Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej,

 

Byla juz kiedys burzliwa dyskusja na temat badania gruntow.

Pojedz(cie) sobie wlasnie teraz na Wasze dzialki i zobaczcie ...czy po tych roztopach stoi woda - jesli tak to po jaka cholere geologa wolac - przeciez wiadomo, ze sie nie da. ;-) Ale jezeli gorka, piaseczek sosenki wokol - wtedy mozna fachowca zawezwac.

Generalnie uwazalbym z robieniem piwnic, czy innych podziemnych instalacji (oczyszczalni) w Babicach - lasy legowe. Losiowe Blota, dreny, rowy odwadniajace ...w naszej gminie jest bardzo wysoki poziom wod gruntowych.

 

Pozdrawiam "wylewnie" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje do projektu oczyszczalni dokładnego pomiaru gruntu. projekt oczyszczalni wykona moj ojciec bo sie tym zajmuje, ale zeby go wykonac musi wiedziec jaki jest grunt.

nie jest podmokly ale sosenek tez nie ma :) za to zaczynaja samosiezasiewać brzózki ;) chce znac też gelebokosc wód. piwnicy budował nie będę, bo skoro nikt w okolicy tego nie zrobił, to chyba coś w tym jest.

takie badania geologiczne nie sa drogie, a moga wogole sie przydac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już kiedyś polecałam: Geotest Krzysztof Traczyński, tel. 844 45 87. Kosztowało chyba 1000 zł. może 1200, już nie pamiętam. Jest to cena za 3 odwierty w obrysie projektowanych budynków. Cieszę się że zrobiłam te badania, przynajmniej wiem na czym stoi mój dom. I dzięki wynikom robiliśmy stan zero na jesieni przy niskim poziomie wód gruntowych. Na wiosnę byśmy nie dali rady. W maju podczas badań mieliśmy "swobodne lustro wody" na 1,2 m pod powierzchnią terenu. Dzięki temu zmieniliśmy posadowienie budynku, ławy zalaliśmy w folii z betonu wodoszczelnego itp.

 

pozdrawiam,

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już kiedyś polecałam: Geotest Krzysztof Traczyński, tel. 844 45 87. Kosztowało chyba 1000 zł. może 1200, już nie pamiętam. Jest to cena za 3 odwierty w obrysie projektowanych budynków.

nooo, to dość ciekawa cena. coś mi się wydaję, że nawet płacąc za dojazd spoza W-wy, zmieszcze się w dużo niższej kwocie. no chyba, że Twoje badania były jakieś poważniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieważne, już przyjedzie spoza warszawy. 1000pln to chora cena. bedzie mnie kosztowało max 500, ale chyba mniej.

btw. ratusz uzaleznia budowe oczyszczalni od badan geologicznych, czyli od opinii geologa. oczyszczalnie mozna juz budowac gdy woda jest 1m-1,5m pod powierzchnia. stosuje sie tylko wowczas inny drenaz i ewentualnie wlasnie pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...