Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

Podjęlismy decyzję - budujemy się :lol:

Na razie jeszcze poszukujemy swojego miejsca ale od pewnego czasu na pierwszym miejscu sa Stare Babice i okolice :). Wiem, że to forum dla budujących się i pewnie jeszcze nie mieszkacie ale napiszcie proszę pare słów zachęty - jak sie mieszka czy buduje (to głównie dla męża bo on juz się złamał ale dalej nie jest w 100% przekonany co do opuszczenia warszawskiego blokowiska).

Jak teraz wyglada sprawa z ziemia do kupienia i które okolice są najsympatyczniejsze? Szukamy spokojnego miejsca, bo sami jestemy spokojni, wsrod sympatycznych sasiadow :)

 

pozdrawiam

Ola

 

witaj Ola :D

 

nie wiem wlasciwie co Ci napisac :wink: ale mysle ze wybor gminy dobry :D a co do konkretnego miejsca to nie wiem co Ci radzic bo to zalezy od Waszych potrzeb i upodoban a pewnie tez od zasobow finansowych bo jak sie na pewno zorientowalas ceny dzialek w gminie sa b. rozne

 

a jak sie mieszka to moze KrzysiekSw cos napisze bo on i mieszkaniec i budujacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Ola,

 

Stare Babice to najlepsza gmina w okolicach Warszawy - trafny wybor ;-)

A dlaczego najlepsza :

1. naj - blizej - do centrum Warszawy niedaleko; na pewno nie przezyjecie szoku komunikacyjnego przeprowadzajac sie tutaj

2. naj - lepsze powietrze - przy wiatrach zachodnich (90 % wiatrow w Polsce) zawiewa nam od puszczy i dlatego

3. naj - spokojniejsza; z racji otuliny parku, samego parku gmina jest cicha, bez uciazliwego przemyslu czy sasiedztwa

4. naj - milsi ludzie tutaj mieszkaja - sama popatrz na nasze forum - zadnych klotni ;-) pyskowek, sielska anielska atmosfera pracy, wspolpracy

5. naj - tansza to ta gmina nie jest ..ale na pewno warta swej ceny

6. naj -drozsza tez nie jest .... wiec nie jest zle ;-)

7. naj - wiecej lasow - oczywiscie w gminie Hajnowka jest jeszcze wiecej lasow ..ale i u nas lasow Ci dostatek ..ale i te 2 drzewa przyjmiemy na opal

8. osme naj z rozpedu ..

9. naj XXX - zawsze sa jakies ukrytu zalety, o ktorych nie wiem

 

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno coś w Koczargach mają znów odralniać - sąsiadka chce sprzedawać, cieszyła się, że zarobi.

Ale szukających jest nawał - wiosną nie było tygodnia, żeby ktoś nie pytał, gdzie tu można kupić działkę.

Szczerze mówiąc, trochę mi żal uciekać z tych Koczarg - ładniej tam, jak w Babicach.

OlaK - ja buduję w Babicach Starych właśnie - w razie zainteresowania służę telefonem do sąsiada - on zaczyna sprzedawać działki - ja jestem zainteresowany, żeby się zabudowało po sąsiedzku, szczególnie, jeśli sąsiedzi będą sympatyczni i cukrem czasem poratują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z miejsc to nie wiem ale unikaj dzialek do ktorych media trzeba ciagnac np 100 m no chyba ze cena dzialki jest tak atrakcyjna ze zrekompensuje ewentualne koszty uzbrojenia co w przypadku 100 m moze wyniesc ok 20 tys. i wiecej

 

 

Swiete slowa Karorka:)

Choc czasami jest tak, ze jest tak pieknie i atrakcyjnie cenowo, ze sie o tym nie mysli...jak w moim przypadku

Ja mam nadzieje, ze skonczy sie na calkiem przyzwoitych kosztach przylaczenia tego mojego pradu.

I ponawiam pytanie do wszystkich: czy ktos z was mial do zaplacenia 30.000zl za przylaczenie energii i udalo mu sie to zalatwic taniej?? co robic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje kopaczy studni i budowniczych szamba

 

A tak nawiasem mowiac kiedy sie to robi tzn. kopie studnie i buduje szambo?? na jakim etapie budowy??

