Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:x Po wejściu na stronkę wiesza mi się komp.....

Szkoda, a próbowałem trzy razy.

 

Szkoda, niestety nie umiem pomóc. Może to wina przeglądarki? Musi być nowsza wersja IE>5.5, a Firefox chyba jakikolwiek, bo sam nie mam najnowszego, a działa.

 

I pewnie jeszcze jakas obsługa apletów Java albo innych ActiveX, z tego to już zupełny lajkonik jestem...

 

A to w jaki sposób jprzedworski zrobił linki do konkretnych obiektów, to jakiś majstersztyk :)

 

Powodzenia

Pieczara.

Z pewnością jakieś aplety są w użyciu. Jeśli przeglądarka ma to zablokowane, może nie działać. Można spróbować pogrzebać w ustawieniach przeglądarki. Obniży to pewnie stopień bezpieczeństwa, ale ...

A co do linków, to całkiem proste. Po ręcznym wypozycjonowaniu zdjęcia satelitarnego należy kliknąć z prawej strony " Link to this page". Po chwili w okienku adresowym IE pokaże się dokładny link. Wystarczy przeciąnąć myszką, żeby zaznaczyć, prawoklik - kopiuj i już można to gdzieś wrzucić i przekazać lub powtórzyć później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc,

 

Szukam dzialki w okolicy Babic, Zielonki, Koczarg, Lipkowa lub Izabelina. Czy ktos slyszal o jakiejs fajnej dzialce do sprzedania (1000-1500m2) w rozsadnej cenie? Z waszych doswiadczen ktora okolica jest najwygodniejsza? Mam tu na mysli dojazd do centrum, sklepy, szkoly w okolicy?

 

Z gory dzieki za odpowiedz,

Piotr

 

PS Tak na marginesie ktora z agencji moze miec najlepsze rozeznanie w tej okolicy? Kampinos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o elektryka od piorunochronu. Wyobraźcie sobie, jak była ta ostatnia burza, to piorun rąbnął w nasz budowlany słup elektryczny (a w każdym razie tuż obok niego). Prąd STOEN już naprawił, ale ten słup - to wcale nie był najwyższy obiekt w okolicy... A pamiętacie, jak w zeszłym chyba roku, latem, komuś z Forumowiczów z naszej okolicy piorun strzelił w budowany dom? Gorąca prośba - o namiary...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Szukam dzialki w okolicy Babic, Zielonki, Koczarg, Lipkowa lub Izabelina. Czy ktos slyszal o jakiejs fajnej dzialce do sprzedania (1000-1500m2) w rozsadnej cenie? Z waszych doswiadczen ktora okolica jest najwygodniejsza? Mam tu na mysli dojazd do centrum, sklepy, szkoly w okolicy?

 

Z gory dzieki za odpowiedz,

Piotr

 

PS Tak na marginesie ktora z agencji moze miec najlepsze rozeznanie w tej okolicy? Kampinos?

 

a co rozumiesz pod pojeciem okolica bo dla mnie to wszystkie te miejscowosci to jedna okolica (np. z naszego domu w koczargach starych do lipkowa jest 1 km), no moze Izabelin ciut dalej bo sasiednia gmina, pozostale miejscowosci to jedna gmina, gdzie szkole podstawowa masz w Babicach, a gimnazjum w Koczargach Starych, dojazd do centrum to roznice pewnie do ok 2-4 km, sklepy chyba wszedzie sa chociaz rozne :wink:, ale na codzienne zakupy to delikatesy w Zielonkach chyba wystarcza :wink:

 

a agencja to moze jeszcze Ranczo 722 95 82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie wdajac sie w moja definicje okolicy widze ze uwazasz caly ten teren za taki sam. Skad sie wiec biora roznice w cenie? Mysle, ze jest kilka roznic pomiedzy tymi miejscowosciami ale to wiedza glownie mieszkancy. Czy ktos moglby sie podzielic na tym forum opinia odnosnie tych roznic? Ponadto jakie ceny sa dobre lub w normie w w/w miejscowosciach.

 

Piotr

 

PS Jestem stosunkowo "zielony" i stad moje pytania. Wiem, ze byly one juz odpowiedziane na tym forum ale teraz sa juz chyba nieaktualne (no chyba ze mi ktos sprzeda dzialke za $8/m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie wdajac sie w moja definicje okolicy widze ze uwazasz caly ten teren za taki sam. Skad sie wiec biora roznice w cenie? Mysle, ze jest kilka roznic pomiedzy tymi miejscowosciami ale to wiedza glownie mieszkancy. Czy ktos moglby sie podzielic na tym forum opinia odnosnie tych roznic? Ponadto jakie ceny sa dobre lub w normie w w/w miejscowosciach.

