Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wzielam rachunek za gaz za lipiec-sierpien 2009, czystej oplaty za gaz bylo 64,70 za dwa miesiace, reszta to oplata abonamentowa i sieciowa stala, ktore i tak trzeba placic

no i widzisz. mój rachunek za gaz za lipiec-sierpien to 399pln. gazu zużyłem 175m3. licząc po 1,50 to 262,50pln czyli 131pln/m-c. a moje dzieci są małe (6-6-1), a kiedyś dorosną i kiedyś dołaczy "mamusia", będzie nas 6 i do tego 3 tyg wakacji było z wyłaczonym piecem. aha, to za samo CWU, bo nie gotuje na gazie. czyli 131*6=786pln rocznie teraz w dużym zaokrągleniu przy półrocznym okresie korzystania (kwiecień-wrzesień). cóż, pieca kondensacyjnego mi nie dofinansowują, a przy takim zużyciu mi się już opyla, co? zwróci się po ok 4ech latach (optymistycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dach: polecany tu już kilka-kilkanaście razy Witek Groń. Terminowy, uczciwy, fachowy. A jak jakas pierdoła mi nie pasowała po ładnym już okresie od zrobienia dachu to godzinę po telefonie Pan Witek był na budowie. Nie wiem jak z cenami. Dwa lata temu była śrdnia rynkowa.

 

Góraz z Izabelina :wink:

 

Nie mam przy sobie telefonu. Kliknij w napisane przeze mnie posty. Zamieściełm jego dane w liście polecanych w Wawie i okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowaliście krzewy i rośliny do Waszych ogrodów?

porównywaliście jak kształtują się ich ceny w okolicach Warszawy i dalej w Polsce?

Różnie, ale najbliżej warto zobaczyć: jadąc od ronda w Babicach (kilkaset metrów) do Bronisz po lewej stronie jest baner - sprzedaż iglaków - bardzo rozsądne ceny, dobre rośliny i miła obsługa. Oczywiście też w Broniszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam ok. 80m bardzo błotnistej drogi dojazdowej w Wojcieszynie i chciałbym ją jakoś tymczasowo doprowadzić do stanu użytkowania. Czy ktoś wywozi może jakiś gruz, kamienie, potłuczone cegły, które by się do tego nadały? Będę wdzięczny za pomoc lub jakieś sugestie jak tanio rozwiązać ten problem.

 

Tomek

606-62-00-61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was udało się przejść z taryfy C11 (budowlana) na G11 bez odbioru budynku ?

a da się? do tego jako jeden z obowiązkowych papierów był papier właśnie odbioru budynku.

 

Też mysłałem, że się nie da :wink: . Z tego co już dzisiaj wiem to się da. Nie ma nigdzie w ustawodastwie literalnego zpaisu, że przejście z C11 na G11 musi się wiązać z odbiorem budynku. Część operatorów zmienia taryfę po nadaniu numeru posesji (do tego nie trzeba odbioru) i oświadczeniu inwestora, że budowa się zakończyła a w domu prowadzone są prace wykończeniowe, częśc operatorów od razu daje G11 nie wchodząc w tzw. prąd budowlany, częśc staje okoniem. RWE staje okoniem ale nie są wstanie podać podstawy prawnej. ZNaczy się nie bo nie. Musi być odbiór....bo musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mysłałem, że się nie da :wink: . Z tego co już dzisiaj wiem to się da. Nie ma nigdzie w ustawodastwie literalnego zpaisu, że przejście z C11 na G11 musi się wiązać z odbiorem budynku. Część operatorów zmienia taryfę po nadaniu numeru posesji (do tego nie trzeba odbioru)

numer posesji to ja dostałem zanim zacząłem budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was udało się przejść z taryfy C11 (budowlana) na G11 bez odbioru budynku ?

A czemu nie? Ja nawet przeskoczyłem fazę "budowlaną". Budowę zaczynałem z agregatem benzynowym. Energetycy okablowali okolicę, gdy dom był już w stanie surowym zamkniętym. Od razu podłączono mi dom na taryfie G11, a odbiór był dopiero po kilku miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach: polecany tu już kilka-kilkanaście razy Witek Groń. Terminowy, uczciwy, fachowy. A jak jakas pierdoła mi nie pasowała po ładnym już okresie od zrobienia dachu to godzinę po telefonie Pan Witek był na budowie. Nie wiem jak z cenami. Dwa lata temu była śrdnia rynkowa.

 

Góraz z Izabelina :wink:

Potwierdzam i popieram! Ale w Izabelinie mieszka jeszcze jeden góral od dachów. Nazywa się Tomasz Lis. Nie należy mylić go z dziennikarzem, tylko od razu poszczuć psami. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy miał ktoś przyjemność (lub nieprzyjemność) budować ze SKŁADEM z Izabelina.

 

http://www.sklad.waw.pl/ pan Laskowski Zdzisław

 

Poza sprzedażą materiałów wiem, że zajmują się budową do SSO

 

jakieś miał ktoś doświadczenia.

 

będe wdzięczny za każdą prawdziwą i rzetelną informację.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy miał ktoś przyjemność (lub nieprzyjemność) budować ze SKŁADEM z Izabelina.

 

http://www.sklad.waw.pl/ pan Laskowski Zdzisław

 

Poza sprzedażą materiałów wiem, że zajmują się budową do SSO

 

jakieś miał ktoś doświadczenia.

 

będe wdzięczny za każdą prawdziwą i rzetelną informację.

 

pozdrawiam

 

kupowałem i nich bloczki i korzystałem z wypozyczalni betoniarki, wszystko było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...