Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hi

Czy nie jest w tej chwili zogranizowana jaka forumowo-okolowarszawska spoldzielnia zakupowa - znaczy sie chcemy kupic okna (na 97% drewniane) i dachowki (na 97% cementowe), moze cos z instalacji (np. kociol i grzejniki).

 

Jednym slowem chetnie w wiekszej grupie powalczymy o duze rabaty

Na 90% jestem zainteresowany oknami drewnianymi i dachowymi, więc w tej materii chętnie przyłączyłbym się do negocjacji. Natomiast na dach planujemy gont bitumiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ManieQ napisal:

Na 90% jestem zainteresowany oknami drewnianymi i dachowymi, więc w tej materii chętnie przyłączyłbym się do negocjacji. Natomiast na dach planujemy gont bitumiczny.

 

okna dachowe - veluxy, kupilismy w sobote - pogonieni dzisiejsza podwyzka :( za to z dobrym rabatem :D

 

natomiast czekamy na pierwsze wyceny na okna drewniane.

Masz moze jakies typy - jesli chodzi o producentow?

 

pzdr Marsjanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

W zeszlym tygodniu nabylem dzialke w Kwirynowie i mam nadzieje ze w tym roku zaczne budowac.

 

Wczoraj dostalem namiary na ta liste - gratuluje pomyslu !!!

 

Mam pytanie do Szanownych Sasiadow - moze ktos mial podobny problem :

 

Pojechalem do architekta aby zaprojektowal dom i spotkala mnie niemila niespodzianka.

Moj sasiad ma wybudowany dom 1,5 m od granicy dzialek. Architekt powiedzial mi ze w zwiazku z tym ze ma tak blisko dom (poprzedni wlascicel dzialki prawdopodobnie wyrazil mu na to zgode) ja musze odsunac dom od krawedzi tak aby zachowac 8 m odstepu czyli az o 6,5m. Wydawalo mu sie ze wynika to z wymogow przeciw pozarowych. Nie byl tego pewny wiec poprosil o sprawdzenie.

 

Czy ktos z szanownych Forumowiczów mial podobny problem ? Czy jest taki przepis ? Jesli tak czy jest mozliwosc obejscia tego przepisu ?

 

Bede wdzieczny za wszystkie zugestie !

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

natomiast czekamy na pierwsze wyceny na okna drewniane.

Masz moze jakies typy - jesli chodzi o producentow?

 

Z okien które oglądałem najbardziej podobały mi się okna firmy Drutex; ładne, dość tanie (tzn. SRP, bo nie wiem jakie dają upusty), zwłacza 'nietypowe' (ja kilka takich będę miał :-?), podobno mają sporo drobiazgów których brakuje w innych oknach. Potencjalną wadą jest to że nie produkują drzwi, czyli może być problem z dokładnym dopasowaniem koloru/faktury drewna.

 

Natomiast w tych pozostałych 10% na plastiki znajomi polecali mi Butzbach (nie wiem czy dobrze zapisałem).

 

W sumie potrzebuję 16 okien, w tym sporo dużych (np. 4 x 180x230, 1 x 240x230, 2 x 80x230, tak miej więcej) i dwa nietypowe (pięciokątne). Tak szybko, z cennika wyszło mi ca. 23kzł, więc mam o co walczyć. A wy na kiedy potrzebujecie okien? Bo my pewnie jesienią, więc na razie wystarczy nam część formalno-papierowa transakcji.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witam

 

Piotr

witamy w naszej grupie, co do Twojego problemu nie wiem dokladnie jak go rozwiazac ale to co napisales wydaje sie troche niesprawiedliwe bo dlaczego masz byc pokrzywdzony z powodu tego ze twoj sasiad blizej postawil dom,

jezeli chcesz postawic dom blizej niz jest to wymagane (normalnie 4m lub 3 jesli na elewacji nie ma okien) to musisz miec zgode sasiada i musi to byc zalatwione notarialnie - to musisz miec na pewno, ale nie wiem czy zgoda sasiada wystarczy bo moze starostwo bedzie mialo jakies watki, ostatnio przy okazji zgloszenia o budowie przylacza elektrycznego na wlasnej skorze przekonalismy sie ze moga robic rozne trudnosci (na cale szczescie pozwolenie na budowe zdazylismy jeszcze dostac w gminie)

ale trzymam kciuki moze wszystko pojdzie dobrze :)

