Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Czy braliście beton z Girs-Bud? Ceny mają raczej konkurencyjne. Jaka jest wasza opinia o betonie z tej firmy?

 

Girlsy nie mają na pewno "swojego" betonu. Są tylko pośrednikami. Ale ja brałem u nich 90% towaru na budowę i nigdy się nie zawiodłem. Na pewno będzie to dobry beton. A jeśli tani - to należy brać :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Siemka,

 

w ostatnich postach widziałem że ktoś szukał ekipy do ocieplenia zewnętrznego budynku, ja właśnie zamówiłem firmę którą polecił mi mój znajomy .

Razem z właścicielem obejrzeliśmy to co zrobili i wyglądało to całkiem nieźle.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to wyślę kontakt na priva.

Z tego co wiem to mają jeszcze wolne terminy no i ceny robocizny poniżej 30 zł za m2.

 

Pozdrawiam

Łukasz :p

 

A czy ja mogę poprosć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących i już wybudowanych,

czy możecie podać namiary na sprawdzonego kierownika budowy? Szukam kogośz szeroko rozumianej okolicy, rozliczenie najchętniej na zasadzie ryczałtu a nie za każdą wizytę na budowie. Czekamy na pozwolenie na budowę i jak tylko będzie chcielibyśmy ruszyć:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję:

- ekipy do zbudowania płotu z cegły klinkierowej ok. 50mb (słupki i podmurówka do zbudowania, fundament już jest)

- ekipy do przeglądu dachu (dachówka ceramiczna) - dach leży już parę lat i myślę, że jakieś drobiazgi trzeba poprawić np. obróbka blacharska - dlatego najchętniej ekipa robiąca w okolicy, która poświęci godzinę lub dwie na chodzenie po dachu po fajrancie.

 

Z góry dziękuje.

 

Pozdro!

Edytowane przez elwirs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję:

- ekipy do zbudowania płotu z cegły klinkierowej ok. 50mb (słupki i podmurówka do zbudowania, fundament już jest)

- ekipy do przeglądu dachu (dachówka ceramiczna) - dach leży już parę lat i myślę, że jakieś drobiazgi trzeba poprawić np. obróbka blacharska - dlatego najchętniej ekipa robiąca w okolicy, która poświęci godzinę lub dwie na chodzenie po dachu po fajrancie.

 

Z góry dziękuje.

 

Pozdro!

 

do tego klinkieru mogę Ci polecić p. Sławka 697 606 322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję:

- ekipy do przeglądu dachu (dachówka ceramiczna) - dach leży już parę lat i myślę, że jakieś drobiazgi trzeba poprawić np. obróbka blacharska - dlatego najchętniej ekipa robiąca w okolicy, która poświęci godzinę lub dwie na chodzenie po dachu po fajrancie.

 

a do dachu, to skontaktuj się z chłopakami z dach-luxu. u mnie robili drobne poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RWE w jednym ze swoich papierków ma zastrzeżenie, że zmiana taryfy jest dopiero możliwa po przedłożeniu potwierdzenia odbioru budynku.

Jestem na bieżąco z wszystkimi ich papierkami, a dla rozpoczynających przygodę z tą "świetną firmą" mała przestroga. Przyłącze kablowe: 1,5m wykopu plus kilka metrów przewodu na słup, realizują już 23 miesiąc (w umowie mają na to 18 miesięcy). Dom mam wykończony od października, ale odbiór mi wisi "dzięki" RWE Stoen. Nic tylko pogratulować firmie "świadomej energii", szkoda że nie świadomej dotrzymywania terminów.

Nie zlecajcie wykonania przyłącza tej firmie. Lepiej jest załatwić to we własnym zakresie i jak to pięknie piszą, wówczas "użyczasz ją nieodpłatnie na rzecz RWE". Przy takim rozwiązaniu mają mniej czasu. Wówczas realizacja dokumentacji jest po Twojej stronie, lub zatrudnionego przez Ciebie projektanta. Przy tej okazji przestrzegam przed projektantem (podwykonawcą RWE) firmą EL-TOM. Wspomniane opóźnienie to głównie ich sprawka.

