Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

napisz na priva ile Cię kosztowała balustrada z metra. Mam 4 wyceny (proste słupki ze stali, wypełnienie z szyby, pochwyt drawniany możliwie prosty) i nie znalazłam tańszej oferty niż 1000 zł za metr bieżący plus VAT plus montaż..... więc ja rozważam "systemową" czyli do samodzielnego montażu. fajne znalazłam na http://www.antiqua-technic.com

cenowo lepiej ale też mnie nie zachwyca ten wydatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balustrada....no coz mamy psa, beda dzieciaki..........bedziemy rodzinnie brudzic i czyscic :wink:

Jeśli będziesz robić tę balustradę, a może i wcześniej, zgłoś się do mnie. Dam ci namiary na dobrych wykonawców (właśnie u nas skończyli). Schody zresztą też robią.

 

Dziekuje!!! :D

W takim razie jak tylko dojdziemy do etapu schodow, to napewno sie zglosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balustrada schodów jest nowoczesna - stal nierdzewna. Schody mam betonowe. Ale robią też całe schody. Postaram się jutro te dane przesłać, bo nie mam przy sobie.

 

jprzedworski, to mieszkasz już u siebie, czy jeszcze jesteś przed przeprowadzką? A może wiesz co tam u Mańka, tyle razy się wybierałem przejechać, ale ostatnio taki młyn u mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jprzedworski, to mieszkasz już u siebie, czy jeszcze jesteś przed przeprowadzką? A może wiesz co tam u Mańka, tyle razy się wybierałem przejechać, ale ostatnio taki młyn u mnie....

Jeszcze nie mieszkam, choć to już prawie końcówka. Mamy już jedną łazienkę "na błysk" (polecam fachowców - robią wykończeniówkę), nieco pomalowane ściany. Brak podłóg, szafek do kuchni, nie ma gazu (jadę na butlach). Kilka rzeczy do poprawki, kilka nie do poprawienia - jak to w życiu. No i oczywiście otoczenie, bo błoto niemiłosierne. Nie bez powodu ulica się nazywa Łosiowe Błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz na priva ile Cię kosztowała balustrada z metra. Mam 4 wyceny (proste słupki ze stali, wypełnienie z szyby, pochwyt drawniany możliwie prosty) i nie znalazłam tańszej oferty niż 1000 zł za metr bieżący plus VAT plus montaż..... więc ja rozważam "systemową" czyli do samodzielnego montażu. fajne znalazłam na http://www.antiqua-technic.com

cenowo lepiej ale też mnie nie zachwyca ten wydatek...

My mamy balustradę wyginaną, bo schody są zabiegowe, to raczej z gotowca nie mogliśmy skorzystać. Pochwyt też stalowy, nie ma szyby, tylko pręty wzdłuż - to pewnie wychodzi taniej. Sama szyba pewnie sporo kosztuje, bo powinna być hartowana. Cena poniżej 1000 brutto z montażem. Fakt, że po negocjacjach. Nawiasem mówiąc montaż to było 11 godzin intensywnej pracy dwóch instalatorów. Doginanie, spawanie, szlifowanie - aby nie było śladów spawania itp. Kupa roboty.

Firma po sąsiedzku: http://www.grot.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankalenka, jprzedworski - właśnie jestem na etapie schodów. Podeślijcie mi namiary na fachowców. Dzieki z góry.

Drewniane, czy stalowe? Grot robi ładne stalowe, ale jak nam przysłali stolarza, aby zrobić "trepy" do naszych betonowych to nam szczęka opadła (to ich "tańszy" stolarz). Inny dał nam cenę 50% tamtej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak z ciekawości, bo u mnie schody to dopiero za jakieś pół roku:

Ile mniej więcej trzeba zapłacić za jeden trep np. dębowy o szerokości około 1m?

Mogę dostać namiary na tego stolarza, z którego usług korzystaliście?

Nie wiem, ile za jeden. Ja mam schody zabiegowe, stopnie są różne od 1 do 1,6m. 16 sztuk. Oferty od ok. 3 do 8 tys. za wszystkie - bez montażu. No i grubość nieco mniejsza, bo to na beton - samonośne muszą być grubsze. Jeszcze u nikogo nie zamawialiśmy, bo beton jest jeszcze wilgotny, co się okazało przy wierceniu otworów pod balustradę, trudno mi więc kogoś polecać. Mogę na priva dać kontakty, ale bez własnej rekomendacji (no bo jak...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankalenka, jprzedworski - właśnie jestem na etapie schodów. Podeślijcie mi namiary na fachowców. Dzieki z góry.

Drewniane, czy stalowe? Grot robi ładne stalowe, ale jak nam przysłali stolarza, aby zrobić "trepy" do naszych betonowych to nam szczęka opadła (to ich "tańszy" stolarz). Inny dał nam cenę 50% tamtej.

 

Na razie wiem tylko, że trepy będą drewniane :wink:. Nad balustradą jeszcze się zastanawiamy, czy zrobić ją metalową czy drewnianą. Chcielibyśmy metalową ale z wstępnego rozeznania wychodzi drożej od drewnianej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

ja tak z ciekawosci - czy ktos wie - co sie stalo z przystankiem w strone Warszawy (a scisle z wiata przystankowa) w Zielonkach? :o

 

Joasia - na "mojej" Osiedlowej w Zielonkach sa przynajmniej 2 dzialki do sprzedania - mniej wiecej na wysokosci przepompowni - trzeba sie przejechac obejrzec spisac numer.

 

pzdr

Marsjanka

"utknieta" wciaz na projekcie instalacji elektrycznej :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam wielką prośbę: nasi przyjaciele chcą kupić działkę w gminie Stare Babice. Czy moglibyście na priva podać jakieś namiary?

Chodzi o coś ok. 1000 metrów.

Bardzo dziękuję.

Joasia

Joasiu w ogloszeniach drobnych jest ogloszenie dotyczace sprzedazy dzialek w Starych Babicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie automatu to nam poradził człowiek od bram, żeby zamawiać automat razem z bramą to wtedy istnieje możliwość ukrycia mechanizmu w słupku od bramy. Zrobiłam tak no i zobaczymy jak to będzie się sprawdzało w praktyce.

Teraz czekam na wiosnę, żeby można było zabetonować " szpilki " do szyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...