Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aha! Jeszcze mi się przypomniało! Jeśli chodzi o ziemię to płaciłam po 50 zł za duuużą ciężarówkę, ale to były takie zatrzymywane po drodze.... i to było tanio(chociaż żeby wyrównać teren było ich 11!) Super ziemia na wierzch jest bardzo droga chyba 300 zł za m3, ale z niezła jest przy ul. Kutrzeby prawie naprzeciwko oczyszczalni. Jest też piasek itp.

 

Ktoś pytał o wodę do ogródka. Ja przy codziennym podlewaniu z sieci płacę w lecie o jakieś 100 zł więcej na 2 m-ce. Żeby nie płacić za kanalizację ( bo przecież wylewam tę wodę do ziemi) założyłam osobny wodomierz na hydrant. Chociaż studnia ma wielka zaletę - 0 kosztów eksploatacji! Ale jak nie można znaleźć wody to trudno. I jeszcze jedna uwaga- przypodlewaniu z sieci miejskiej strasznie spada ciśnienie w godz wieczornych. Czasem tak, że nie można się wykąpać. Przestawiłam się więc na podlewanie trawy o 2-3 w nocy takim małym automacikiem.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kateb,z tego co wiem, cały czas jest zakaz podlewania ogródków z sieci (profilaktycznie lepiej nie przyznawać się do tego głośno :wink: ). A to siadanie ciśnienia, to poprostu metoda EKO-BABICE na podlewaczy ogródków.

Mieszkam póki co w Koczargach i jak w zeszłym roku ja i kilku sąsiadów jednego dnia zadzwoniliśmy grożąc napisaniem skargi, to ciśnienie cudownie poprawiło się już po jakichś 15 minutach :evil:

 

Ja mogę mieć problem z dojechaniem na spotkanie w sobotę - jadę zaliczkować ogrodzenie i do tartaku - ja już powoli zaczynam sezon.

Jak będzie jeszcze przyzwoita pora to zadzwonię do Mańka czy jeszcze jesteście, to bym może się spóźnił.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dlatego trzeba dzwonić i krzyczeć, bo parę lat temu myśleli, że im wszystko wolno.

Dla mnie układ jest prosty, jeśli nie chcą żeby podlewać ogródki, niech to jasno określą, jeśli ludzie tego nie oprotestują, to niech jeżdżą i wypisują kary, ja chcę się o 21.00 wykąpać i mam ich w nosie - przecież płacę rachunki za wodę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak z innej beczki :wink:

Czy nie jest w tej chwili zogranizowana jaka forumowo-okolowarszawska spoldzielnia zakupowa - znaczy sie chcemy kupic okna (na 97% drewniane) i dachowki (na 97% cementowe), moze cos z instalacji (np. kociol i grzejniki).

 

Jednym slowem chetnie w wiekszej grupie powalczymy o duze rabaty :lol:

 

pzdr Marsjanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak z innej beczki :wink:

Czy nie jest w tej chwili zogranizowana jaka forumowo-okolowarszawska spoldzielnia zakupowa - znaczy sie chcemy kupic okna (na 97% drewniane) i dachowki (na 97% cementowe), moze cos z instalacji (np. kociol i grzejniki).

 

Jednym slowem chetnie w wiekszej grupie powalczymy o duze rabaty :lol:

 

pzdr Marsjanka

Okna będę brać PVC, ale dachówkę rzeczywiście cementową i to sporo. Jak nie wypali na skalę warszawską, może choć na babicką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

my raczej na pewno zdecydujemy sie na dachowke cementowa tylko jeszcze nie wiemy kiedy bedziemy ja kupowac bo na razie to nasz domek jeszcze nie ruszyl, ale dowiadywalismy sie juz o ceny wiec jutro bede miec jakies info na ten temat

 

co do jutra czy spotkanie jest nadal aktualne?

napiszcie prosze gdzie to dokladnie jest, wiem ze pewnie wczesniej gdzies to jest ale mam urwanie glowy w pracy i nie moge poszukac

 

aha a jak Was poznamy? jekies znaki rozpoznawcze dla grupy stare babice (czapeczki, koszulki ? :wink:)

 

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a jak Was poznamy? jekies znaki rozpoznawcze dla grupy stare babice (czapeczki, koszulki ? :wink:)

Jak to jak:

 

Brody ich długie, kręcone wąsiska,

Wzrok dziki, suknia plugawa;

Noże za pasem, miecz u boku błyska,

W ręku ogromna buława.

 

/A. Mickiewicz/

 

A "restaurant" jest w Latchorzewie, przy ul. Hubala-Dobrzańskiego (równoległa do Warszawskiej), numeru nie znam, ale jadąc tą ulicą trudno nie zauważyć jego wyszukanej architektury i reklamy od frontu. Nazywa się Pod Sosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Niestety nie dotarłem, ale:

- zaliczkowałem ogrodzenie - kątownik zimno-gięty, ładny półokrągły kształt, cena O.K. - dla zainteresowanych namiary na priva, lub e-mail,

 

- zaliczkowałem więźbę dachową...... i tu mój gorący apel:

Szukam chętnych na więźbę dachową i deski.

Tartak jest pod Sokołowem Podlaskim, drzewo tam podobno jest dobre (niby wczoraj widziałem, ale nie znam się na drzewie).

Teraz ceny (podaję netto): wynegocjowałem 340 za deski oraz 450 za kantówki (oraz łaty i kontrłaty). Ja biorę w sumie ok 11m3.

Aha, dla chętnych zabezpieczenie metodą zanurzeniową + 50PLN/m3 (czyli 390 i 500)

Uwzględniając koszty transportu i tak wyjdę na mały plus, ale jeśli zamówimy cały samochód - ok. 25m3 - to transport gratis!

Zainteresowanych proszę o kontakt - sprawa dość pilna- chciałbym znaleźć wspólnika w tym tygodniu :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Nieobecnych informuję, że spotkanie odbyło się tak jak ustalaliśmy. Siedzieliśmy prawie do 18:30, czyli chyba póki co najdłużej. Byli: jprzedworski x2, Karaoka x2, Kateb x1, manieq x1. Ponownie mieliśmy przyrost +1 budowa, +2 osoby, zatem można przyjąć postęp arytmetyczny i założyć, że na następnym spotkaniu będzie 8 osób, reprezentujących 5 okolicznytch inwestycji. Mówiliśmy o... wielu ważnych sprawach - nieobecni niech żałują.

 

I zupełnie na marginesie chciałbym zauważyć, że znowu większość stanowili obecni/przyszli mieszkańcy Kwirynowa.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...