 

Piotr

 

PS Jestem stosunkowo "zielony" i stad moje pytania. Wiem, ze byly one juz odpowiedziane na tym forum ale teraz sa juz chyba nieaktualne (no chyba ze mi ktos sprzeda dzialke za $8/m2).

 

pod wzgledem kryteriow o jakie pytales lipkow, koczargi, zielonki czy babice dla mnie sa wlasciwie takie same, no chyba ze musisz miec do szkoly nie wiecej niz 500 m to musisz wybrac babice

jesli chodzi o dojazd do centrum to 2 czy 4 km roznicy dla mnie sa niczym

aha no i jeszcze takie subtelne roznice w komunikacji: Lipkow, Koczargi stare jeden autobus podmiejski, Babice i Zielonki - dwa

z innych:

w babicach jest jeszcze kosciol (ale w lipkowie tez), stacja benzynowa, apteka, bank, pare sklepow, chyba tez poczta, bedzie basen

koczargi wypadaja tu blado - dwa wiejskie sklepiki :wink:

 

a roznice w cenie dzialek raczej wynikaja np.

- z sasiedztwa - nowe domy sa lepiej widziane niz np. lokalne slumsy :wink: o ktorych byla juz tu kiedys mowa - no bo nowy dom to przyjemniejszy widok a poza tym wieksze prawdopodobienstwo ze mieszkaja tam tzw. ludzie na poziomie :wink:

- z otoczenia przyrody - np. dzialka na skraju lasu lub w lesie - tu patrz Izabelin, Hornowek

- z infrastruktury takiej jak prad, gaz, woda, kanalizacja - jesli musisz do dzialki ciagnac te media np. 100 m to jest ona zdecydownie mniej atrakcyjna niz taka ktora ma to w drodze dojazdowej - poza tym np. lipkow jest skanalizowany a koczargi (przynajmniej stare) jeszcze nie

 

no pewnie dziala tez troche moda i snobizm :wink:

 

najlepiej zrob sobie wycieczke po okolicy i o wielu rzeczach bedziesz sam mogl sie przekonac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka...problemy z pradem to przede wszystkim wysoki koszt jego podlaczenia... energetyka wyliczyla nam na 30.000zl, bo do slupa od dzialki jest jakies 150m chyba i nikt przed nami sie nie stara o podlaczenie. Zasugerowali nam napisac do gminy, zebymoze sie dolozyli albo co, bo "gminy zadaniem jest zaspokajanie podstawowych potrzeb mieszkancow rowniez w zakresie dostarczania energii". No i tyle, napisalismy pismo do gminy i czekamy na odpowiedz. Ale jak dzwonilam do gminy do dzialu nwestycji zeby wstepnie sprawe obgadac to pewna pani powiedziala mi, ze to niemozliwe zeby gmina finansowala podlaczenie pradu.

Czekamy na dalszy rozwoj sytuacji. Poczytalam troche na forum o tego typu problemach ale chyba nie ma jednej nalepszej metody walki z zawilosciami prawnymi i tymi roznymi urzedami...nie poddajemy sie:)

 

 

 

Nie znam Twojej sytuacji, ale spróbuj może załatwiać przez któregoś z lokalnych elektryków z tzw. "dojściami". Wybierz któregoś z bardziej znanych w okolicy, niech powęszą w Twojej sprawie.

 

 

Moja sytuacje wlasciwie zreferowalam w skrocie...A jesli o takiego elektryka z "dojsciami" chodzi to czy mozesz kogos polecic, bo my jestesmy calkowiecie przyjezdni i postanowilismy tu osiasc jak to sie mowi...i nikogo nie znamy...bedzie nam chyba ciezko, ale dzieki temu forum moze pojdzie łatwiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat oddzieliłam grzanie wody od ogrzewania.

Mamy podobnie jak Ozzie ogrzewanie powietrzne nadmuchowe, z rekuperatorem i filtrem powietrza oraz w przyszłości rurowym GWP.

Do grzania wody mamy piec Reichmond. I tu nasz hydraulik przekonał nas że kondensatu nie opłaca się kupowac. Naszą innowacją jest to że częśc wody powrotnej z cyrkulacji wody skierowaliśmy do ogrzewania podłogowego.