 

Z szambem, to bym sobie też jeszcze odpuścił, wkopiesz, ktoś najedzie ciężkim sprzętem i uszkodzi. Co do szamba, to już od kilku osób słyszałem, że najtaniej w okolicach Radomia (betonowe), moja siostra szukała przez wyszukiwarkę internetową, wyszło jej z połowę taniej z transportem, niż w Wawce.

Co do przyłącza energetycznego - o czym mówisz - RB-tka, czy przyłącze docelowe, napowietrznie, czy kablem, ile metrów?

Najwięcej można wyczytać z warunków, o ile takie już masz. Podaj jakieś szczegóły, to może coś podpowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam serie praktycznych pytań:

 

1. Jaki w Starych Babicach i okolicach jest szybki (od 128kbps) dostęp do Internetu? Tylko Neostrada TP, czy może coś innego?

 

2. Czy w Starych Babicach jest jakaś "kablówka", czy każdy ma własną antenę satelitarną? (bo kablówki też maja czasem internet w ofercie)

 

3. Jak odbieracie "zwykły" TV? Ja próbowałem podłączyć mój stary TV do "anteny pokojowej (wewnętrznej) z przedwzmacniaczem 36 dB" (tania antenka z Media Marktu), ale nie uzyskałem zadowalającego efektu, bo nie mam głosu (szumi). Może dlatego, że dach jest z blachy?

 

Pozdrawiam

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam serie praktycznych pytań:

 

1. Jaki w Starych Babicach i okolicach jest szybki (od 128kbps) dostęp do Internetu? Tylko Neostrada TP, czy może coś innego?

 

2. Czy w Starych Babicach jest jakaś "kablówka", czy każdy ma własną antenę satelitarną? (bo kablówki też maja czasem internet w ofercie)

 

3. Jak odbieracie "zwykły" TV? Ja próbowałem podłączyć mój stary TV do "anteny pokojowej (wewnętrznej) z przedwzmacniaczem 36 dB" (tania antenka z Media Marktu), ale nie uzyskałem zadowalającego efektu, bo nie mam głosu (szumi). Może dlatego, że dach jest z blachy?

 

Pozdrawiam

Pieczara.

 

1. nie wiem

2. :lol: ale się uśmiałem. A poważnie - chyba nieprędko

3. w Koczargach odbiera mi ładnie - jedynie na TV4 trochę gorzej, szczególnie w deszczowe dni (wtedy raczej kiepsko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za informacje o Internecie. Nie jestem zdziwiony - tzn. byłbym mile zdziwiony innymi odpowiedziami :)

 

A co z tym TV? Ja chyba w jakimś lokalnym paśmie ciszy mieszkam, bo nawet radio nie odbiera UKF! A znajomi mnie parę lat temu ostrzegali, że w "Babicach to UKF nawet zawraca"... :D (*)

 

Ale na poważnie - TV Wam odbiera na:

a. antenie zewnętrznej

b. antenie wewnętrznej (ze wzmacniaczem XXdB, czy bez?)

c. odbierałby i na zwykłym drucie

 

Pozdrwiam

Pieczara.

 

(*) dla mnie to był argument, żeby sie tam właśnie budować. A okazuje się, że teraz to już prawie miasteczko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziebdzio i ewentualnie inni wszechwiedzący;) niech mnie ktoś wreszcie uswiadomo gdzie sie moge na 100% dowiedzieć czy kanaliza kieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeedys bedzie w Borzecinie-Topolinie. Ja na 1005 wiedziałam ,że nie teraz mi Zdziebdzio namieszła i mówi ,że ma byc ech....... No i czy w wypadku wysokich wód gruntowych 1,5m mierzone wiosną wiec w njwyższym momencie raczej.jest sens robic oczyszczalnie przydomową. Da sie to wiem , nawet zgodnie z normami i prawem;) ale może ktoś ma jakies doświadczenia i np boje sie ,że jak nagle pożadnie przyleje to mi g........... wypłyna na ogród buuuuuuuuuuuuuuu

no i sie wacham ech............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...