Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prosze o pomoc.

Czy ktoś wie coś o działkach na sprzedaż w Lipkowie ?

2000 m2, albo 2 mniejsze obok siebie.

 

Pozdro

J

 

Generalnie Babice i okoliczne gminy mają wysoko wody gruntowe i nikt nie decyduje się na podpiwniczenia.

 

Czy mają być budowlane, czy mogą być rolne, ale z perspektywami?

Wiem, że kolega coś miał sprzedawać, mogę go spytać w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy cena jest chora czy nie, grunt żeby badania były profesjonalnie zrobione i żeby coś za tym szło. ten geolog zaproponował zmiany w konstrukcji budynku i w zagęszczeniu opasek. Przygotował opracowanie z wyliczeniami nośności. Mój wujek który jest inspektorem nadzoru, a u mnie kierownikiem budowy, był zadowolony. Opowiadał mi o kolesiach którzy przyjeżdżają z rurą do odwiertów, wiercą, wysypują zawrtość i mówią: Panie, woda! albo: dobrze będzie i biorą 300 zł. po czym tyłek w troki i do domu. Z takimi też oczywiście można sobie poradzić.

Wogóle to wszystko polega na tym, jakie ma się podejście do tego co się buduje, a to znowu zależy od charakteru. My z mężem jesteśmy pedantyczni. Może tanio nas to nie wychodzi, ale śpimy spokojnie, i to nam odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankalenka my mamy w rodzinie szefa spółki wodno-ściekowej który zna wszelkich fachowców tej branży tylko niestety nie w wawie :( myslelismy ,ze może kogoś z wawy uda sie złapac ale na takie dictum patrz cena wolimy sciągnąc sprawdzonego fachowca jednak z dalszej okolicy:) usługa na pewno fachowa bedzie tylko nie wiem czy geo zechce przyjegac . Oby!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zrobić dobrze i tanio :) samo badanie pod oczyszczalnie, jesli chodzi o poziom wód to 40pln :) geolog to geolog, znać się musi, a skoro mój ojciec korzysta z jego usług kanalizując wsie i wykonując inne roboty tego typu, to wierze w jego umiejetności. mój ojciec jakos jest silnie właśnie pedantyczny, ale rozsądny :) nie wydaje duzej kasy, tylko dlatego ze to W-wa ;) uwierz mi, to tylko usługa, może być sporo tańsza. projekt domu w w-wie kosztuje od ~6kpln, daleko poza w-wą człowiek chciał max 3kpln. ale my znalezlismy gotowy projekt, całkowicie nam odpowiada, więc zapłace 1,5kpln ;)

przyjedzie... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to. często tak jest że super fachowiec z odlelejszych rejonów ma tyle zamówień u siebie że "delegacja" do stolicy go nie interesuje. To na pewno dobrze świadczy o jakości ale dla nas pożytku brak. Ostatnio często mam do czynienia z bardzo polecanymi ekipami wykończeniowymi spoza w-wy i niestety ciągle słyszę, że im się nie chce spać poza domem i nie jest to kwestia kasy (koniec końcem pewnie jest, ale przecież nie chodzi o to żeby płacić 100% drożej niż rynek). Ale tak to jest - jak ktoś jest dobry to ma dużo pracy na swoim podwórku... W ten sposób "straciłam" tynkarzy wewnętrznych - super ekipa super chłopaków z cenami warszawskimi ale zza Puław. Ale mają małe dzieci i młode żony w domu :lol: i muszę szukać dalej.... Mam też kłopot ze stolarzem. Polecany z Krakowa nie chce przyjeżdżać do w-wy... a nasi "lokalni" albo mają ceny z księżyca albo są partaczami. Ja chcę znaleźć dobrych fachowców za uczciwe pieniądze. nie tanich i nie najdroższych.

a propos jeszcze Twojego geologa - w przypadku kilkuset zł czasem nie warto zawracać sobie głowy namawianiem na siłę kogoś na przyjazd po znajomości, dorzucając kasę i tracąc czas. Ale ja jestem z tych co nie mają co rozrzucać ale są rozrzutni :lol: Na pewno znajdziesz kogoś trochę tańszego od Traczyńskiego. Zresztą teraz, gdy ten Pan pisze artykuły do "Ładnego Domu" mogło jeszcze podrożeć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos jeszcze Twojego geologa - w przypadku kilkuset zł czasem nie warto zawracać sobie głowy namawianiem na siłę kogoś na przyjazd po znajomości, dorzucając kasę i tracąc czas.

my jeszcze mamy troche czasu :) pozatym jesli sie okaze, ze mozemy robic oczyszczalnie, to ów geolog bedzie i tak musial brac udzial w projekcie ;) bo bedzie go pewnie realizował mój ojciec :) wszystko zalezy od ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc.

Czy ktoś wie coś o działkach na sprzedaż w Lipkowie ?

2000 m2, albo 2 mniejsze obok siebie.

 

quote]

Jeszcze niedawno niedaleko K Zajac byla dzialka do sprzedania wlasnie ok 2000m . była tabliczka z numerem telefonu wbita na dzialce. Niestety teraz znie bede w okolicy wiec nie podam ale moze ktoś bedzie przejeżdzał?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące ekipy od wylewek. Czy ktoś z Was, drodzy sąsiedzi miał robioną wylewkę przez ekipę która używała do tego celu lasera? Poszukuję takiej. Koleżanka mi opowadała że u niej podłączyli laser gdzieś przy suficie i latały kropki po podłodze w miejscach które trzeba było jeszcze dolać. Niestety to jedna z tych ekip które nie chcą przyjechać... Czy możecie mnie oświecić jak się fachowo taka usługa nazywa i czy znacie takich cudaków godnych polecenia? Efekt ich pracy był piorunujący - idealnie równa powierzchnia... to moje marzenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geotechnik- Eugeniusz Zamłyński tel.758 61 44. Trzy odwierty- 800 zł.

Tylko please bez dyskusji czy to drogo czy tanio - oceńcie to sobie sami.

Co do oczyszczalni trzeba zapytać w gminie czy pozwolą. W Izabelinie nie można robić.

dzieki :)

a co do oczyszczalni, to chyba nieco wiecej niz pytanie potrzebne :) tu sie wystepuje o warunki, niemal tyle papierzysk co przy budowie domu :) pytac, to już pytaliśmy, oni nie wiedzą ;) trzeba oficjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...