 

Również planuję zrobić ogrzewanie nadmuchowe (chyba zdecyduję się na system Carrier). Raczej na pewno od razu wykonam też GWC w systemie rurowym - tutaj z kolei zdecyduję się prawdopodobnie na system Rehau.

Natomiast mam spore wątpliwości co do inwestycji w rekuperator przy ogrzewaniu nadmuchowym. Słyszałem bowiem wiele opinii, że przy ON jest to nieopłacalna ekonomicznie inwestycja... Jakie jest Wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........

w babicach jest jeszcze kosciol (ale w lipkowie tez), stacja benzynowa, apteka, bank, pare sklepow, chyba tez poczta, bedzie basen

koczargi wypadaja tu blado - dwa wiejskie sklepiki :wink:

........................

 

Z tym basenem w Babicach.... - jakoś się ostatnio przestał budować.

A w Koczargach są 3 ( :D słownie: trzy) sklepiki - ten trzeci to taka mała buda po lewej stronie - jadąc do Wojcieszyna, z pół kilometra za tym większym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacje wlasciwie zreferowalam w skrocie...A jesli o takiego elektryka z "dojsciami" chodzi to czy mozesz kogos polecic, bo my jestesmy calkowiecie przyjezdni i postanowilismy tu osiasc jak to sie mowi...i nikogo nie znamy...bedzie nam chyba ciezko, ale dzieki temu forum moze pojdzie łatwiej. :)

Bez urazy, ale Twój skrót jest zdecydowanie zbyt skrótowy :D - nie wiem, jak biegnie linia, z którego słupa będziesz mogła się podłączyć, itd itp

Wyślę Ci na priva namiary na dwóch, pokaż papiery, popytaj, może zaproponują jakieś sensowne rozwiązanie - po spojrzeniu na mapkę może okaże się, że martwiłaś się na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........

w babicach jest jeszcze kosciol (ale w lipkowie tez), stacja benzynowa, apteka, bank, pare sklepow, chyba tez poczta, bedzie basen

koczargi wypadaja tu blado - dwa wiejskie sklepiki :wink:

........................

 

Z tym basenem w Babicach.... - jakoś się ostatnio przestał budować.

A w Koczargach są 3 ( :D słownie: trzy) sklepiki - ten trzeci to taka mała buda po lewej stronie - jadąc do Wojcieszyna, z pół kilometra za tym większym.

 

o kurcze widac ze jeszcze nie mieszkam i slabe rozpoznanie terenu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowach z elektrykiem - od intalacji.

Zaspiewal mi 12 zl za "punkt".

Punkt to dla niego wszystko co wychodzi ze sciany (kontakty rowniez).

Te 12 zl to tzw. czarny montaz - czyli rozprowadzenie przewodow po scianach, bez podlaczania puszek.

Za "bialy montaz" liczy sobie 30 % czarnego - czyli za "punkt" wyjdzie 15,60 zl.

Czy to sa ceny niskie ? wysokie, srednie ?

Jakie sa Wasze doswiadczenia w tej materii ?

 

Karorka,

 

Wspominalas o elektrykach - poprosze o tel.

Chalupa jeszcze nie zbudowana a juz sie do burzenia bierzesz ? ;-)

 

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowach z elektrykiem - od intalacji.

Zaspiewal mi 12 zl za "punkt".

Punkt to dla niego wszystko co wychodzi ze sciany (kontakty rowniez).

Te 12 zl to tzw. czarny montaz - czyli rozprowadzenie przewodow po scianach, bez podlaczania puszek.

Za "bialy montaz" liczy sobie 30 % czarnego - czyli za "punkt" wyjdzie 15,60 zl.

Czy to sa ceny niskie ? wysokie, srednie ?

Jakie sa Wasze doswiadczenia w tej materii ?

 

Karorka,

 

Wspominalas o elektrykach - poprosze o tel.

Chalupa jeszcze nie zbudowana a juz sie do burzenia bierzesz ? ;-)

 

Yoric

Uczciwie liczony punkt - to gniazdko elektryczne, bądź wypust oświetleniowy + włącznik, jeśli dochodzi więcej wypustów oświetleniowych, to są liczone jako dodatkowe punkty. Tyle, że tu bardzo niska cena.

Bez podłączania puszek? - czyli bez montażu gniazd i włączników? Bo rozumiem, że puszki rozgałęźne są łączone w tej cenie?

Cena bez materiału?

Zwróć uwagę, aby instalacja była rozdzielona na dużą liczbę obwodów, a nie wszystko ciągnięte jednym, dwoma przewodami, bo stąd może wynikać cena (mało roboty).