Pozdrawiam

 

Witam, zabieram się za przygotowania do budowy w Zielonkach Wsi (2 linia działek przy Białej Góry). Chciałbym rozpocząć budowę w przyszłym roku. Wszystkie media są w ul. Białej Góry. Gmina skasowała opłaty adiacenckie za media ale nie kwapi się aby je wykonać. W Eko Babice poradzili aby samemu wykonać przedłużenie wodociągu i kanalizacji a oni zwrócą 70% po zakończeniu. Na etapie budowy to ja chyba zadowolę się studnią i toitoiem. Nie wiem natomiast jak najlepiej (i gdzie) załatwić prąd i gaz. Docelowo na terenie mają powstać transformatory i do nich ma być podpięcie. Jeden z sąsiadów ma prąd tymczasowy na słupach obok mojej działki. Czy będę mógł z nich skorzystać? Jak to najlepiej załatwić? Bardzo proszę o pomoc i dobre rady

 

AZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę WAS o pilną pomoc. Miałem problem z moim wykonawcą nie dotrzymał terminów (oddałem mu plac budowy 19.10.09 i do dziś nie wyszedłem z dołu) i zostawił budowę niedokończoną. I znowu poszukuję uściwej, solidnej i wachowej ekipy lepiej z polecenia. Czekam na Wasze polecenia o to opis i stan aktualny budowy:

 

Budowa w Błoniu rozpoczęta w październiku 2009. Stan wykonany bez izolacji. Aktualnie budowa jest prawie na etapie stanu zera. piasek w całości zasypany i częściowo ubity i zagęszczony, . Do stanu zero pozostało tylko wykonać izolację pionową ściań fundamentowych styropianem 10cm lub styrodurem. Uzbroić płytę podposadzką i zalać ją betonem 15 gr 15cm z izolacją poziomą.

Projekt:

Projekt dom w mieczykach archon http://www.archon.pl/projekt_domu/do... m3f01aa25a9d1a odbicie lustrzane z następującymi modyfikacjami:

1) podział pokoju nr 5 na poddaszu na dwa mniejsze z odzielnymi wejściami.

2) podniesienie ścianki kolankowej z 89 do 126 cm.

3) Pralnia na piętrze nad garażem z wejściem od łazienki nr 2 plus okna do pralni.

4) Dobudowa pokoju nad garażem z oknami do pokoju i z przeprojektowaniem schodów.

5) poszerzenie garażu na drugi samochód w bok o 2.5 m z likwidacją bocznych okień ze wschodu i założeniem dodatkowych drzwi z tyłu garażu.

 

Ustalone zmiany materiałów w stosunku do projektu:

1. Podwyższenie poziomu domu poprzez podniesienie fundamentów.

2. Porotherm 25 dla ścian zewnętrznych i ścian wewnętrznych.

3. Ściany działowe z porothermu gr nie mniej niż 11.5.

4. Ocieplenie garażu styropianem 10cm i podłogi styropianem niemniej niż 12cm, ścian zewnętrznych budynku styropianem 15 cm.

5. Więźba dachowa z sosny impregnowanej.

Dach:

1. Dachówka cementowa firmy Bras kolor ceglasty.

2. Pokrycie dachowe wraz z izolacją w następującym układzie:

-folia paroprzepuszczalna

- kontrłata

- deskowanie

- papa

- kontrłata

- łata

- dachówka

3. Orynnowanie dachu PCV firmy Marley

4. Wkręty ocynkowane do dachu.

5. Okna dachowe pokojowe i łazienkowe firmy Velux

 

Powierzchnia domu:

Całkowita: 332 m2

Użytkowa: 280,1 m2 w tym mieszkalna 175,4 m2

Zabudowy: 248,8 m2 w tym taras ischody zewnętrzne 38,1 m2

Kubatura 1076 m2

Powierzchnia dachu ok 350 m2

Realizacja:

Budowa domu jednorodzinnego w Błoniu wraz z pokryciem dachowym

 

Oczekiwania wobec Wykonawcy:

1. Terminowość- wymagany termin ukończenia budowy połowa czerwca 2010)

2. Fachowość (Jesteśmy bardzo wymagający i dokładnie wszystko sprawdzamy)

3. Materiały w gestii zleceniodawcy wykonawca zobowiązuje się do współpracy z inwestorem w zamawianiu i dostarczaniu materiałów oraz przedstawienie najkorzystniejszej ceny, opłata za materiały na bieżąco lub etapami po przedstawieniu faktur.

4. Gwarancja na roboty budowlane.

5. Wymagamy Faktury VAT na roboty

6. Rozpoczęcie prac od zaraz.

Acha taras i schody wejściowe do domu nie zostały uwzględnione do stanu zero.

Strop monolityczny wylewany.

Karim

P.S Wykonawcy którzy sobie wysoko cenią i podają wygorowane ceny z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...