Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

wiosna w końcu idzie a z nią murarze;). Zatem odświeżam jesienne ogłoszenie:

 

zostało mi po budowie SSZ, odsprzedam taniej:

 

Pustak wentylacyjny LEIER, 3 komory – 12 szt.

Pustak wentylacyjny LEIER, 2 komory – 8 szt.

Pustaki Teriva (styrobeton) – 5 szt.

Stemple – dł. 2,8 - 3m – około 150 szt.

Odbiór własny w okolicach Leszna pod W-wą.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wreszcie jakieś konkrety.

Co do paru kwestii mam jednak wątpliwości.

 

Jak rozumiem najpierw trzeba zadeklarować udział w projekcie i podpisać umowę. Później nastąpi przetrag i wyłonienie wykonawcy, który wykona projekt instalacji.

Paragraf 2, punkt 3 umowy stanowi, że to wykonawca tworząc projekt zadecyduje, gdzie należy umieścić kolektory.

A co w przypadku, gdy miejsce instalacji kolektorów nie będzie mi odpowiadać, bo np. okaże się, że wykonawca będzie chciał je umiejscowić na ścianie lub na balustradzie balkonu?

 

Warta zastanowienia się jest też kwestia opisana w Par. 3, punkcie 4. Umowa zobowiązuje mnie do eksploatowania instalacji przez 5 lat i dokonywania w tym czasie niezbędnych przeglądów, konserwacji oraz zgodnie z ww. puktem "...ponoszenia (...) wszelkich kosztów niezbędnych do utrzymania całego zestawu do prawidłowej eksploatacji...". A ile trwa gwarancja? Co w przypadku, gdy np. po 2 latach okaże się, że trzeba wymienić kolektory, a będzie już po gwarancji? Jest to mój problem, czy - zgodnie z Par.3 punkt 1 - problem gminy, która pozostaje prawnym właścicielem mojej instalacji...? A jeśli kolektory zostaną np. skradzione? Można je ubezpieczyć od takiego ryzyka, ale przez 5 lat nie ja jestem ich właścicielem, więc czy gmina je ubezpieczy albo weźmie na siebie ryzyko w przypadku kradzieży/zniszczenia...?

 

Generalnie - parę kwestii wymaga jeszcze wyjaśnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś konkrety.

Co do paru kwestii mam jednak wątpliwości.

ja też

 

Jak rozumiem najpierw trzeba zadeklarować udział w projekcie i podpisać umowę. Później nastąpi przetrag i wyłonienie wykonawcy, który wykona projekt instalacji.

Paragraf 2, punkt 3 umowy stanowi, że to wykonawca tworząc projekt zadecyduje, gdzie należy umieścić kolektory.

A co w przypadku, gdy miejsce instalacji kolektorów nie będzie mi odpowiadać, bo np. okaże się, że wykonawca będzie chciał je umiejscowić na ścianie lub na balustradzie balkonu?

napisz do nich zapytanie, bo to faktycznie ciekawe i podaj odpowiedź.

 

mnie jeszcze nurtuje kwestia użyczenia części budynku. nie wiem na jakiej zasadzie ma się odbywać użyczenie, bo umowa nie precyzuje. może nie obawiam się nadużyć, ale nie ma zapisu kiedy osoba upoważniona ma prawo wejść na obiekt. co jak będą chcieli wejśc na obiekt jak mnie nie będzie? IMO, powinien być zapis dot. ustalnenia terminu przybycia i konieczności obecności użyczającego lub osoby przez niego wskazanej. w przeciwnym, wypadku mają prawo wejść kiedy im się podoba, w końcu im to użyczam i mają do tego prawo.

 

cieszy mnie zaś kwestia zapisania konkretnej maksymalnej kwoty jaką mogę ponieść. obawiałem się, że max 25% i zakres do 20kpln, może spowodować wydatek rzędu 5kpln z mojej strony, ale jak widać 3750pln jest jako maksymalny mój wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak rozwiązaliście kwestię prądu na budowie? Od sąsiadów czy z energetyki? Czy 1300 zł za realizacje takiego tymczasowego przyłącza na budowę to dużo czy ok? W tym wszystkie materiały i robocizna człowieka z uprawnieniami. Skrzynkę jako taką mam w granicy działki właściwie...

Pozdrawiam,

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do nich zapytanie, bo to faktycznie ciekawe i podaj odpowiedź.

Ano jestem pod wrażeniem. Gmina na dwie nurtujące mnie wątpliwości odpisała (i to w czasie poniżej 24 godzin) - poniżej pozwolę sobie wkleić odpowiedzi.

