Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej

ale sie rozgadaliscie ostatnio, nie zagladalam przez pare dni a tu cala strona przybyla

 

my sie wstepnie piszemy na spotkanie 13 bo i tak bedziemy sie krecic w okolicy - milo bedzie Was poznac :D

 

do wczesniejszych rozwazan nt. studni moge dodac to ze nam (w Koczargach) wywiercili w zeszlym tygodniu

dowiercili sie do 34 m a wody nie ma i w koncu w innym miejscu znalezli na 8 m ale taka chyba nie jest za dobra ale na czas budowy moze byc

jesli ktos ma z wodociagu to chyba nie oplaca sie wiercic studni tylko do podlewania kwiatkow chyba ze plytka ale wtedy nie wiadomo czy bedzie woda

jesli potrzebujecie namiary na studniarzy to mamy takich z okolicy

 

pozdrawiam

 

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Co do wody w Kwirynowie (ale dalej na północ też chyba):

 

Ja swoje przygody ze studnią miałem latem zeszłego roku, tuż przed budową. Przyjechała ekipa z Izabelina. Niestety nie pamiętam zupełnie nazwiska ani telefonu, ale szef na moje oko to profesjonalista (studnie bił z ojcem już ok. 20 lat, a z wykształcenia jest inżynierem geologiem). U mnie (plac kwirynowski) ziemia-piach-glinka skończyły się na 4.5 m. I potem zaczęły się AFAIR "iły pstre - trzeciorzędowe". Które, w naszych rejonach ciągną się... ponad 200m w dół. Podobno, przy Polnej (ta droga do szkoły) nie ma problemu - iły poniżej 20 metra i tam 'wyszły' mu 4 studnie (na 4 bite), natomiast w okolicach placu, w stronę Tulipanowej (zapamiętałem!) zaczynają się nawet na 2.5 metra (miał chyba 2 studnie na 4 działki/odwierty). Czyli raczej należy liczyć na przypadek i żyłę pod działką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak jest nadzieja. Od swojego sąsiada słyczałem (informacja podobno zweryfikowana), że granicami działek, z tyłu mojej, od Granicznej (z grubsza prostopadle do niej) w stronę tej hali (czyli jak mniemam Twoją) ciągnie się wąska żyła wodna, i jest pewna szansa, że uda si ę w nią wstrzelić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że się spotykamy! Zakładam, że jedynie wypadki losowe (tzn. choroba lub imieniny teściowej :)) mogą nas powstrzymać.

 

I mam jeszcze jeden pomysł. Każdy na pewno wie o jakimś dobrym fachowcu lub firmie. Może to być np. architekt wnętrz, geodeta czy np.producent okien, tartak lub koparka. Dla nas samych często kontakty te jeszcze lub już nie są takie ważne (np. dla mnie geodeta, a dla np. KrzyśkaSW - zapewne elektryk), ale dla pozostałych mogą być właśnie teraz lub za chwilę bardzo przydatne. Dlatego chciałbym zaproponować żeby każdy zebrał te informacje / namiary i wydrukował / sxerował je na nasze spotkanie. Tam się wymienimy i w ten sposób nasza wiedza okołobudowlana zdecydowanie i skokowo wzrośnie.

 

KrzysiekSW: w/w propozycja obejmuje również szukany przez Ciebie tartak 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie tu nie było. Cieszę się na spotkanie w sobotę.

 

Mam kilka uwag co do ostatnich tematów. Jeśli chodzi o gminę, to niby bogata, ale na inwestycje nie ma pieniędzy :cry: . Ostatnie co zrobili to gaz na Pohulance 3 lata temu. Ja na asfalt czekam drugi rok (i jeszcze chcą od każdego po 500 zł - zgodziliśmy się oczywiście) :evil: . Media owszem, ale zrób sobie sam a my ci zwrócimy 30%. Trzeba podpisać umowę trójstronną np. EKO BABICE- Gmina- Ty. Ty płacisz, oni weryfikują i zwracają 30% oczywiście po wykonaniu. Jeśli chodzi o EKO-B to metr wody kosztuje 100 zł, kanalizacji 300 zł + przyłącze + projekt + geodeta.

Ten domek niby ważnych ludzi, to moja koleżanka z podstawówki. Oni po prostu wiedzą czego chcą. W cztery rodziny zrzucili się na media, ale do wszystkiego mieli jakieś 50 m. I wyszło im po ok. 7000 / działkę za wszystko.

Ale podobno w Kwirynowie na polu rzeczywiście jest sporo ciekawych właścicieli nowych działek: sędziowie, lekarze itp. Pożyjemy - zobaczymy.

 

Do zobaczenia w sobotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę jedno wyprostować, bo chyba zbyt skrótowo napisałem o "ważnych osobach". Nie miałem na myśli tego domu, który już stoi. Pan K. jest bardzo miły, dużo się od niego dowiedziałem i nie o nim to napisałem. Ale jest obok np. pan sędzia (dopiero zaczyna), a to już chyba "ważna osoba". Poza tym piszę to trochę z przymrużeniem oka. :wink: W końcu biedacy tam działek nie kupują. :lol:

I jeszcze jedno - z ostatniej chwili. Gmina zwiększyła kwoty, jakie płaci za udział w wykonaniu mediów. Za wodę jest to np. 62zł za metr. Przejrzeli kwoty, jakie "chodzą" na przetargach i tak im wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...