Kiedyś się tym nieco parałem, więc skromnie :oops: :wink: pozwoliłem sobie zabrać głos. Kiedyś jeszcze w Wymianie doświadczeń rozpisywałem podział rozdzielnicy na obwody wg koncepcji KrzyśkaSw :D

Albo może ustalcie, co gdzie ma być zrobione i niech policzy całościowo za to - wtedy mniej więcej orientacyjnie poznasz koszty. Bo ta cena to mimo wszystko nieco podejrzana, jak na elektryka z papierami i fachową robotę.

Aaaa, to jeszcze napiszę:

Ja młody studenciak - uchodziłem za dośc szybkiego przy robocie (powiem nieskromnie - robiłem dokładnie)- jak zrobiłem na gotowo (bez montażu osprzętu!) 10 punktów na dzień to było nieźle (a w cenę wchodziło wszystko - łącznie ze sprawdzeniem na koniec roboty, papierowaniem, gipsowaniem itd). Policz, ile zarobi ten Pan, jak odda na ZUS-y itp. Dla mnie to coś za tanio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tyg rozliczyłam się z elektrykiem (ale nie polecam). Cena standardowa warszawska - 45 zł za pkt z materiałem. Trzeba przyznać że robili sprawnie (we dwóch) ale syfiarze nieziemscy. a te bruzdy co to mieli równiutko w moim ytongu wyciąć były wyhemrane z mięsem. Gruz rzucony pod rzeczoną bruzdą razem z resztką kabli i innych cudów. Dlatego nie polecam. Cena za pkt obejmuje kable do gniazdka lub światło z włącznikiem. Za tablicę dodatkowo jakieś 2 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,

 

Po przeczytaniu Twoich postow nt. instalacji moze bede w stanie odpowiedziec na wszystkie pytania - na razie jednak ...;)

 

Prawde mowiac nie wiem czy z podlaczeniem puszek rozgaleznych ...tzn puszki beda zamontowane ale nie podlaczone - facet mowil, ze gdyby juz podlaczyl puszki to tynkarze najczesciej je zatynkowuja i pozniej znalezc nie mozna. A jak nie podlaczone to musza na wierzchu zostawic.

Ale nie jestem pewien o jakich puszkach mowil ;)

Oczywiscie ceny bez materialu.

Instalacja jest podzielona na 14 obwodow - facet sugerowal, zeby zrobic 2 skrzynki - po jednej na kazdym z poziomow, zeby:

- zmniejszyc ilosc kabli

- nie latac po pietrach w razie awarii

- naciagnac mnie na niepotrzebne koszty ;-)

 

Wspominal o jakichs papierach - ze zrobi testy odbiorcze i stosowne papierzyska.

 

Wydaje mi sie, ze facet zrobi wiecej niz 10 obwodow dziennie bo on nic nie tynkuje ani nie gipsuje - wiec jak zarobi 150 zl dziennie to chyba nie jest malo. Wezmie rachunki za materialy, vaty sobie poodlicza, podatki potnie i na swoje wyjdzie.

 

Jesli moglbys sie ustosunkowac :

 

1. czy warto robic te 2 skrzynki ?

2. laczenie drutow - zlaczki Wago czy skrecanie i docisniecie sruba ?

3. facet mowil o jakichs ??? przekaznikowych wlacznikach oswietlenia na klatce - ze niby taniej wyjdzie jak jest kilka miejsc wlaczania swiatla - tak/nie ?

4. czy kabel do TV nalezy prowadzic w peszlu ? (cos tam sie utlenia czy tlumi po latach)

5. czy jest sens prowadzenia jakichs jeszcze? wszystkich ? kabli w peszlach?

6. czy rozsadne jest rozprowadzenie sieci komp. ? z jednej strony bezprzewodowa lacznasc ..poza tym stare kable chyba ??? nie przeniosa 100 mb sec -1 ? i za chwile moje kable w scianie tez moga okazac sie stare i bezuzyteczne ...

7. Kazdy kij ma 2 konce - czy oznacza to takze, ze kazdy przewod to 2 punkty (2 wyjscia ze sciany) ?

 

Pozdruffki,

 

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Nie odzywałem się na tym forum jakiś czas, ale byłem b. zajęty w związku z rozpoczęciem budowy.

Mam pytanie, do tych którzy mają za sobą, zrobienie przyłącza gazu.

Czy możecie polecić kogoś, kto zna się na sprawie i jesteście z niego zadowoleni.

 

Pozdrawiam,

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...