Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jerzysio, byłam wczoraj w kimproarcie czy jak im tam, na lewo jadąc z Babic warszawską (sprzedają tam bramy garażowe, drzwi itp). Oglądałam niezłe konglomeraty, ale cena mnie powaliła: średnio 600 - 650 zł za m2, czyli jak za granit! a może taka jest smutna rzeczywistość??? Mówili tam że wszystkie jasne bardzo drobno mielone są drogie. Teraz w mieszkaniu mam taki z widocznymi "kamieniami" (mąż wybierał :evil: ), generalnie w kolorze biało-szarym, a gdzieniegdzie sraczkowata plama - okropne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

..... i tylko firma cosik mi nie lezy, bo jak latem ubieglego roku szukalem nietypowych, zewnetrzych drzwi wejsciowych to na moje pytania do tej pory nie odpowiedzieli :-? , chyba za duze wymagania im postawilem :-?

...ale inni potrafili.

konglomeraty i to w nizszych cenach sa na wysokosci "Sztucznych Kwiatów" blizej Lazurowej.

pozdro

J

 

... a ja porównuje ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze pewnie bylo to gdzies walkowane na forum ale zanim znajde to to pewnie szybciej bedzie w naszej grupce

jak to jest z drzwiami zewnetrznymi - wg przepisow powinny otwierac sie na zewnatrz ale podobno nie trzeba sie tym specjalnie przejmowac, a moze ten przepis juz nie obowiazuje :-?

ale pytam tak od strony praktycznej jak to jest w domach - co jest praktykowane i bardziej praktyczne :wink: - cale zycie mieszkalam w blokach gdzie drzwi otwieraja sie do wewnatrz

jak macie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka nie wiem co prawda jak okreslaja to przepisy, ale u nas beda drzwi zewnetrzne otwierane do srodka. Mamy duzy przedsionek, wiec nie bedzie problemu z miejscem. Swierdzilismy, ze tak bedzie wygodniej, ze nigdy nikogo nie zrzucimy drzwiami ze schodkow :wink: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czterech wizytach w Kimart, mam ich totalnie dosyc :evil: W zeszlym roku dlugo czekalam na wycene okien, teraz mieli mi zrobic wycene drzwi wewnetrznych, ale zgubili moje dane :evil: Okna i drzwi zewnetrzne zamowilismy w koncu gdzie indziej. Nie mam juz do nich cierpliwosci, drzwi wewnetrzne kupujemy tez w innym miejscu.

 

U nas drzwi zew otwieraja sie do srodka, ale tez mamy duzy przedsionek, wiec nie ma z tym problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzysio - jest taka firma Marex - jak jedziesz Poznańską z Wa-wy, to za salonem samochodowym, a przed giełdą na Broniszach - po prawej stronie. Mam gdzieś w domu ich wizytówkę - są tańsi niż np. Jachon (Blizne), a robia ładnie - brała od nich moja siostra. Jak nie zapomnę, mogę Ci jutro podać do nich telefon.

karorka - u mnie otwiera się na zewnątrz, zresztą jak byłaś z Tomkiem, to może zwróciłaś uwagę. W przypadku małego wiatrołapu - jak u mnie, wydaje się to praktyczniejsze.

jj - u mnie robić ma Dobrosielski, on załatwia wszelkich projektantów, ceny wydają się niezłe - choć w przypadku gazu porównałem jeszcze tylko z dwoma innymi ofertami. Facet mieszka w Izabelinie, skręcasz w Sierakowską, jedziesz 50m i po prawej stronie przy sklepie - firma Dobrosan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzysio - jest taka firma Marex - jak jedziesz Poznańską z Wa-wy, to za salonem samochodowym, a przed giełdą na Broniszach - po prawej stronie. Mam gdzieś w domu ich wizytówkę - są tańsi niż np. Jachon (Blizne), a robia ładnie - brała od nich moja siostra. Jak nie zapomnę, mogę Ci jutro podać do nich telefon.

karorka - u mnie otwiera się na zewnątrz, zresztą jak byłaś z Tomkiem, to może zwróciłaś uwagę. W przypadku małego wiatrołapu - jak u mnie, wydaje się to praktyczniejsze.

jj - u mnie robić ma Dobrosielski, on załatwia wszelkich projektantów, ceny wydają się niezłe - choć w przypadku gazu porównałem jeszcze tylko z dwoma innymi ofertami. Facet mieszka w Izabelinie, skręcasz w Sierakowską, jedziesz 50m i po prawej stronie przy sklepie - firma Dobrosan.

