Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Jestem przed finalizacją kupna działki w Klaudynie. Dość blisko (100-150m) od lasy.

Podajcie mi zalety i wady tej okolicy.

Będę wdzięczy.

 

Hej,

 

Mimo ze mam dzialke w Klaudynie postaram sie byc "w miare obiektywny" ;-).

 

Jesli Twoja dzialka jest 150 m od lasu na koncu Klaudyna - piekne miejsce warte kazdych pieniedzy.

ZALETY

+ cisza, spokoj

+ czyste powietrze

+ niewielki ruch samochodowy

+ las nieopodal

+ asfalt nieopodal

+ autobus nieopodal

+ sasiedztwo ladnych nowych domow, ale mimo to przestrzen a nie tak ze chalupa na chalupie

+ blisko do Warszawy

+ dobry dojazd do Warszawy przez Radiowo

+ planowana trasa S-4

Jakikolwiek jej przebieg wplynie korzystnie - wzrost cen dzialek, idealny dojazd do Warszawy, optymalna odleglosc od trasy (2-4 km)

+ otulina KPN - brak uciazliwych inwestycji w przyszlosci

 

WADY / ZAGROZENIA

- ew. dosc daleko do mediow

- jesli dzialka jest przy samej drodze - tez niedobrze ...niby ruch nie za wielki ..ale jak chodnika nie ma to trzeba sie ogladac przy wychodzeniu z dzialki czy nic nie jedzie albo czy nas nie ochlapie

- w lesie zawsze byly straszne komary - ale jezeli 150 m od lasu to OK ..zreszta gdzie ich nie ma ...

- zwrocilbym uwage, czy dzialka nie jest w jakims dolku - wtedy moga pojawic sie problemy z wysoka woda gruntowa - roztopy, bloto (to samo z droga dojazdowa)

- zwrocilbym rowniez uwage, czy na dzialce nie ma jakichs drenow - wtedy budowa sie troche komplikuje

- smietnisko

W Klaudynie nie odczuwa sie absolutnie zadnych uciazliwosci zwiazanych z takim sasiedztwem.

Wysypisko jest nieczynne od 1994 roku i sukcesywnie rekultywowane.

Z Klaudyna pod lasem do wysypiska jest okolo 3 km - okazuje sie, ze Chomiczowka czy Boernerowo jest blizej i tam nikt nie zastanawia sie nad jestestwem wysypiska ...nie mowiac juz o Mosciskach ...

Gorka niedlugo ??? zostanie zrekultywowana i w planie zag. przestrz. tereny te okreslone sa jako rekr. i sportowe.

Najlepszym dowodem na to, ze wysypisko jest nieuciazliwe sa budynki powstajace u podnoza gory.

 

- baza paliwowa

Mozna powiedziec, ze jest.

 

- obwodnica S-4

Moim zdaniem to zaleta, ale niektorzy sie boja ...a mialem byc w miare obiektywny ;-)

 

Gratuluje dobrego wyboru !

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Trochę to nie moje forum, bo budujemy się w Wyględach, a to grupa kampinoska, a trochę moje, bo blisko i moi rodzice mieszkają już się w Kwirynowie.

KrzysiekSw!

Czy mogłabym prosić o namiary do rozsądnych hydraulików.

I jeszcze szukam kierownika budowy. Jeśli ktoś mógłby mi kogoś polecić będę wdzięczna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na hydraulika wyślę zaraz na priv.

Jeśli jest ktoś zainteresowany działką, to mój sąsiad (Stare Babice ul Sienkiewicza) zabiera się za dzielenie swojego pola i już szuka chętnych do kupienia działek. Zainteresowanym mogę podać kontakt.

Jeśli jednak ewentualny przyszły sąsiedzie jesteś z natury niemiły i upierdliwy :D to nie kupuj tam działki, bo zależy mi na fajnym sąsiedztwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Majac w pamieci duza pomoc i wiele odpowiedzi na zapytanie o przedszkola na terenie gminy Starych Babic licze na podobna przy poszukiwaniu "speca od instalacji gazowych".

Przy montazu mebli kuchennych i piecyka okazalo sie, ze niezbedne sa pewne przesuniecia instalacji oraz oczywiscie odpowiednie wpisy upowaznionej osoby.

Czy ktos z Was ma namiary na taka osobe?

 

Cieszac sie naprawde bliska perspektywa przeprowadzki pozdrawiam wszystkich forumowiczow,

Przemek72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po niebycie :)

 

Zdziebdzio my mamy naszego:) ale namiary w domu jak nie zapomne przesle

 

daj mi w razie czego przymominajke jakąs na asiaw @greennet.org.pl

 

 

my niestety zostalismy zmuszeni do wstzrymania sie do wiosny 2006:(

nieskromnie wspomne ,że zaliczyłam dachowanie i skasowałam samochód wiec kasa zamiast na start chałupy idzie na nowe brum brum:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha 1000zł rozumiem plus opłaty juz wy

my za mapki zapłacilismy 600zł może jednak sami sie skusicie?

 

mnie nic samochód do kasacji, wracałam z długiego weekendu;) miałam z 5 siniaków tylko i problem z wyjściem z autka bo stanął na sdachu a dzwi wryły sie w las;) na dodatek w pozycji na głowie cięzko odpiąc pas

 

jechałam sama......... chwała Najwyższemu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W zeszłym tygodniu odebrałem pozwolenie na budowę i teraz szukam kierownika budowy i ekipy do wybudowania stanu surowego otwartego.

 

Czy możecie mi kogoś polecić ?

 

Budowa w Starych Babicach przy Izabelińskiej. Dom parterowy z użytkowym poddaszem, ściana 3w z silikatów.

 

Pozdrawiam

filipek

 

[email protected] 0603247053

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zwrocilbym uwage, czy dzialka nie jest w jakims dolku - wtedy moga pojawic sie problemy z wysoka woda gruntowa - roztopy, bloto (to samo z droga dojazdowa)

- zwrocilbym rowniez uwage, czy na dzialce nie ma jakichs drenow - wtedy budowa sie troche komplikuje

 

dzięki peilin i Yoric

 

no własnie obawiam się o te dwa powyższe punkty :(

- w przypadku pierwszego biorę pod uwagę nawiezienia ziemi

 

a'propos drenów co masz dokładnie na myśli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...