Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A to by nawet nieźle wyglądało: na środku pustego pola, wśród ostów kilka osób i grill. :lol: Żeby choć kilka krzaków. Mam jedno drzewo ale małe i do wycięcia.

Po prostu na razie utknąłem, ale chcę teraz coś zacząć. Prąd z agregatu, woda z baniaka i do przodu. Jestem przekonany, że w tym roku zrobi się tam ruch i przyspieszy to media. Jak się zrobi na zasadzie spólki sąsiadów, gmina zawraca każdemu jakąś kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą wodą na 50 metrach to mnie zmartwiłeś, bo chciałem mieć jakąś studnię ....... :cry:

U ciebie może być zupełnie inna sytuacja. To ja mam problem, ale na obrzeżach woda jest, choć nie tak płytko. Jest taki nowy dom na samym początku pola, 150m ode mnie. Tam jest na 30m. Ale ten sam spec od studni u mnie się poddał. Zrobił próbny odwiert i nie wziął ani złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOHO - witam sąsiada!

 

Co do mediów w Kwirynowie: zgoda, są problemy i pewnie na niektóre trzeba będzie poczekać. Tym nie mniej na pocieszenie chciałbym podzielić się z wami dwoma spostrzeżeniami.

 

1. Prąd

Gdy prawie 2 lata temu składałem papiery o przyłącze, w trakcie moich starań położyli kabel w ulicy i zrobili mi skrzynkę w rogu działki. Nie chciałem płacić ponownie za mapkę, więc udałem że o tym nie wiem. No i dostałem zgodę na przyłączenie... linią napowietrzną dopiero jak zainstalują transformator, a instalacja kablowa była już gotowa od ponad dwóch miesięcy.

 

2. Gaz

W połowie 2002 roku gazownia łaskawie stwierdziła że chyba, przepraszam za wyrażenie, oci....łem, i że gaz mogę mieć najwcześniej za 2 lata, jak pokryję koszty ca. 100m rury. Pół roku później gaz płynął już nowo położonymi rurami.

 

WNIOSEK: To co mediodawcy (ale fajnie wymyśliłem, co?) mówią petentom to jedno, a co jest lub będzie na prawdę to drugie. Poza tym sąsiedztwo Bardzo Ważnych Osobistości (bo podobno tacy też są w naszej okolicy) działa w takich sprawach jak katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wyjeździe z Placu w Twoim kierunku, jest jeden dom po lewej stronie i obok niego dwa fundamenty...... a Ty gdzie "siedzisz", patrząc z tego punktu ?

Właśnie ten dom studnię ma, ale w ciągu krótkiego czasu podciągnęli sobie i wodociąg (Ważne Osoby). Ja jestem też po lewej stronie jakieś 150m dalej (tam jest taki 2m dąb). Potem następne 100m i ogrodzona działka z dużymi drzewami. Ja do Ważnych Osób nie należę, ale może się załapię. :wink:

Poza tym, jeśli zamierzasz odczekać z budową 2-3 lata, to będą cię jeszcze prosić, żebyś się przyłączył. Pójdzie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, miłe. Ale rzeczywiście 30-50m studni po 100zł/m chyba się nie zwróci. Jest jeszcze możliwość wody gdzieś na 2m. Tam jest glina albo ił, może być i woda. Do picia się nie nada, ale do kwiatków ... Tylko ta woda jest mocno "kapryśna". Dziś może być, jutro nie, bo to głównie z bieżących opadów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] jakieś 70 % działki jest obniżone o dobry metr...... powoli rozglądam się za darmową ziemią [...]

Ja mam trochę podobny problem, tyle że na ok. 60 cm. Daj znać, jakbyś znalazł 'darmową' tudzież 'tanią' ziemię, ok? Chociaż weź też pod uwagę, że będziesz miał sporo humusu po pracach ziemnych, więc twoje potrzeby na ziemię do podwyższenia działki się zdecydowanie zmniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...