Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej,

Jak tam po weekendzie? Ja super, bo byłam na labowisku czyli spotkaniu internetowej grupy włascicieli labradorow.

Gorzej z budowa :evil: . Mialam w piatek rano (wzięłam urlop) spotkac sie z architektem i wykonawca, ale w czwartek okazalo sie, ze architekt nie moze.

Poza tym nikt mi nie chce zrobic (z gwarancja) balkonowych okien PCV (120x250), a jak zobaczylam wycene wszystkich okien w aluminium, to malo co nie padlam - prawie 3 razy tyle co PCV :oops: Czyli szukamy innego wyjscia. Mam pewna propozycje od VEKI, czy ktos moze ma ich okna?

Reszta (spotkanie w sprawie alarmu) zaplanowana na ten tydzien powinna pojsc dobrze. Klinkier zaczniemy jak tylko architekt oswieci wykonawce jak robic pewne rzeczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jak tam po weekendzie? Ja super, bo byłam na labowisku czyli spotkaniu internetowej grupy włascicieli labradorow.

Gorzej z budowa :evil: . Mialam w piatek rano (wzięłam urlop) spotkac sie z architektem i wykonawca, ale w czwartek okazalo sie, ze architekt nie moze.

Poza tym nikt mi nie chce zrobic (z gwarancja) balkonowych okien PCV (120x250), a jak zobaczylam wycene wszystkich okien w aluminium, to malo co nie padlam - prawie 3 razy tyle co PCV :oops: Czyli szukamy innego wyjscia. Mam pewna propozycje od VEKI, czy ktos moze ma ich okna?

Reszta (spotkanie w sprawie alarmu) zaplanowana na ten tydzien powinna pojsc dobrze. Klinkier zaczniemy jak tylko architekt oswieci wykonawce jak robic pewne rzeczy.

Pozdrawiam

 

Vekę mam ja, ale raptem od 3 tygodni, z tym że kupowałem w MFOiD.

Znajomi w 2 domach mają od kilku sezonów Vekę z Oknoplastu i raczej chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okna balkonowego to nikt w pcv jednoskrzydlowego o szer. 120 cm nie zrobi. Chodzi o okucia, które koncza sie w zasadzie na 90 cm ( ale mozna dac pare cm wiecej ) !

MD

J

Moze zrobic Thyssen uzywając profili drzwiowych. Daja 10 lat gwarancji na profile, 5 na szyby i 3 na montaz. Bardzo powaznie rozwazam wiec ta opcje.

Bede sprawdzac tez VEKA, bo podobno tez maja takie profile (w Niemczech, ale moga sciagnac).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałam o macie, ale wczoraj gdzieś na forum wyczytałam że mata pod wpływem wilgoci bija się i "zanika", a sztywne płyty są lepsze. Nie wiem czy to nie temat w stylu jaką ścianę budować czy co lepsze styropian czy wełna itp... jak myślicie? Mam niezłą cenę na wełnę Ursa z dachluxu z 7% VATem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankalenka - na Ursę DF40 jest teraz b. dobra cena w PSB - bodajże 15,74 brutto/m2 - widziałem ulotkę reklamową.

W wełnie jest naprawdę duża różnica - układaliśmy sami u siostry, tyle że człowiek nie zwracał uwagi co układa. Pierwszy był chyba Rockwoll - kasłaliśmy chyba z tydzień. Druga warstwa - nie pamiętam co, ale robiło się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja ocieplałam dach to miałam dylemat wełna szklana czy mineralna. Skończyło się na jakiejś promocji na 15cm w Leroy Merlin + 5cm jeszcze, ale prostopadle (przykrywa krokwie). Robotmicy psioczyli na te wymogi, ale robili.

Też łaskę robili...przecież tak powinno się robić. Ale majster to jest majster.

Ja poddasze wykańczam sam ( :wink: no, z rodziną) - narazie jestem po układaniu wełny - :x fe....

I w związku z tym jeszcze jedno pytanko do tych co mają już zrobione - stelaż robili wam jako kratownicę, czy tylko na wieszakach wzdłuż krokiew?

Powinno się ponoć kratownicę, ale u mojej siostry ponad 2 lata temu nie doczytaliśmy, daliśmy stelaż tylko wzdłuż krokiew (ewidentna fuszera) i narazie wszystko O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...