U mnie też on robił gaz i mam z tym teraz cholerny problem.....

 

Sam gazociąg zrobiony OK i terminowo, ale potem facet mnie zadziwił.........

 

Chodzi o instalację wewnętrzną na działce..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzysio - jest taka firma Marex - jak jedziesz Poznańską z Wa-wy, to za salonem samochodowym, a przed giełdą na Broniszach - po prawej stronie. Mam gdzieś w domu ich wizytówkę - są tańsi niż np. Jachon (Blizne), a robia ładnie - brała od nich moja siostra. Jak nie zapomnę, mogę Ci jutro podać do nich telefon.

karorka - u mnie otwiera się na zewnątrz, zresztą jak byłaś z Tomkiem, to może zwróciłaś uwagę. W przypadku małego wiatrołapu - jak u mnie, wydaje się to praktyczniejsze.

jj - u mnie robić ma Dobrosielski, on załatwia wszelkich projektantów, ceny wydają się niezłe - choć w przypadku gazu porównałem jeszcze tylko z dwoma innymi ofertami. Facet mieszka w Izabelinie, skręcasz w Sierakowską, jedziesz 50m i po prawej stronie przy sklepie - firma Dobrosan.

U mnie też on robił gaz i mam z tym teraz cholerny problem.....

 

Sam gazociąg zrobiony OK i terminowo, ale potem facet mnie zadziwił.........

 

Chodzi o instalację wewnętrzną na działce..........

 

Badi, napisz coś bliżej, jeśli nie chcesz publicznie, to na priv, już dwa razy miałem problem z jakimś wykonawcą, niechciałbym po raz trzeci.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karorka - u mnie otwiera się na zewnątrz, zresztą jak byłaś z Tomkiem, to może zwróciłaś uwagę. W przypadku małego wiatrołapu - jak u mnie, wydaje się to praktyczniejsze.

 

tak tak pamietalam ze u Ciebie tak jest :)

 

dzieki wszystkim

rzeczywiscie chyba przepisami nie ma sie co przejmowac :wink: ale ze wzgledow praktycznych chyba jednak beda na zewnatrz, mimo ze przedsionek nie jest u nas moze specjalnie maly (jak dla mnie :wink: ) ale chyba wygodniej bedzie na zewnatrz, a schody mamy dosyc duze wiec mam nadzieje ze nikogo nie zrzucimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do przyłącza biorę człowieka polecanego przez projektanta gazu, który jest bardzo OK. Z wykonawcą się spotkałam, wrażenie dobre, cena za około 25 m (dokładnie nie pamiętam) przedłużenia gazociągu to 1500 zł, kiedy gazownia wyceniła na 7000 zł. podaję telefon: Pan Bojanowski 602 25 79 78. Acha, pomaga też załatwić papierologię w gazowni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankalenka,

Dziękuję za namiar.

KrzysiekSw,

Dobrosielskiego kojarzę bo przejeżdżamy tamtędy na działkę. Byłoby wygodnie go wziąźć bo urzęduje rzut beretką :wink: No ale Badi mnie zmartwiła.

Badi,

możesz podać jakieś szczegóły?

Pozdrawiam wszystkich

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do marmurów w Marexie to wlasciciel sprawia wrazenie baaaaaaardzo kompetentnego w swoim fachu, ceny rózne ( niektóre sa b. ciekawe ),

ale zonie nic nie podeszlo ! Moze dlatego ze zaczelo lac, a spod parasola malo widac 8)

Pozdro

J

 

...a moze zrobimy ranking okolicznych firm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...