 

co do okien ManieQ pisal o firmie Drutex , my w sobote przez przypadek przy okazji ogladania dachowek trafilismy na przedstawicela tej firmy i poprosilismy o wycene, a poniewaz mamy juz oferty paru firm to bedziemy wiedziec czy rzeczywiscie sa atarkcyjni cenowo, choc pewnie lepiej napisac do nich bezposrednio niz zalatwiac to przez przedstawiciela

 

rowiez w sobote przy okazji ogladania systemu wentylacji z odzyskiem ciepla w wybudowanym juz domu, obejrzelismy sobie drewniane okna tam wstawione, bardzo ladne i wlasciciele bardzo je chwalili

powiedzieli ze to z frimy Majewski z Suwalk, sprawdzilismy w internecie firma nazywa sie teraz CDM http://www.cdm-drewno.pl/

 

pozdrawiam serdecznie

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak się teraz po zmianach w papierologii załatwia przyłącze wod-kan? Czy mam po prostu umówić się z Kalinowskim z Eko-Babic, i on załatwia resztę, czy też ja sam mam się udać do starostwa (bo chyba tam załatwia się teraz takie sprawy?) i coś tam wypełnić/zgłosić/pokazać/coś-tam-jeszcze? Bo projekt to już mam - od zeszłej jesieni. I czy Kalinowski sam wszystko wykona (tzn. nie jako osoba, ale jako, z przeproszeniem, podmiot samodzielnie lub przez podwykonawców) czy ja mam sobie dodatkowo szukać ekipy do wykonania?

Aha, a jakie są orientacyjne ceny w naszym regionie? Do przyłączenia będę miał ca. 8 mb wody i chyba 10 mb kanalizacji + zdaje się studzienka rewizyjna na posesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do formalności, to w Eko-Babicach powinni chyba wszystko powiedzieć.

KrzysiekSw zresztą robił sobie, to chyba wie. Polecił mi zresztą swojego wykonawcę. Jeszcze mi nic nie zrobił ale wygląda całkiem sensownie i chyba mam dla niego zrobienie rur na połowie pola kwirynowskiego. No, może nie na połowie, ale już mam zapotrzebowanie na jakieś 400m. Po prostu kolejni sąsiedzi. Za wodę bierze 40-50 od metra (z rurą), ale to wywoławczo, utargować się coś da. Kanalizacji nie wiem, bo to nie ten etap dla mnie. Namiar mogę dać ja albo Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Jak się ładnie Manieq uśmiechnie....

W czwartek chłopak będzie nawet w Babicach, bo robimy odbiór moich przyłączy.

Zaraz Ci Mariusz wyślę.

Co do kwestii formalnej - jak jest projekt, to umawiasz wykonawcę i informujesz Kalinowskiego - on powinien wpaść w trakcie wykonywania i to obejrzeć.

Później jeszcze czeka Cię geodeta i inwentaryzacja przyłącza, opłata w EKO (sama kanaliza - około 2 tys.) i odbiór końcowy (to, co ja w czwartek) z plombowaniem licznika wody. - ja robię to dopiero teraz bo bałem się mrozu i złodziei :D

Przy tak krótkich odcinkach sprawdź jeszcze ile chce za całość ekipa z EKO, bo każdy prywaciarz dolicza jeszcze za wcinkę a oni ponoć nie.

Niemniej ze swego wykonawcy jestem bardzo zadowolony i chętnie go polecam, a za całość z kanalizą powinien być tańszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozzie! :-?

Wybacz, ale nie dam Ci telefonu do Kalinowskiego - dał mi niedawno numer jak się z nim chciałem umawiać na odbiór, ale nie wiem czy jest to komórka prywatna, czy służbowa.

Mogę poszukać wizytówki do biura - postaram Ci się jutro podać - tam niech dają Ci kontakt do niego.

Co do innych spraw - wykonawcy itd., chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...