Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale ten lasek nazywa sie lasek na bemowie własnie a nie na górcach czy Yelonkach. No i jak sie nie denerwowac skoro jasno zostało napisane mieszkańcy i tak nie moga liczyć na cisze i świeze powietrz , a to nie do końca prawda. własnie ci obok których ma biec owa trasa moga liczyc bo maja puszcze za płotem prawie a jak zrobią trase no nas odetna i bedzie dopiero wtedy brak jakichkolwiek miejsc rekraacji . ale to akurat pryszcz wobec faktu ,że 20 m od okien ma biec trasa 6 pasmowa i urzednicy twierdzili ,że nic tam nie bedzie. I o to mi chodzi. A le w sumie przeciez wyprowadzam sie do domu i w sumie mam w d............. bo i tak juz tam mieszkac nie bedziemy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nazwami nie ma się co przejmować - stale się zmieniały. Lotnisko Bemowo, zbudowane zaraz po wojnie, miało kiedyś nazwę Babice - Warszawa tam jeszcze wtedy nie dotarła. Przedwojenne osiedle Boernerowo przemianowano w PRL na Bemowo, bo przecież nie może nosić nazwy przedwojennego ministra. Potem ta nazwa Bemowo rozlazła się na szerszy teren (tzw. Nowe Bemowo). Kilka lat temu Boernerowo przywrócono, ale i Bemowo zostało. Ratusz Bemowa jest właściwie na Jelonkach.

Grunt, że wiosna idzie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniś

 

I tutaj też składam gratulacje !!!

 

Teraz dopiero się zacznie...........

 

Złóż od razu zawiadomienie, że zamierzasz się budować.

Uprawomocnienie pozwolenia 2 tygodnie i od daty zawiadomienia też muszą minąć 2 tygodnie.

 

:cry: :cry:

 

Nie wszystkie urzędy o tym informują........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badi dziekuje!!!!! :p :p :p

 

Czyli co, teraz musimy zglosic chec budowy do nadzoru???

 

Również gratuluję.

 

Teraz musisz odczekac dwa tygodnie (około, bo jeszcze teoretyczny czas dojścia listu z ewentualnym protestem), potem z pozwoleniem idziesz do starostwa do tej samej pani po pieczątkę z uprawomocnieniem. I następnie do nadzoru po druk zgłoszenia robót budowlanych i dla kierownika. (może to jest w internecie do druku).

I po tygodniu można zaczynac. A i po drodze jeszcze jest odbiór dziennika budowlanego.

 

Może ktoś robił tynki gipsowe z agregatu i może polecic wykonawców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniś

Jest tak jak pisze Kasia.

W zasadzie każde prace trzeba zgłaszać.

Do wybudowania instalacji wewnętrznej gazowej (jeżeli takową planujesz ) potrzebny jest jej projekt, złożenie w starostwie i trzeba poczekać na wydanie pozwolenia na budowę. Potem zgłaszasz chęć wybudowania i po czasie zapisanym ustawowo ( chyba tydzień) możesz przystąpić do przyłączania. A potem zgłaszasz koniec prac i składasz protokół odbioru i wypełniony dziennik budowy................

Człowiek uczy się całe życie !!!

 

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badi dziekuje!!!!! :p :p :p

 

Czyli co, teraz musimy zglosic chec budowy do nadzoru???

 

Również gratuluję.

 

Teraz musisz odczekac dwa tygodnie (około, bo jeszcze teoretyczny czas dojścia listu z ewentualnym protestem), potem z pozwoleniem idziesz do starostwa do tej samej pani po pieczątkę z uprawomocnieniem. I następnie do nadzoru po druk zgłoszenia robót budowlanych i dla kierownika. (może to jest w internecie do druku).

I po tygodniu można zaczynac. A i po drodze jeszcze jest odbiór dziennika budowlanego.

 

Może ktoś robił tynki gipsowe z agregatu i może polecic wykonawców?

 

Kasiu pani w urzedzie powiedziala nam, ze teraz juz tylko nadzor. Przybila pieczatke: Klauzula ostatecznosci. Czy potrzebne jest jeszcze cos??? Dziennik budowy tez juz mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, już tylko składa w nadzorze. My na tą klauzulę czekaliśmy dwa tygodnie. Może u Was jest sprawa prosta.

 

No to mi ulzylo. Myslalam, ze jeszcze dwa tygodnie oczekiwania. W tkim razie w poniedzialek jedziemy do nadzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniś

 

Od razu się zorientuj w sprawie przyłączy i jakie dokumenty będę Ci potrzebne - to zabiera potem dużo czasu.

 

Pozdrawiam

 

Tia....

Z mojego doświadczenia - zdecydowanie największe problemy z gazownią, z panami z elektrowni rozmawiało się konstruktywnie, chętnie tłumaczyli, doradzili itd. Najbardziej rozśmieszyła mnie wycena wykonawstwa linii przez gazownię - ceny z kosmosu, terminy - 9 miesięcy.

Eko - Babice - również uprzejmie i bez rzucania kłud pod nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już musi być wiosna!!!! prognozy są bardzo optymistyczne. Nie wiem jak Wy, ale u mnie budowa rusza ponownie 4 kwietnia. Już się nie mogę doczekać. te prawie 3 miesiące przerwy strasznie mi się dłużyły. Zrobiłam co prawda przez ten czas projekty łazienek, kuchni, wybrałam resztę kafelków, kończę elektrykę (oczywiście na papierze) i zaplanowałam pierwsze ruchy w przyszłym ogrodzie, ale mimo wszystko, traktuję ten czas jako stracony! A na widok śniegu mam już wysypkę.

 

Kasia Z, jak plany wprowadzenia się na święta?

 

I jeszcze jedno, do wszystkich: szukam ekipy do tynków zewnętrznych.

 

pozdrawiam,

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi ulzylo. Myslalam, ze jeszcze dwa tygodnie oczekiwania. W tkim razie w poniedzialek jedziemy do nadzoru.

 

jesli pojechalas dzisiaj to juz pewnie wiesz ...jesli nie ....

Zglaszajac budowe nalezy miec przy sobie :

(1) orginal pozwolenia na budowe + kopia

(2) oswiadczenie kierownika budowy o przyjeciu obowiazkow kierownika robot (z pieczatka! na specjalnym formularzu) - tez najlepiej miec orginal + kopie

(3) poswiadczenie aktualne!! z izby inzynierow o oplaceniu przez Twojego kier. budowy skladek na 2005 rok - kopia

(4) podsteplowany dziennik budowy - tego punktu nie jestem pewien ....

 

Powodzenia i gratuluje pozwolenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...