Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ankalenka,

wspolczuje, dobrze ze nic nie ukradli.

My ubezpieczylismy dom, Allianz ma taki pakiet ubezpieczeniowy na domy w trakcie budowy. Oplata roczna wynosi okolo 500 zl, stwierdzilismy ze warto. Zanim mielismy zrobiona elektryke i okna, wynajelismy osobe do pilnowania domu. Bylo to poznym latem/wczesna jesienia zeszlego roku. Wczesna zima zalozylismy okna, potem robilismy instalacje, tak wiec od poczatku roku jestesmy podlaczeni do Solidu i bardzo ich chwalimy.

 

U sasiada na dzialce miesiac temu wyploszylismy potencjalnego zlodzieja, bylo to wieczorem i kilka podejrzanych typow krecilo sie wokol jego domu. Sasiad ma juz okna i teraz ekipe nocujaca w domu, wiec jest ktos do pilnowania. Niestety sa to przykre polskie realia :cry: W UK czesto zostawialismy dom otwarty, ale mieszkalismy na wsi, wiec bylo troche inaczej niz w duzych miastach. Trzymaj sie i uszy do gory! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

......

My ubezpieczylismy dom, Allianz ma taki pakiet ubezpieczeniowy na domy w trakcie budowy. Oplata roczna wynosi okolo 500 zl, stwierdzilismy ze warto.

..............

 

Ozzie, podaj jakieś szczegóły dotyczące ubezpieczenia - byłbym zainteresowany czymś takim, bo ja wprawdzie nie robiłem dużego rozeznania, ale nie bardzo (PZU, Warta) chcą ubezpieczać takie budynki, albo kosmiczne stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już znam szczegóły wczorajszej "akcji". Kręcił się jakiś w dresie, po ciemku, jak to sąsiadka stwierdziła "spacerował" po naszym domu. Jak do niego wyszła to zaczął się oddalać. Ona na to że to teren prywatny i droga prywatna, więc czego szuka. Podobno nie chciał się odwrócić i pokazać twarzy tylko przyspieszył kroku. Sąsiadka zadzwoniła po policję, ja też dzwoniłam. Policja dość prędko przyjechała. Nic nam nie zginęło (to wersja mojego męża) ale ja dzisiaj muszę podjechać i rzucić moim okiem :wink:

Konkluzja: warto mieć odważną sąsiadkę!

chyba ubezpieczymy się w tym Alianzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. czy możecie mi powiedzieć w jakiej cenie można kupić w okolicach Starych Babic, a właściwe blisko centrum Starych Babic, działkę 1000 m nieuzbrojoną, niezadrzewioną? (media podobno blisko) Czy kwota 160000 - 150000 za 1000 m to dużo czy mało? działka ma dobre wymiary (kwadratowa), ale jest to szczere pole. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, nie mam pod reka numeru telefonu do agentki ubezpieczeniowej z Allianz, bo ostatnio zmienila komorke. Nazywa sie Dorota Swiatkowska. Wieczorem bede miala ten numer, wiec napisze na forum. Dorota jest moja kolezanka, moze podpisac umowe u klienta w domu. (nie mam od tego prowizji :wink: )

 

Nam dwa dni temu ktos podrzucil przed brama psa. Robotnicy widzieli jak wyrzucali te sunie z bialego Fiata Seicento (pisalam o tym w watku "zwierze tez czlowiek" na Forum). Jest to mloda, jamnikowato-mieszana sunia, lagodna, lubi dzieci. Moze ktos ja przygarnie? :( My nie mieszkamy jeszcze w domu, wiec troche trudno. Szukam dla niej teraz nowego domu. No i mam problem, bo musze zrobic jest zastrzyk antykoncepcyjny, bo zaczynaja krecic sie wokol inne psy :evil:

Weterynarz z gminy powiedzial, ze bardzo czesto podrzuca sie pod nowo budowane domy psy. Az krew gotuje sie w zylach :x Musze mieszkac w takim kraju, gdzie sa tez tacy dranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego właśnie nie wiem co znaczy blisko. Faktem jest ze trzeba je skądś ciągnąć. Obok ktoś buduje już dom.

 

GRAZIA

 

150 - 160 tysiecy za dzialke o jakiej piszesz to ..moim zdaniem taka normalna przyzwoita cena. Zadna okazja ale i cena nie z Ksiezyca.

 

Z mediami moze byc roznie - nawet jak ktos buduje obok, ale np nie macie wspolnej drogi, moze sie okazac, ze musicie media ciagnac z drugiej strony niewiadomoskad. Warto to sprawdzic.

