Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Badi,

I uwazajcie na drogach. Dzisiaj moj mąż wpadl w Strzykulach samochodem w dziure i rozwalil alufelge, amortyzator, wahacz, ponadto w samochodzie przestaly dzialac napinacze pasow bezpieczenstwa i poduszki. Az trudno uwierzyc, ze to wszystko przez jedna dziure :evil: .

Pozdrawiam

 

Latchorzew przy sklepie motoryzacyjnym (Warszawska) - tragedia, asfalt to sito

Niewiele lepiej na wysokości składu Tombudeex

Z Babic , jadąc do Bronisz, zaraz za figurką - następne dziury.

Ale największe chyba eldorado, to dojazd z naszej strony do Pruszkowa, no i sam Żbików, obwodnica na wysokości kościoła.

:-? Jak będę zmieniał autko, to chyba pomyślę o terenówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

..... a wiecie ze jak sie pogoda ustabilizuje to zaczna robic Warszawska

az do Leszna ( poszerza, a w Babicach to nawet beda chodnik robic ! ).

Pozdro

J

 

:-? Jakoś nie mam zaufania do takich deklaracji, pożyjemy, zobaczymy.

Ta inwestycja jest już potrzebna od dłuższego czasu.

W Koczargach np. już trzeci rok bedą zaczynać prace przy kanalizacji :evil: - może w końcu się uda???? - narazie zaczynają wołać o pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-? Jakoś nie mam zaufania do takich deklaracji, pożyjemy, zobaczymy.

Ta inwestycja jest już potrzebna od dłuższego czasu.

ale teraz juz dostali na to kase, teraz sa na etapie projektowania. pytalem w ratuszu.

 

No tak, droga jest powiatowa, ale kanaliza leży po stronie Gminy.

Nie wiem, czy to prawda, ale słyszałem, że zatwierdzony projekt rozbudowy sieci jest ważny 2 lata, to już 3-ci rok, jak zaczynają, ja wiem, że starali się o dofinansowanie, ale punkt budowy kanalizacji był już w oficjalnie zatwierdzonym budżecie gminy - więc czegoś tu nie rozumiem..... :-? Chyba, że musieli zamieścić w budżecie, żeby starać się o dofinansowanie.

 

Peilin, tak przez ciekawość, staracie sie o odszkodowanie za uszkodzenie autka z powodu stanu nawierzchni jezdni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peilin, tak przez ciekawość, staracie sie o odszkodowanie za uszkodzenie autka z powodu stanu nawierzchni jezdni?

Tak będziemy sie starali, na razie mój mąż jest w podróży służbowej (dodatkową atrakcją wczorajszego dnia było to, że przez tę dziurę o mało co nie spóźnił się na samolot), więc będzie to załatwiał po powrocie.

Dzwoniłam już do Dróg Powiatowych w Ożarowie i twierdzą, że nie ma z tym żadnego problemu, bo drogi są ubezpieczone. Zobaczymy, czy rzeczywiście to takie proste.

Pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odszkodowan to w radio ostatnio mówia na okraglo, najlepiej jak :

- masz swiadka,

- zrobisz zdjecie dziury,

- wezwiesz policje, która sporzadzi notatke,

- etc., etc........ :( :evil: :-? :o

 

a co do finansowania kanalizacji, to gminie wystarczy 15% na zadanie ( lepiej 25% ) 10% uzupelnia ministerstwo ( o ile maja jeszcze kase :lol: :lol: :lol: ), 75% idzie z unii. Pozwolenie fakt jest ograniczone czasowo, ale jest dlugofalowy plan rozbudowy sieci wod.-kan. i srodki beda naplywaly sukcesywnie - gmina zbuduje cos, dostaje dotacje z tej dotacji zaczyna nastepna i tak dalej :)

Pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do finansowania kanalizacji, to gminie wystarczy 15% na zadanie ( lepiej 25% ) 10% uzupelnia ministerstwo ( o ile maja jeszcze kase :lol: :lol: :lol: ), 75% idzie z unii. Pozwolenie fakt jest ograniczone czasowo, ale jest dlugofalowy plan rozbudowy sieci wod.-kan. i srodki beda naplywaly sukcesywnie - gmina zbuduje cos, dostaje dotacje z tej dotacji zaczyna nastepna i tak dalej :)

Pozdro

J

 

No i właśnie Jerzysio, tu mnie trochę dziwi, że już w budżecie Gminy, opublikowanym - jak co roku - w Gazecie Babickiej, w roku bodajże 2003 znalazło się wykonanie sieci kanalizacyjnej na ulicach Akacjowej i chyba Klonowej, czyli chyba były przeznaczone na to pieniążki, bądź zatwierdzona liniia kredytowa?

Do dziś cisza...... :-?

Dla mnie jako mieszkańca to powiedzmy niedogodność (częste zamawianie szambiarki), ale nowo budujący, choćby Karorka - wtopi kilka tysięcy w szambo, żeby się za pół roku dowiedzieć, że właśnie biorą się za wykonanie kanalizy, a ona musi się do niej podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, jak to jest z tym przymusem do podłączenia? moja sąsiadka ma doprowadzoną kanalizację dosłownie 4 metry od szamba, i wypięła się rezygnując z podłączenia. Ciągle korzysta z szamba. Póki co jest mi wszystko jedno, ale jak się wprowadzę myślę, że będzie mi to trochę przeszkadzać - na gruntowej drodze szambiarka, tuż pod moim salonem, smród przez jakiś czas itp, podczas gdy kanaliza leży i czeka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jako mieszkańca to powiedzmy niedogodność (częste zamawianie szambiarki), ale nowo budujący, choćby Karorka - wtopi kilka tysięcy w szambo, żeby się za pół roku dowiedzieć, że właśnie biorą się za wykonanie kanalizy, a ona musi się do niej podłączyć.

 

no rzeczywiscie jak dla mnie to mogliby zrobic ta kanalizacje w tym roku, ale jak znam zycie pewnie bedzie tak jak napisales :cry:

 

a propos dziur to rzeczywiscie jest tragedia, nawet zamkneli droge od ronda w Piotrkowku do babic ale ludzie i tak jezdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy działke na przeciwko kasztanowca:) na chrobrego 24 za nami jest nowy domek juz:) taka oststnia dziala od pola:) po tej mniej zabudowanej stronie

 

hm my chielismy w tym roku sprzedac swoja działke to chielismy 80 zł za metr ale 100 to duzo!!! chyba duzo, chociaż cholerka w zasadzie to nie wiem po ile teraz tam działki chodza:( może po Unii jak to chyba Ankalenka wczesniej pisała zdrożało my kupilismy jakies 3-4 lata temu za 15 dolarów ale dolar był wtedy po 4,5:(

 

HurA HURA wreszcie ktoś coś koło nas szuka:) a my tez od Rancho kupilismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...