http://forum.muratordom.pl/16-18-04-2010-szkoleniowe-dni-otwarte-piaseczno,t180265.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...inwestycja dlatego podawana jest procentowo, że każdy może mieć indywidualne koszty do poniesienia. jak masz zbiornik, to nie sadze, żeby instalacja pod Ciebie obejmowała dodatkowy zbiornik. będziesz miał niższe koszty inwestycji i Twoje koszty, to nie bedzie te 20% od 15kpln, tylko przykladowo 20% od 10kpln. o tym też była mowa

czyli wedle tego jak rozumiem - w rachubę mogłyby też wchodzić kolektory rurowe (próżniowe)... Wtedy udział 20% byłby nie od 15.000 PLN tylko powiedzmy od 17.000 PLN...?

Czy też wymóg inwestycji jest taki, że muszą być koniecznie płaskie?

 

U mnie inwestycja raczej się opłaci - mam duże zużycie CWU... znaczy się - mało ekologiczny jestem :wink:

Jedyne co mnie trochę powstrzymuje to demolka - ledwie co wykończonego domu... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wedle tego jak rozumiem - w rachubę mogłyby też wchodzić kolektory rurowe (próżniowe)... Wtedy udział 20% byłby nie od 15.000 PLN tylko powiedzmy od 17.000 PLN...?

Czy też wymóg inwestycji jest taki, że muszą być koniecznie płaskie?

 

U mnie inwestycja raczej się opłaci - mam duże zużycie CWU... znaczy się - mało ekologiczny jestem :wink:

Jedyne co mnie trochę powstrzymuje to demolka - ledwie co wykończonego domu... :-?

 

w sumie o próżniowych wspomnieli na zapytanie z sali. może tworząc przetarg poproszą o wycenę i dadzą wybór. generalnie w nie zauważyłem jeszcze ruchu żadnego, a następny ruch to będzie podpisanie umowy z gminą. jako że prawnicy nad tym pracują, to czekamy cierpliwie na to co wypracują i dopiero wtedy będzie podejmować nieodwracalną decyzję :) na razie sugeruje ankiety jak najszybciej, bo nie są one zobowiązujące.

generalnie może się okazać, że wybiorą firmę, która zarówno płaskie jak i próżniowe sprzeda w tej samej cenie. kto wie :) życie jest pełne niespodzianek.

 

ja też obawiam się grzebania w domu, tym bardziej, że musze dopiero teraz wykończyć pokój, który brałby udział w rozpierdusze. osobiście chciałbym mieć przynajmniej informację na już, gdzie oni sugerują mi je zamontować, bo ja mam dach wschód-zachód i nie mam połaci południowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dawno mnie nie tu nie bylo, mieszkamy juz trzy lata, oczywiscie jeszcze nie wszystko gotowe ale moze kiedys dobrniemy do konca

 

na forum jakos nie mialam ostatnio czasu

ale ciekawa bylam czy piszecie cos na temat kolektorow

 

moim zdaniem jest to zupelnie nie oplacalne, chyba ze ktos ma z 10 osob w domu

nas moze nie jest duzo bo tylko trojka ale cwu wcale nie oszczedzamy, moj synek lubi sie kapac w wielkiej wannie pelnej wody, a my rowniez ekonomiczni nie jestesmy

wzielam rachunek za gaz za lipiec-sierpien 2009, czystej oplaty za gaz bylo 64,70 za dwa miesiace, reszta to oplata abonamentowa i sieciowa stala, ktore i tak trzeba placic

wynika ze miesiac ogrzewania wody i gotowania, bo mam plyte na gaz, kosztuje pewnie ok. 30-35 zl,

nie wiem ile idzie na samo cwu ale nawet gdyby calosc to jest to najwyzej 420 zl rocznie, a przeciez ten kolektor nie ma 100 proc. wydajnosci i jak jest taka zima jak obecnie gdzie slonca na lekarstwo to nie wiem czy wogole cokolwiek by dawal, do tego dochodza jeszcze koszty konserwacji,

nie mowiac juz o ewentualnym remoncie domu po montazu

 

nawet jezeli rodzina mi sie powiekszy, a gaz bedzie dalej drozal to i tak nie widze wiekszego sensu

 

gdyby ten kolektor wspomagal ogrzewanie domu to wtedy bym sie zastanowila ale to od razu bylo powiedziane na poczatku zebrania ze to sa jedynie kolektory do cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...