Jeszcze nie widzialem ogloszenia, gdzie media bylyby daleko - ZAWSZE sa blisko ....100 m to tez blisko. przeznacz 40 - 50 tysiecy na podlaczenie mediow.

 

DROGA

 

Trzeba koniecznie sprawdzic !!! jaka droga, czyja? jak szeroka.

 

U mnie droga byla szer. 4 m. (boczna dojazdowa) - pobudowal sie sasiad jeden ...drugi, trzeci zaczal sie budowac i ...przepisy sie zmienily - okazalo sie, ze droga jest za waska (musi byc min 5 m) i nie mozna sie przy niej wybudowac (to tak a propos Twojego sasiada - to ze on wybudowal obok wcale nie znaczy ze Ty bedziesz mogla).

Mielismy 2 wyjscia:

- poszerzyc droge z naszej strony kosztem naszych dzialek

- poszerzyc droge od strony sasiada

Sasiad z drugiej strony drogi zazyczyl sobie jakies horrendalne sumy (180 USD/ m2 )

Postanowilismy okroic nasze dzialki ...na szczescie Ci juz wybudowani mieli ziemie dalej i byli zainteresowani poszerzeniem drogi - inaczej pewnie do tej pory nie dostalbym pozwolenia na budowe.

 

Owocnych poszukiwan

 

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukanie dzialki troche mnie juz zalamuje. A szczegolnie to ze zaplace za dzialke 150 tys i jeszcze 50 na media. I z czego tu jeszcze wybudowac dom. A co myslicie o Borzecine? to dalej, ale dzialki tansze. Powiedzcie, na co zwracaliscie najwieksza uwage kupujac dzialke. Atutem byla cena czy bliskosc do warszawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo a to niespodzianka :D

No i powodzenia w wyborze.

 

Skorzystałem również z telefonów, które dostałem od Marcina - te działki naprzeciwko was facet jeszcze drożej ceni niż nam mówiliście -rzeczywiście aż tak bardzo nie zależy mu na ich sprzedaży

 

facet wie co robi - domy nad wodospadami wokol rosna a dzialek coraz mniej ;-)

ile sobie zyczy ?

 

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie namiary na kogoś w Borzęcinie, kto sprzedaję? Czy w Borzecinie tez powstaja takie osiedla jak w Koczargach, Klaudynie itp.? A co myślicie o Zalesiu (pomiedzy wojcieszynem a Borzęcinem)? Tam jest działeczka ale pomiędzy starymi chałupami. W sumie Zalesie to jedna chałupa i domy po bokach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. czy możecie mi powiedzieć w jakiej cenie można kupić w okolicach Starych Babic, a właściwe blisko centrum Starych Babic, działkę 1000 m nieuzbrojoną, niezadrzewioną? (media podobno blisko) Czy kwota 160000 - 150000 za 1000 m to dużo czy mało? działka ma dobre wymiary (kwadratowa), ale jest to szczere pole. Pozdrawiam

Dla porównania: dwa lata temu w Kwirynowie, blisko Babic były działki po 40$, teraz po 100$ i trudno kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozzie, dranie są wszędzie, niezależnie od kraju.

 

ciąg dalszy historii ze złodziejami:

dzisiaj rano dzwoni do mnie pan z solida, przypominając że w zeszłym roku zostawiał ofertę ochrony..... zbieg okoliczności?

 

To częsta praktyka- niestety. Mój kolega w Wawrze też tak miał. Próba włamania do zamieszkanego domu przez okienko w piwnicy i przypadkowy telefon z agencji.

Może na tym etapie solid będzie tańszy niż Allianz (chociaż krew się gotuje, że trzeba płacić haracz).

 

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrazia

 

a interesuja Cie dzialki tylko w okolicach Babic czy inne okolice tez wchodza w rachube

w Ozarowie tam gdzie teraz mieszkamy jest dosyc duzy teren z kilkudziesiecioma dzialkami niedawno odrolnionymi i juz powstaja tam pierwsze domy a generalnie osiedle bedzie sasiadowalo ze stara willowa czescia ozarowa wiec jest calkiem przyjemnie - oprocz 1000 czy 1100 m2 sa tam rowniez mniejsze dzialki 700 m2 a ceny generalnie ksztaltuja sie ok 100-110 zl/m - moja kolezanka wlasnie zdecydowala sie kupic tam dzialke 700m2 wlasnie za 70 tys., z mediami chyba jest roznie bo nie wszystkie oczywiscie moga sasiadowac z glowna droga w ktorej jest wszystko lacznie z kanalizacja

jesli jestes zainteresowana to daj znac bo mam tam namiar na jedna czy dwie dzialki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...