 

Na pytanie związane z projektem i lokalizacją kolektorów (Paragraf 2, punkt 3 umowy):

"Planujemy elastyczne podejście do tego tematu - w momencie gdy przyejdzie do Pana firma wykonująca projekt techniczny będzie mógł Pan wyrazić opinię w zakresie miejsca lokalizacji poszczególnych elementów zestawu - będzie to uwzględniane w projekcie pod warunkiem że możliwe będzie bezproblemowe zainstalowanie zestawu i nie będzie się wiązało ze znacznymi kosztami dodatkowymi (np. w sytuacji gdy będzie duża odległość między zbiornikiem i kolektorem)"

 

Na pytanie o gwarancję, koszty eksploatacji, ubezpieczenie:

"Gwarancja - minimum 5 lat, chcemy wynegocjować nawet 10. Dodatkowo chcemy wynegocjować bezpłatny serwis przez pierwsze 3 lata. Ubezpieczenie jest wliczone w cenę, przez 5 lat to gmina ponosi odpowiedzialność za to, Pan jest odpowiedzialny jedynie za prawidłową eksploatację."

 

Szczerze mówiąc - jak dla mnie odpowiedzi rzeczowe i konkretne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś namiary na gruz betonowy frakcjonowany, kliniec, żwir..... - ogólnie przesypownia kruszywa mi potrzebna z cenami niższymi niż na Kutrzeby mają. Muszę 60m2 drogi przed bramą utwardzić.

 

Jakby ktoś miał namiar to sprawa w miarę pilna bo za tydzień chciałbym robotę zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was udało się przejść z taryfy C11 (budowlana) na G11 bez odbioru budynku ?

 

RWE w jednym ze swoich papierków ma zastrzeżenie, że zmiana taryfy jest dopiero możliwa po przedłożeniu potwierdzenia odbioru budynku.

Jestem na bieżąco z wszystkimi ich papierkami, a dla rozpoczynających przygodę z tą "świetną firmą" mała przestroga. Przyłącze kablowe: 1,5m wykopu plus kilka metrów przewodu na słup, realizują już 23 miesiąc (w umowie mają na to 18 miesięcy). Dom mam wykończony od października, ale odbiór mi wisi "dzięki" RWE Stoen. Nic tylko pogratulować firmie "świadomej energii", szkoda że nie świadomej dotrzymywania terminów.

Nie zlecajcie wykonania przyłącza tej firmie. Lepiej jest załatwić to we własnym zakresie i jak to pięknie piszą, wówczas "użyczasz ją nieodpłatnie na rzecz RWE". Przy takim rozwiązaniu mają mniej czasu. Wówczas realizacja dokumentacji jest po Twojej stronie, lub zatrudnionego przez Ciebie projektanta. Przy tej okazji przestrzegam przed projektantem (podwykonawcą RWE) firmą EL-TOM. Wspomniane opóźnienie to głównie ich sprawka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie kogoś polecić do kostki brukowej?

 

Z czystym sumieniem mogę polecić firmę JAR-BRUK. Układali u mnie tuż przed zimą. Szybko i porządnie. Po zimie wszytko w porządku. Zapraszam do obejrzenia pracy.

 

A jak kształtują się cenowo?

 

Z tego co pamiętam to ok 40zł/m2 za robiciznę. Do tego pan Jarek może sam organizować kostkę i cement i za to dodatkowo pokrywasz koszty. Jednak on dba o terminowość transportów. Około 140 m2, niezbyt prostego wzoru, robili u mnie przez 3 dni. Wg mnie wzorowa organizacja pracy, za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do oddania za symboliczna kwotę nową antenę TV-SAT 90cm z konwerterem

B.dobra antena w kolorze szarym kupiona w hurtowni Dipol.

 

http://images37.fotosik.pl/270/e06e160e7c15237e.jpg

 

Do odbioru w Izabelinie.

Zestaw kupiony nowy, u mnie w lesie nie ma sygnału, niestety.

 

w katalogu hurtowni wygląda tak,

http://www.dipol.com.pl/antena_satelitarna_stalowa_90_cm_offset_ocynkowana_malowana_a-e_A9605.htm

moja jest szara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

możecie podac namiary na firmy z okolicy, które wywożą szambo i śmieci? W starostwie mówią, że do pozwolenia na budowę potrzebne jest zapewnienie o wywozie nieczystości :roll:

huh, a to ciekawe. nic takiego nie było mi do pozwolenia potrzebne. coś się zmieniło?

http://www.babice-stare.waw.pl/index2.php?op=8&go=8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...